PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Informacja rekrutacyjna w sprawie szkolenia w Łosicach
Opcje newsa
SP EmComW dniach 13-16.05.2011 r. w Łosicach odbędzie się szkolenie dotyczące przygotowania radiooperatorów, krótkofalowców i użytkowników radia obywatelskiego (CB) do akcji ratowniczych w likwidacji skutków klęsk i katastrof. Organizatorem szkolenia jest Burmistrz Miasta i Gminy w Łosicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Łosicach, Komenda Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach - Związek Drużyn w Łosicach, Harcerski Klub Łączności ZHP SP8ZOC w Łosicach.

PEŁNY PROGRAM SZKOLENIA:

INFORMACJA REKRUTACYJNA W SPRAWIE REALIZOWANEGO PROJEKTU
PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI

Tytuł projektu:
Przygotowanie radiooperatorów, krótkofalowców i użytkowników radia obywatelskiego (CB) do akcji ratowniczych w likwidacji skutków klęsk i katastrof

Organizator:
Burmistrz Miasta i Gminy w Łosicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Łosicach, Komenda Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach - Związek Drużyn w Łosicach, Harcerski Klub Łączności ZHP SP8ZOC w Łosicach.

Cele programu:
1) Pobudzenie świadomości środowisk lokalnych i ich zaangażowanie
w działania na rzecz rozwoju edukacji na terenie wiejskim;

2) Podnoszenie poziomu wykształcenia mieszkańców poprzez:

- rozwijanie wiedzy i umiejętności technicznych i organizacyjnych osób
uczestniczących w projekcie;

- zdobywanie nowych umiejętności technicznych i wdrażanie nowoczesnych
środków i systemów łączności służby radioamatorskiej w ramach współdziałania ze strażami, służbami i wojskiem w sytuacjach zagrożenia życia w trakcie niesienia pomocy ludziom podczas klęsk żywiołowych;

3) Przygotowanie radioamatorów-krótkofalowców zrzeszonych w klubach łączności i krótkofalarskich organizacjach pozarządowych: Polskiego Związku Krótkofalowców, Ligi Obrony Kraju, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej i innych stowarzyszeń, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, indywidualnych użytkowników radia obywatelskiego (CB)
z terenu województwa mazowieckiego do organizacji łączności radiowej
w pasmach radioamatorskich, CB i obrony cywilnej w celu niesienia pomocy
w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska naturalnego.

4) Poprawa bezpieczeństwa gminy, powiatu i województwa mazowieckiego.

5) Udział w Ogólnopolskich Ćwiczeniach Łączności Kryzysowej SP EmCom 2011.

Działania planowane w ramach projektu:
W ramach programu, we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa
i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Zarządem Głównym Polskiego Związku Krótkofalowców, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Komendą Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach, jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Łosice i ościennych zostanie zorganizowany kurs w zakresie organizacji łączności kryzysowej z praktycznymi warsztatami dotyczącymi przygotowania systemów łączności amatorskiej do pracy w warunkach terenowych w sytuacjach kryzysowych oraz praktyczne organizowanie łączności w sytuacjach kryzysowych. W ramach prowadzonych zajęć dodatkowo będzie prowadzony Kurs - warsztaty w zakresie doskonalenia pracy emisjami cyfrowymi w przekazywaniu informacji kryzysowych.

Zajęcia umożliwią osobom posiadającym uprawnienia w służbie radioamatorskiej (niezrzeszonym i zrzeszonym w klubach radioamatorskich), członkom organizacji pozarządowych, użytkownikom radiotelefonów w paśmie obywatelskim (CB) oraz osobom zainteresowanym nowoczesnymi technikami radiokomunikacji doskonalenie umiejętności w zakresie organizacji łączności kryzysowej, przygotowania indywidualnych i klubowych radiostacji do pracy w sytuacjach kryzysowych, wsparcia działań służb ratowniczych oraz administracji samorządowej, w szczególności na terenach wiejskich, podczas wystąpienia klęski żywiołowej i innych sytuacji nadzwyczajnych.

Uczestnicy:

1. Osoby posiadające indywidualne zezwolenia na posiadanie i użytkowanie
radiostacji w służbie amatorskiej z terenu miasta i gminy Łosice, gmin
ościennych i województwa mazowieckiego;

2. Członkowie organizacji pozarządowych: OSP, PZK, ZHP, ZHR, PCK i innych, prowadzących działania w zakresie współdziałania z Szefami Obrony Cywilnej województwa, powiatu i miast i gmin na rzecz ochrony ludności;

3. Ratownicy służb państwowych oraz organizacji pozarządowych włączonych w Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy, obsługujący radiotelefoniczne środki łączności.

Osoby wymienione w punktach 1-3 powinny posiadać adres zamieszkania na terenie woj. mazowieckiego lub być zatrudnione w firmach z terenu woj. mazowieckiego. Osoby niepełnoletnie bez wymaganej zgody rodziców/prawnych opiekunów lub osoby bez ważnego dowodu osobistego nie będą mogły wziąć udział w Kursie.

Miejsce szkoleń:

1. Zajęcia teoretyczne będą prowadzone w Bursie Szkolnej w Łosicach
ul. Krasickiego nr 1 (alternatywnie: OSP w Łosicach, ul. Handlowa nr 7);

2. Zajęcia praktyczne odbędą się na terenie bazy szkoleniowej Komendy Hufca ZHP Podlasie w Nowosielcu gmina Łosice, 8 km od centrum miasta.

3. Ćwiczenia terenowe w zakresie organizacji łączności kryzysowej odbędą się na terenach leśnych gminy Łosice w godzinach nocnych w dniach 15-16.05. 2011 r.

Organizator nie zapewnia transportu; uczestnicy przemieszczają się pomiędzy miejscami odbywania zajęć a miejscem zakwaterowania własnymi środkami lokomocji.

Zakwaterowanie:

1. Baza szkoleniowa ZHP w Nowosielcu: 30 miejsc + namioty NS (własne śpiwory uczestników);

2. Bursa Szkolna w Łosicach, ul Krasickiego nr 1: pozostali uczestnicy.

Wyżywienie:

(zabezpiecza organizator nieodpłatnie zarejestrowanym uczestnikom kursów):

13.05.2011 Kolacja - ognisko integracyjne w Nowosielcu;

14.05.2011 całodzienne wyżywienie;

15.05.2011 Śniadanie i obiad.

Zgłoszenia do uczestnictwa w projekcie przyjmujemy w terminie do 10 maja 2011 r. na adres e-mail: pczklosice1@op.pl , listownie lub telefonicznie na numer telefonu Koordynatora projektu: 502 606 731.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wypełnienie formularza rekrutacyjnego w biurze organizacyjnym projektu w dniu przyjazdu.

Biuro organizacyjne w dniu 13.05.2011 r. funkcjonuje w Bazie ZHP w Nowosielcu od godziny 8.00 do godziny 20.00. W dniu 14.05.2011r. od godziny 8.00 w Bursie szkolnej w Łosicach ul. Krasickiego nr 1 (jadąc od Siedlec w kierunku Korczew przed Dworcem PKS skręcić w lewo i dalej prosto obok Komendy Powiatowej PSP
w Łosicach, za nowo wybudowanym kościołem p.w. Świętej Trójcy w prawo, obok Komendy Powiatowej Policji /niebieski budynek/ mijamy po lewej stronie stację paliw i w lewo na teren Bursy).

Wersja PDF: http://emcom.pzk.org.pl/images/downloads/informacja_szkolenie_unijne_lacznosc_kryzysowa.pdf

Info: Zbigniew Chudzik SP5WCX

Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,221,220 Unikalnych wizyt