PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

KS-26. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 23.06.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg
Komunikat sekretariatu ZG PZK z 22.czerwca 2011 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. X Jubileuszowe Kaszubskie Spotkania Krótkofalowców. Odbyły się w dniach 18-19 czerwca 2011. Początkiem był egzamin na Świadectwo Operatorskie w Radiowej Służbie Amatorskiej, który odbył się w dniu 18 czerwca w Akademii Morskiej w Gdyni. Wzięło w nim udział 17 przyszłych krótkofalowców. Wszyscy zdali. Miałem znakomitą okazję zapoznać naszych przyszłych kolegów z historią i bieżącą działalnością PZK.
Drugim elementem spotkań była prelekcja na temat zgłoszeń naszych instalacji. Poza kwestiami prawnymi, które omówił Darek SP2HQY prezes POT na ekranie przedstawiono nagranie prelekcji Dionizego SP6IEQ z konferencji, która odbyła się w kwietniu br. w Warszawie na temat wykorzystania „Arkuszy Dionizego” do sprawdzania parametrów naszych instalacji pod względem zgodności z wymogami POŚ.
Druga część spotkań to już niedziela 19 czerwca. Rozpoczęto od ARS czyli łowów na lisa już ok. godz. 10.00. Oficjalne otwarcie części tzw. ogólnej miało miejsce o godz.12.00 na terenie bazy Hufca ZHP w Rumii na ul Włókienniczej. Otwarcia dokonał Darek SP2HQY Prezes POT. W drugiej kolejności zabrałem głos w imieniu prezydium ZG PZK przedstawiając aktualną sytuację w polskim krótkofalarstwie oraz w PZK w szczególności. Teraz z kolei przyszedł czas na naszego szanownego gościa Pana Posła Jerzego Budnika, autora interpelacji poselskiej skierowanej do MŚ w sprawie zgłoszeń instalacji antenowych. W swoim wystąpieniu Pan Poseł powiedział wiele ciepłych słów pod adresem krótkofalowców i prowadzonej przez nas działalności, a także obiecał pomóc w negocjacjach dotyczących zgłoszeń naszych instalacji w ramach przepisów POŚ.
Również ten temat został poruszony w wystąpieniu Pana Posła przed kamerą lokalnej telewizji.
W części nieoficjalnej wspólnie z Darkiem SP2HQY i Rafałem SQ2IHP rozmawialiśmy z Panem Posłem, który obiecał pomóc w zorganizowaniu spotkania w MŚ na temat zmiany usytuowania naszych instalacji w rozporządzeniu MŚ.
W dalszej części spotkania był czas na prelekcje i pokazy. Pierwszym był pokaz łączności amatorskiej poprzez satelity i prelekcja w wykonaniu Piotra SP5MG oraz prezentacja książki Wiesława SQ5ABG „Cień Błyskawicy”, którą prowadził sam autor.
Była także mini giełda, oraz oczywiście bigos i kiełbaski na ognisko.
Pogoda dopisała, a przez teren harcerskiej bazy przewinęło się ponad 100 osób.
Całe spotkanie odbywało się w miłej koleżeńskiej atmosferze.
W imieniu służby dla PZK serdecznie dziękuję organizatorom spotkania z Darkiem SP2HQY na czele. Wasze zaangażowanie i sprawność organizacyjna dobrze rokują dla rozwoju i przyszłości krótkofalarstwa na Pomorzu i Ziemi Kaszubskiej.
Nad logistyką całego przedsięwzięcia czuwał dh hm. Bogdan Formela Komendant Ośrodka znany uczestnikom i gościom obozów PZK w Choczewie w latach 2005-2007.

2. EmCom. W miniony weekend obyły się dwie imprezy w których uczestniczyli członkowie WASR. W miejscowości Wysocko Wielkie k. Ostrowa Wielkopolskiego Kaliski Klub Krótkofalowców "Calisia" SP3PKA brał udział w "Pikniku ze Strażą Pożarną", gdzie zaprezentował pracę w warunkach terenowych, wykorzystując awaryjne źródła zasilania. Przeprowadzono kilkadziesiąt QSO. Niedaleko, w Niedźwiedziu k. Ostrzeszowa odbył się "IV Piknik Radiowy". Uczestniczyli w nim członkowie z kilku sztabów WASR.
Obie imprezy pozwoliły zdobyć nam kolejne doświadczenia pracy w terenie oraz na integrację członków sieci.
Więcej szczegółów na stronach klubów SP3PKA i SP3POW.
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia!
Info: Mariusz SQ3NVW, Koordynator WASR

3. IX Ćwiczenia OC amatorskiej sieci radiowej Pomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców.
Odbyły się one dnia 18 czerwca 2011r, stacją prowadzącą była radiostacja klubowa Trójmiejskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców SP2KDS/2, z operatorami SP2HMR i SQ2BXI.
W ćwiczeniach wzięło udział 19 stacji. Całość zorganizował Marcin SQ2BXI.

W imieniu służby dziękuję Kolegom z obydwóch sieci za aktywność i podnoszenie naszej sprawności w tego rodzaju działalności.

4. SP EmCom 24.09.2011 (15:00 - 17:00 UTC). Czyli ogólnopolskie ćwiczenia sieci łączności alternatywnej dla systemów wczesnego ostrzegania.
Szczegóły w zakładce EmCom na portalu PZK (prawa strona). W ćwiczeniach tym razem będą mogły wziąć udział stacje nigdzie nie zrzeszone.

5. SPFF. Radioklub SP9YFF w dniach 11-12 czerwca biorąc udział w Green Day 2011 pracował z Pustyni Błędowskiej SPFF-247.
Nawiązano ponad 1000 qso przy dość kapryśnej propagacji, dysponując prostymi antenami drutowymi, gp i trx 100 W.
Przygotowania do tej aktywności trwały ponad dwa tygodnie od uzyskania zezwolenia poprzez zapewnienie paliwa, agregatu prądotwórczego etc..
Nasza aktywność była tez okazją do zapoznania zainteresowanych naszym wspólnym hobby.
Dla biorących udział w prelekcji na świeżym powietrzu prowadzonej przez Zbyszka SQ9CXC zostały rozdane broszury informacyjne PZK.
Nasza wyprawa zorganizowana została przy pomocy i współudziale Stowarzyszenia „Polska Sahara" oraz Nadleśnictwa Olkusz, a sfinansowania jak cała dotychczasowa działalność klubu przez jego członków.
VY 73, 44 KRIS SP9UPK SP9YFF Team member
www.sp9yff.pl

6. Po Młodzieżowych Mistrzostwach R1 IARU w ARDF czyli w „łowach na lisa”.
W ubiegłym tygodniu w Primorsku w Bułgarii odbyły się młodzieżowe mistrzostwa w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej. Uczestniczyła w nich 5.osobowa reprezentacja PZK pod kierownictwem Zbyszka SP2JNK. Nasz reprezentant Mateusz Nalepko zdobył srebrny medal w swojej kategorii wiekowej. Po za tymi Mistrzostwami odbywały się 4 dniowe Mistrzostwa Morza Czarnego w których Mateusz Szczypior SQ2JSO także zdobył srebrny medal.

7. Otwarte Mistrzostwa PZK w ARDF. W najbliższy weekend, jak już podawałem, w Rudniku k. Grudziądza odbędą się Mistrzostwa PZK w ARS. Udział zapowiedziało 35 zawodników.

8. Posiedzenie prezydium ZG PZK. Najbliższe posiedzenie prezydium ZG PZK odbędzie się w Bydgoszczy w siedzibie sekretariatu ZG PZK w dniu 12.07.2011. Początek godz.12.00.
W porządku obrad m.in. polityka medialna PZK, sprawy sportowe, finanse oraz inne bieżące zagadnienia wniesione przez członków prezydium.

9. Maszt antenowy.
PZK ma możliwość pozyskania masztu kratownicowego wolnostojącego o wysokości 30 m. Maszt jest ok. 10 letni w bardzo dobrym stanie. Cena 2500 zł. Maszt znajduje się w okolicach Leszna (SP3) i będzie przed transportem położony przez jego dotychczasowego właściciela. Zainteresowanych proszę o zgłoszenia lub zapytania na mój adres e-mailowy sp2jmr@pzk.org.pl.


SP5CKM s.k.
W dniu 18 czerwca 2011r zmarł Jerzy Burski SP5CKM. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 27-06-2011 na cm. Północnym Kaplica A o godzinie 9:00. Wyrazy współczucia rodzinie z powodu utraty najbliższej osoby składają koleżanki i koledzy z Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców.
Cześć Jego Pamięci!
Jerzy Szawarski SP5SSBSQ4AFZ S.K.
Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 16.06.2011 r. po długiej chorobie odszedł od
nas Andrzej FELISIAK SQ4AFZ niezawodny kolega i dobry krótkofalowiec. Cześć
jego pamięci!
Koledzy z klubu SP4KIE


SP2AVE s.k.

W dniu 15 czerwca odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów nasz wspaniały Kolega Zbyszek Ejtminowicz SP2AVE. Był bardzo aktywnym krótkofalowcem i jednym z najlepszych telegrafistów.
Dał się poznać jako życzliwy i zawsze skory do pomocy Kolega. Był Delegatem na Zjazdy PZK z ramienia Pomorskiego OT PZK (OT-09). Jako Prezes POT był bardzo aktywny. Nie sposób wymienić wszystkich jego inicjatyw i osiągnięć, które pchnęły zarządzany przez Niego OT na zupełnie nowe tory.
Był moim przyjacielem. Pomógł mi bardzo w trudnych kwestiach statutowych i prawnych zaraz po rozpoczęciu przeze mnie służby dla PZK w charakterze prezesa tj w latach 2000-2001. Również później brał udział w niekończących się dyskusjach na tematy organizacyjne. Jego rady i podpowiedzi często okazywały się bardzo cenne.
Ś.P. Zbyszka SP2AVE zawsze cechowała wielka rozwaga i szacunek dla innych.
Będzie nam Go bardzo brakowało.
Zbyszku! Odpoczywaj w pokoju.
Piotr SP2JMR

W uzupełnieniu informacji o śmierci naszego Kolegi Zbigniewa SP2AVE podajemy, że msza św zostanie odprawiona w poniedziałek 20 czerwca o g. 12:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Niepokalanego Poczęcia NMP - ul. Hodowlana 3 Gdynia Witomino, a uroczystości pogrzebowe tego samego dnia o godz. 13:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej 6 w Gdyni.
Zarząd POT PZKSP8FHJ S.K.

W dniu 5 maja 2011 roku odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów były
członek SPDX Clubu i posiadacz Odznaki Honorowej PZK Henryk Bartkowski
SP8FHJ.
Cześć Jego Pamięci!
Bolek SP8JMA i Zarząd OT-18Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpgKomunikat w  wersji pdf
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,434,773 Unikalnych wizyt