PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3309 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-27. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 29.06.2011.
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK z 29. czerwca 2011-06-29

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów.  A oto informacje:

1. Ham Fest Friedrichshafen 2011. Nasza ekipa w składzie Bogdan SP3IQ, Paweł SP7TEV oraz Andrzej SP3TYC Manager OH PZK szczęśliwie wróciła z Ham Festu. Poniżej relacja Bogdana SP3IQ kierownika naszej ekipy.

Ham-Radio 2011, Friedrichshafen.
    W dniach 24-26 czerwca 2011 (piątek, sobota i niedziela), jak co roku, odbyły się targi krótkofalarskie pod nazwą Ham-Radio 2011 w miejscowości Friedrichshafen, nad jeziorem Bodeńskim w Niemczech. Od wielu lat Polski Związek Krótkofalowców, jak wiele innych organizacji narodowych organizuje stoisko. Oprócz PZK, stoiska były wystawione przez następujące organizacje: Belgia ON – UBA, Chorwacja 9A – HRS, Czechy OK – CRC, Niemcy DL – DARC, Węgry HA – MRASZ, Włochy I – ARI, Portugalia CT – REP, Słowacja OM – SARA, Słowenia S5- ZRS, Hiszpania EA – URE, Szwajcaria HB0 – USKA, Holandia PA – VERON. Z poza Europy to Izrael 4X – IARC, USA – W/K – ARRL. Polski Związek Krótkofalowców reprezentowali wiceprezes PZK Bogdan Machowiak SP3IQ, Manager OH Andrzej Wawrzynkiewicz SP3TYC oraz Oficer Łącznikowy IARU Paweł Zakrzewski SP7TEV.

    Corocznym zwyczajem na Ham-Radio jest wymiana kart QSL pomiędzy poszczególnymi organizacjami, z uwagi na to, że dzięki Ham-Radio jest okazja przyspieszyć obrót kart QSL oraz jednocześnie zmniejszyć koszta dystrybucji centralnych biur QSL. Przedstawiciele PZK przywieźli karty QSL dla EA, 9A, DL, OM, ON, F, OK, I i Z3. Najwięcej kart było przeznaczonych dla DARC, bo prawie 30 kg. Oczywiście na drogę powrotną, do CB QSL w Bydgoszczy otrzymaliśmy podobną ilość kart od innych organizacji. Niestety nie byli obecni przedstawicieli Francji REF, tak więc te karty powróciły do CB QSL.

    Stoisko PZK na Ham-Radio pełni wiele funkcji do których należy przede wszystkim prowadzenie akcji informacyjnej w sprawach takich jak organizacja zawodów, wydawanie dyplomów, możliwości podjęcia pracy amatorskich stacji w Polsce dla obcokrajowców. Drugą bardzo ważną funkcję przedstawicieli PZK jest uczestnictwo w różnych oficjalnych spotkaniach IARU 1 Regionu. Funkcję uczestnictwa w roboczych spotkaniach pełnił Paweł SP7TEV oraz wspólnie z Bogdanem SP3IQ na spotkaniu stowarzyszeń członkowskich IARU 1. Region. Oprócz tych wszystkich funkcji oficjalnych, stoisko PZK jest miejscem wielu spotkań, rozmów i dyskusji dla osób sympatyzujących z PZK z Polski jak i spoza SP. Gościliśmy na stoisku PZK między innymi przewodniczącego IARU 1. Regionu Hansa PB2T, Sekretarza IARU 1. Regionu Denisa ZS6BS, grupę DX-Pedition Zygiego DL7DF i innych. Oczywiście wokół stoiska PZK grupowali się wszyscy niezależnie od stopnia znajomości języka polskiego. Oprócz wielu osób z Polski, było obecnych wiele osób z poza naszego kraju, właściwie ze wszystkich stron świata. Na stoisku PZK była jak co roku, obecna księga pamiątkowa w postaci typowego stacyjnego logu. Wpisów w naszym logu jest wiele, zawartych na kilkunastu stronach.

    Na stoisku PZK zaopatrzeni byliśmy w materiały reklamowe, przede wszystkim dzięki Polskiemu Towarzystwu Turystycznego we foldery promujące różne regiony Polski, następnie dzięki Redakcji Świat Radio, w miesięczniki Świat Radio, Elektronika dla Wszystkich i Elektronika Praktyczna oraz typowe materiały informacyjne PZK.

    Najważniejszą atrakcją dla zwiedzających były stoiska czołowych firm produkujących sprzęt dla krótkofalowców: Icom, Yaesu i Kenwood oraz stoiska wielu dystrybutorów, gdzie można było zaopatrzyć się praktycznie we wszystko co może być potrzebne nam krótkofalowcom w uprawianiu naszego hobby.

 * Materiał zdjeciowy został zamieszczony w NEWS.
Hans PB2T Przewodniczący IARU 1. Regionu na stoisku PZK (od lewej SP7TEV, PB2T i SP3IQ).
Polscy wystawcy na Free-Mark w hali A-3 - Henryk SP7RJF.
Polscy wystawcy na Free-Mark w hali A-3 - SP6SNS.
Na stoisku PZK - Leszek SP3DOI (drugi od lewej)
Na stoisku PZK grupa Zygiego DL7DF (drugi od lewej).
Na stoisku PZK grupa sympatyków PZK.
Na stoisku PZK grupa SP3KEY.
Kolejne "zgrupowanie" sympatyków na stoisku PZK.
Na stoisku PZK Marek SP3AMO i Leszek SP6CIK.
Sala obrad przedstawicieli organizacji członkowskich IARU 1.Region.
Jerzy SP3GEM na tle stoiska YAESU.
Widok na halę A-1 w tym stoisko Icom.
Na stoisku PZK Ahmed 9K2HS.
Kolejne wspólne zdjęcie na tle stoiska PZK.
Od lewej SP7AAK, SP3GEM, SP2JMB i SP2TO.

Info Bogdan SP3IQ.

Paweł SP7TEV uczestniczył  w nast. spotkaniach.
- Spotkanie Grupy Roboczej ds. Kompatybilności Elektromagnetycznej (EMC WG), które prowadzili Kol. Kol. Thilo Kootz, DL9KCE oraz Christian Verholt, OZ8CY (Przewodniczący wspomnianego gremium). Zasadniczym zagadnieniem była kwestia dokumentu FprEN 50561-1 pt. „Power line communication apparatus used in low voltage installations - Radio disturbance characteristics - Limits and methods of measurement - Part 1: Apparatus for in-home use”, dotyczącego ustanowienia europejskiego standardu dla wprowadzanych coraz szerzej na rynek UE urządzeń wykorzystujących technologię PLC (Power Line Communications) - na okoliczność zbliżającej się Konferencji 1 Regionu IARU Sun City 2011, a także z uwagi na spotkanie pomiędzy przedstawicielami Komisji Europejskiej i CENELEC, które odbyło się w dniu 11.05.2011 (jego rezultaty nie były satysfakcjonujące)

- Spotkanie Grupy Roboczej EUROCOM (EUROCOM WG), które prowadził Kol. Thilo Kootz, DL9KCE Prowadzący wspomniał m. in, że dotychczasowy tekst Dyrektywy kompatybilności elektromagnetycznej 2004/108/WE powinien zostać zrewidowany we wrześniu 2011 roku, z uwagi na wygaśnięcie okresu jego obowiązywania.

- Spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń członkowskich 1 Regionu IARU, które prowadził Kol. Hans Blondeel Timmerman, PB2T - Przewodniczący Komitetu Wykonawczego 1 Regionu IARU. Wszyscy uczestnicy spotkania krótko się przedstawili, po czym głos zabrał Przewodniczący Rady Administracyjnej IARU, Kol. Tim Ellam, VE6SH, który wspomniał o konieczności intensyfikacji działań skierowanych do młodzieży, zwrócił także uwagę na znaczenie przygotowań do Konferencji WRC 2012 oraz na działania prowadzone w ramach tzw. planu IARU 2025 (ukierunkowanego na restrukturyzację IARU, który to związek powinien zrzeszać więcej stowarzyszeń - szczególnie w 2. i 3. Regionie, a także być bardziej scentralizowany). W trakcie spotkania omówiono bieżące działania prowadzone w ramach stowarzyszeń członkowskich 1. Regionu IARU (m. in. ostatnie przygotowania do Konferencji 1. Regionu IARU Sun City 2011   w Republice Południowej Afryki), a także 1. Regionu jako całości - podkreślając szczególnie, nieporównywalnie większą niż kiedykolwiek w przeszłości, konieczność wspólnych działań na rzecz ochrony pasm amatorskich w kontekście ekspansji urządzeń pracujących w technologii PLC. 

- Spotkanie krajowych przedstawicieli Systemu Monitoringu IARU 1. Regionu IARU (IARU R1 MS)
, które prowadził Wicekoordynator Ulrich Bihlmayer, DJ9KR.

-Spotkanie Referatu ds. KF DARC prowadził Kol. Ulrich Mueller, DK4VW - Kierownik Referatu i jednocześnie Przewodniczący Komitetu C4 ds. KF 1. Regionu IARU (IARU R1 C4 Committee).

- Spotkanie pt. „Dialog polityczny a krótkofalarstwo”, które prowadził Kol. Hans-Juergen Bartels, DL1YFF. Prowadzący omówił różnorodne aspekty współpracy pomiędzy osobami reprezentującymi środowisko krótkofalarskie (poprzez DARC) z przedstawicielami różnych szczebli - od krajowego do lokalnego.
Jak widać dni naszego Kolegi były dokładnie wypełnione. Skrócona relacja z wymienionych wyżej spotkań znajduje się jako załącznik do komunikatu. Natomiast pełniejsze oraz kompleksowe sprawozdanie znajdzie się w Krótkofalowcu Polskim nr 8/2011, a jego wersja skrócona na portalu PZK.

2. Otwarte Mistrzostwa Polski w HST. Jak już informowaliśmy w dniach 2-3 lipca w Skierniewicach w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ul. Działkowej 10  odbędą się Mistrzostwa  w HST. Są one jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w HST, które odbędą się w październiku 2011 w Billefeld w Niemczech.

3. Portal www.fieldday.pl. Strona miłośników turystyki radiowej ww.fieldday.pl  ****
Chciałbym zaprosić Kolegów i Koleżanki do nowego serwisu skupiającego miłośników turystyki radiowej. Strona znajduje się pod adresem www.fieldday.pl. Główna misja portalu to propagowanie turystyki radiowej, integracja i wymiana doświadczeń. Główne funkcje portalu to: możliwość organizowania spontanicznych wyjazdów/wyjść portable, blog CW służący do wymiany doświadczeń z początkującymi i wiele innych.
Zapraszam
Artur SQ5NWA

4. V Krajowe Zawody na Kluczach Sztorcowych 2011. SP Straight Key Contest 2011. Zbliża się kolejna edycja zawodów na kluczach sztorcowych. Tym razem zaprosiliśmy do udziału w nich stacje spoza SP. Chcieliśmy utrzymać dwugodzinną turę i jednocześnie podnieść liczbę uczestników a przy tym dostarczyć mnożników. Stacje SP są klasyfikowane oddzielnie od stacji DX. Szczegóły w regulaminie zawodów. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach. Do usłyszenia w pierwszą niedzielę lipca !
http://www.sp5ppa.org/viewpage.php?page_id=7
Komisja Zawodów: SQ5M, SP5XO, SP5LS

5. Wyniki zawodów PGA-DIGI-TEST rozegranych 25 czerwca br. są już opublikowane na portalu PGA oraz na portalu PZK w dziale wyniki zawodów.

6. Bieszczady 2011 w wykonaniu SP2IU & SP2CA. Nasi Koledzy Zbyszek oraz Andrzej będą aktywni z Bieszczad w okresie 5-15 lipca 2011. W czasie pracy dołączy do nich Wiesław SP8RHC. Planowana jest praca z parków Narodowych Bieszczadzkiego oraz Magurskiego. Możliwa także z okolicznych parków krajobrazowych. Emisje CW, SSB pasma 20-40-80m.
Zapraszają do łączności: Zbyszek SP2IU i Andrzej SP2CA


SP7YN s.k. W ostatnich dniach opuścił szeregi braci krótkofalarskiej Kol. Iwo Światopełk Mirski SP7YN. Pogrzeb odbył się w dniu 28.06.11 w Łodzi. Informację przekazał Jerzy SP3SLU.

Tyle informacji na dzisiaj.

Przez okres wakacyjny tj do końca sierpnia 2011 komunikaty nadawane nie będą. Natomiast będą publikowane w miarę napływu ważnych informacji na portalu PZK jako tzw. „komunikaty internetowe”.

Vy 73! Piotr SP2JMR

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,286,099 Unikalnych wizyt