PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3648 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

KS-20. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 11.05.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 11.05.11                                                             

Wersja pdf


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Pielgrzymka na Jasną Górę. Zarząd Klubu SP9KAJ oraz krótkofalowcy Ziemi Częstochowskiej zapraszają na IX Pielgrzymkę Krótkofalowców na Jasną Górę Już w najbliższą sobotę tj. 14 maja 2011 r. Program Pielgrzymki znajduje się na stronie klubowej www.sp9kaj.com. Zapraszamy!
Organizatorzy.

2. Nasze urządzenia na obiektach Emitela.
Po raz kolejny proszę osoby zajmujące się urządzeniami PZK na obiektach Emitela o podanie swoich danych do kol. Janka SP2JLR sp2jlr@pzk.org.pl. Sporządzenie takiej listy jest konieczne, aby dalej eksploatować nasze urządzenia. Nie chcemy, aby z powodu braku danych w rejestrze osób uprawnionych nastąpił zakaz wstępu i w konsekwencji likwidacja radiolatarni czy przemiennika. Sprawa jest bardzo poważna.
Należy podać: nazwę obiektu, typ urządzenia, imię nazwisko, znak, PESEL, adres zamieszkania, DO, oraz telefon kontaktowy. Będą przygotowane klucze elektroniczne bez których dostęp do obiektów za miesiąc może okazać się niemożliwy.

3. Posiedzenie ZG PZK i narada zespołu SN0HQ. Zgodnie z uchwałą prezydium ZG PZK z 19 kwietnia 2011 najbliższe posiedzenie ZG PZK odbędzie się w dniu 21 maja br. w ośrodku „Sportowa Osada” w Burzeninie k. Sieradza. Materiały na Posiedzenie zostały wysłane do Członków ZG PZK w dniu 5 maja 2011.
Miejsce posiedzenia prezydium ustaliło w czasie posiedzenia pomimo wcześniejszej rezerwacji sali w UKE w  Warszawie.
W tym samym czasie i miejscu odbywać się będzie narada „przedcontestowa” zespołu SN0HQ czyli reprezentacji PZK w mistrzostwach KF IARU. Narada ta stanowi integralną i kluczową część przygotowań do Mistrzostw. Podczas jej trwania ustalane są obsady poszczególnych stacji, pasma oraz szczegóły związane z systemem informatycznym.
Kapitan zespołu SN0HQ Tomasz Niewodniczański SP6T będzie gościem początkowej części Posiedzenia ZG PZK.
Posiedzenie ZG PZK ma charakter otwarty i przysłuchiwać się jego przebiegowi może każdy członek PZK. Z całą pewnością obrady będą relacjonowane w RBI PZK.

4. Sprostowanie do poprzedniego komunikatu.
Porozumienie z Wójtem Gminy Dębica w sprawach łączności bezpieczeństwa podpisał Dębicki Klub Łączności PZK, który ma znak SP8KKM, a jest reprezentowany przez Stowarzyszenie Krótkofalowców DELTA, a nie jak błędnie podałem OT28 PZK.

5. Prezent dla PZK.
Tomek SP5CCC „Naczelny Historyk PZK”, współautor i wydawca książki pt. „Lwowski Klub Krótkofalowców - zarys dziejów” przekazał dla PZK 100 egzemplarzy tego opracowania. O książce pisaliśmy wielokrotnie, a PZK zakupiło w 2008 roku 100 egzemplarzy, które trafiły głównie do OT i osób funkcyjnych PZK. Otrzymane książki będą przeznaczone na nagrody i upominki przy ważnych dla nas okazjach. Tomkowi serdecznie dziękuję za ten wspaniały gest, który przyczyni się do ugruntowania znajomości historii polskiego krótkofalarstwa.

6. Spotkanie QRP na Słowacji. 
Radioklub OM3KFV zaprasza wszystkich miłośników QRP na spotkanie w dniu 14 maja od godz. 08.00 w Pensjonacie Svaty Mitro w Turcianskich Klacanach (Penzióne Svätý Mitro v Turčianskych Kĺačanoch). Będzie tam prezentowany i omawiany nowy zbiór konstrukcji QRP z całego świata. W programie jest także przewidziane seminarium na temat konstrukcji QRP. Więcej informacji na stronie klubowej www.om3kfv.szm.sk.
Informację przekazał Bogusław Slezak.

7. Próba przed ćwiczeniami EmCom.

W minioną sobotę (7.05.2011) odbyły się próby przed Ogólnopolskimi Ćwiczeniami Łączności Kryzysowej SP EmCom 14.05.2011. Krótkofalowcy uczestniczący w testach zaprezentowali na niezłym poziomie teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu wymiany korespondencji zgodnie ze standardami IARU. Dotyczyło to nadawania własnych komunikatów oraz przekazywania tych otrzymanych od innych korespondentów. Komunikaty były adresowane poprawnie.
Przed nami Ćwiczenia SP EmCom, które odbędą się już w najbliższą sobotę 14.05 (15-17 UTC), przypomnijmy, że na obszarze każdego okręgu SP będzie aktywna okręgowa stacja sztabowa, z którą będzie można nawiązać łączność na KF oraz UKF. Gościnnie udział w ćwiczeniach wezmą krótkofalowcy z sąsiednich dzielnic Niemiec, takich jak Maklemburgia - Pomorze Przednie, Brandenburgia, region Berlina oraz Saksonia.
Wszelkie zapytania i wyjaśnienia u EmCom Managera PZK Rafała Wolanowskiego sq6iyr@o2.pl

Rafał SQ6IYR EmCom Manager PZK

8. Przygotowania do ćwiczeń EmCom.

W ramach przygotowań do ćwiczeń w łączności kryzysowej Radioklub PZK SP2PAQ z Białych Błót zaopatrzył się w solarne źródło alternatywnego zasilania. Oczywiście, że bateria słoneczna będzie przydatna także po za łącznością kryzysową. SP2PAQ jest jednym z najaktywniejszych klubów w OT04, a zrzeszeni w nim krótkofalowcy często pracują z terenowych QTH. Pomysł godny naśladowania.

9. Mistrzostwa Polski w Szybkiej Telegrafii odbędą się w Skierniewicach 1-3 lipca 2011.
Organizatorami są Liga Obrony Kraju oraz Polski Związek krótkofalowców. Szczegóły w zakładce HST na stronie PZK. Dal zainteresowanych prześlę elektroniczną wersję informatora. Zapytania elektroniczne u Kol. Alfreda Cwenara SP7HOR na sp7hor@op.pl.

10. Akcja aktywacji trudnego powiatu Zwoleń (R-EN). Gmina Policzna EN02. SPFF-476. SP5PBE/5
W dniach 7-8.05.2011 (00:00-18:00 UTC) operatorzy klubu SP5PBE z Warszawy aktywowali powiat Zwoleń.  Używano znaku SP5PBE/5.
Stacja wzięła udział w zawodach: Strażackich, Dolnośląskich i ARI (symbolicznie). W czasie 36 godzin pracy przeprowadzono 1200 QSO, z tego 55% na CW i 45 % na SSB.
Karty QSL zostały już oddane do druku. QSL via biuro QSL PZK. (SP5PBE jest zarejestrowany w OT-73). (Projekt karty poniżej).
W akcji wzięli udział operatorzy: Zygi SP5ELA, Adam SP5JTF, Marek SQ2CFB (wsparcie techniczne). Wsparcie logistyczne SP5VJO i SQ5MO.
SP5ELA

* Powiat zwoleński na przestrzeni lat 1999-2011 był uważany za jeden z najtrudniejszych do zrobienia i potwierdzenia w ramach realizacji programu dyplomu SPPA (nowy regulamin dyplomu SPPA od 1.01.1999).
Aktywacja powiatu Zwoleń nastąpiła na wniosek wielu Kolegów z SP chcących zrobić dyplom SPPA w wersji "ALL" (379 powiatów).
Największe zapotrzebowanie na ten powiat było telegrafii (CW).
Dyplom SPPA w wersji "ALL-CW" ma tylko jeden polski krótkofalowiec: Janek SP2B.11. S.K.

SP2GS s.k. W dniu 6 maja 2011 r.w godzinach nocnych odszedł od nas na zawsze Nasz Kolega Jan Szkućko –SP2GS członek honorowy PZK, jeden z założycieli Ogólnopolskiego Klubu Seniorów PZK. Kolega Janek urodził się 25 października 1915 r. w Częstochowie. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej w Kompani Łączności 1 Pułku Piechoty w Wilnie, od 1936 roku był członkiem Wileńskiego Klubu Krótkofalowców PZK i jako nasłuchowiec ze znakiem SP 701/W pracował na stacji klubowej WKK. O nadejściu licencji nadawczej został powiadomiony w ostatnich dniach sierpnia 1939 roku. Ze względu na wybuch wojny nie zdołał jej odebrać . W czasie kampanii wrześniowej był dowódcą stacji telegraficznej „Jura” przy I Dyw. P. L. Od chwili reaktywowania PZK w 1950 r. był członkiem Morskiego Klubu Krótkofalowców w Gdańsku. W 1952 r. otrzymał licencję i znak SP2GS.Przez wiele lat pełnił funkcję V-ce prezesa MKK a następnie inne funkcje we władzach Zarządu oddziału w Gdańsku. W 1976 roku brał udział, jako jeden z dziesięciu krótkofalowców wybrzeża w powołaniu przy Zarządzie Oddziału w Gdańsku Klubu Seniorów PZK, który w roku 1985 przekształcił się w Ogólnopolski Klub Seniorów PZK /SPOTC/. Przez cały czas swego krótkofalarskiego żywota był członkiem PZK, do ostatnich chwil czynny na pasmach amatorskich. Wspaniały człowiek i kolega i takim zostanie w naszej pamięci. Cześć Jego pamięci! 
Prezes SPOTC –SP2IW

Msza święta żałobna została odprawiona w dn. 10 maja w kościele przy ul. Łąkowej w Gdańsku. Ś.P. Jan SP2GS spoczywa na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu.SP7BBO sk.
Zmarł w nocy z 09-10.05.11 druh harcmistrz SP7BBO ex SP3BBO-Wiesiek ze szczepu MAKUSYNY.
Zasłużony instruktor harcerski, założyciel wielu  harcerskich klubów
na terenie naszego województwa i nie tylko. Wychowawca i nauczyciel Zespołu Szkół Elektronicznych w Zielonej Górze. Działacz społeczny, organizator obozów harcerskich dla krótkofalowców. Konstruktor sieci pakiet radio i przemiennika
70 cm, działającego do dzisiaj w Pabianicach i okolicy.
Zacny człowiek, służący pomocą innym także nie krótkofalowcom.
Będzie go nam brakowało w naszej społeczności krótkofalarskiej.
Pogrzeb w dniu 13.05.2011 na cmentarzu w Pabianicach o godz.15:30
Józek SP3GAX
 


WA2EWE/T6AF s.k. W poprzednim tygodniu nadeszła smutna wiadomość. James McLaughlin, WA2EWE/T6AF był jednym z kilku Amerykanów, zabitych w Kabulu w Afganistanie w środę, 27 kwietnia. Jak doniosły media, ośmiu członków Sił Zbrojnych USA i cywilny przedstawiciel USA zginęli, kiedy afgański pilot wojskowy otworzył ogień podczas narady w pokoju operacyjnym afgańskich sił powietrznych na lotnisku w Kabulu.
Nasze wyrazy współczucia kierujemy do rodziny i przyjaciół WA2EWE.

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR (obecnie SP100MSC) prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,266,443 Unikalnych wizyt