PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

KS-15. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 13.04.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg
Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 13 kwietnia 2011 r.
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje.

1. Konferencja dla WSSE i WIOŚ. Reminiscencje. Konferencja była dedykowana urzędnikom pracującym w organach przyjmujących nasze zgłoszenia. W toku dyskusji ze strony przedstawiciela Ministra Środowiska Pana Stefana Różyckiego usłyszeliśmy, że w naszych zgłoszeniach wystarczającym może być podanie warunków pracy i oceny jednej tzw. „najgorszej” ze względu na środowisko anteny oraz sugestię, aby nieco uprościć tzw. „Arkusz Dionizego”.  Przykładem takiej anteny może być  GP ustawiona wprost na ziemi np. w ogrodzie.

Konferencja nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc i zaangażowanie ze strony Pani Poseł Joanny Mucha i Jerzego Kowalskiego SP8HPW prezesa Lubelskiego Oddziału PZK. Korespondencja elektroniczna oraz uzgodnienia telefoniczne dotyczące spotkań poprzedzających to wydarzenie trwały kilka tygodni wcześniej.
Drugą osobą bardzo ważną dla organizacji konferencji był Pan Poseł Jerzy Budnik, który złożył już wcześniej dwie interpelacje dot. naszych spraw. Jako osoba kontaktowa zasłużył się naszej sprawie Rafał Machol SQ2IHP sekretarz Pomorskiego OT PZK.
Poniżej linki do wspomnianych interpelacji:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/abe16f3e461366c5c1257839004f1a1b?OpenDocument

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/89de1fedd68a96dec1257862004bb134?OpenDocument

Konferencji nie byłoby wcale, gdyby nie dogodna darmowa lokalizacja, jedno z najwspanialszych miejsc przystosowanych do tego celu czyli Centrum Promocji  Kultury Praga Południe i przychylność Pani Barbary Gebler-Wasiak Dyrektora CPK.
Tą drogą składam tym zasłużonym dla naszej sprawy osobom serdeczne podziękowania za okazaną pomoc zarówno merytoryczną jak i organizacyjną.

Dla prestiżu tego przedsięwzięcia kapitalne znaczenie miał patronat Pana Ministra Stanisława Gawłowskiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska. Za patronat pragnę wyrazić Panu Ministrowi nasza ogromną wdzięczność.

Przez przeoczenie z mojej strony zabrakło naszego krótkofalarskiego medium czyli RBI. Jurka SP5BLD przepraszam i deklaruję, że nie będzie już żadnego ważnego dla PZK wydarzenia, o którym nie będzie informacji lub relacji z niego w RBI PZK.

Natomiast całość konferencji była filmowana przez Rafała SQ2IHP, a zgromadzony materiał po jego przetworzeniu będzie udostępniony w formie elektronicznej.

Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK
 
2. Posiedzenie prezydium ZG PZK.
W dniu 19.04.2011 o godz.14.00 w siedzibie sekretariatu ZG PZK w Bydgoszczy odbędzie się kolejne posiedzenie prezydium ZG PZK bieżącej kadencji. W programie posiedzenia m.in.:
- uchwalenie daty, miejsca i porządku obrad posiedzenia ZG PZK
- podjęcie uchwały, o zmianie uchwały dot. uczestnictwa PZK w konferencji R1 IARU.
- sprawy bieżące.

3. Środkowopomorski Oddział Polskiego Związku Krótkofalowców w Koszalinie. (OT22). Od 22 lutego br. OT 22 ma pełną osobowość prawną. Został zarejestrowany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie IX wydz. KRS pod numerem 0000378324.. Uzyskanie osobowości prawnej to spory wysiłek organizacyjny i mnóstwo spraw administracyjnych. Efektem jest uproszczenie wielu procedur oraz łatwiejsze rozmowy z lokalnymi władzami. Dla sekretariatu ZG PZK i księgowości ułatwienie. Gratuluję Kolegom z Koszalina.

4. Nowy klub krótkofalowców. Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować o powstaniu nowego klubu SP2KCQ - Pomorski Klub Krótkofalowców "CQ DX".
Założycielami klubu są: Marcin SQ2HRJ, Daniel SQ2LYZ, Artur SP2QCA.
Klub złoży oficjalne pismo do PZK OT 9 z informacją o potrzebie obsługi przez terenowe biuro QSL.

Oficjalny profil klubu na FB: http://www.facebook.com/pages/SP2KCQ-Pomorski-Klub-Kr%C3%B3tkofalowc%C3%B3w-CQ-DX/109015382513337

Strona klubowa wkrótce pod adresem: www.sp2kcq.iq.pl

Pozdrawiam w imieniu klubowiczów i własnym
Marcin Huta SQ2HRJ
www.SQ2HRJ.pl
Pomorski Klub Krótkofalowców "CQ DX" - SP2KCQ

5. Stan współzawodnictwa SP Contest Maraton 2011.
Po uwzględnieniu wyników następujących zawodów:
 - Oświęcimskich,
 - Podkarpackich”
 - Dzień Myśli Braterskiej

w poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajmują:
SO CW – SQ9IDE
SO MIX – SQ9E
SO SSB – SQ6IYS
SO QRP MIX – SQ9CWO
MO CW – SP2KAC
MO MIX – SP4KSY
MO SSB – SP4KHM

Łącznie sklasyfikowano 215 stacji. Wyniki zawodów cyklicznych (ARKI, PGA TEST) zostaną zaliczone po końcowym ich rozliczeniu.
Regulamin współzawodnictwa zamieszczony jest na portalu PZK: http://www.pzk.org.pl/download.php
Prosimy organizatorów zawodów o terminowe publikowanie wyników oraz o przesyłanie ich na adres organizatorów współzawodnictwa: spcontestmaraton@wp.pl

informacja: Kazik sp9gfi

6. Wyniki zawodów PGA TEST.

Na portalu PZK publikujemy wyniki czwartej edycji zawodów PGA TEST. Na wielką uwagę zasługuje termin ogłaszania wyników PGA TEST, od zawodów bowiem upłynęły dwa dni. Zawody odbyły sie 9 kwietnia 2011 w godzinach 6-7 UTC. Wyniki wstępne ogłoszono (po 48 godzinach) czyli 11 kwietnia 2011, natomiast wyniki końcowe ogłoszono 12 kwietnia 2011. W Kalendarzu Zawodów 2011, są to jedyne wyniki które zostały tam opublikowane za edycje roku 2011. Zawody PGA TEST są rozliczane automatycznie, przez portal http://pga-zawody.eham.pl Administratorem portalu PGA-ZAWODY jest Krzysztof SP5KP. Gratuluję i życzę podobnych osiągnięć innym organizatorom zawodów.

Info: Bogdan SP3IQ

7. SP3PGZ w ofensywie. W dniu 31 marca (czwartek) członkowie klubu SP3PGZ
wykonali pierwsza w tym roku ekspedycje krótkofalarska. Nie była ona
mocno oddalona od swojej siedziby, a polegała na tym by zaistnieć wśród szkół. W tym dniu był dzień otwarty Zespołu Szkół Technicznych.
Do ZST przybyli uczniowie z ponad dwudziestu szkół gimnazjalnych z
powiatu kolskiego. Krótkofalowcy z Koła rozstawili swój sprzęt na dworze, do tego wywiesili baner reklamowy oraz wykonali przenośną galerię kart QSL.
W imprezie udział wzięli: Grzegorz SP3CSD, Janusz SP3AOS, Tomek SP3TLM
oraz Armand SP3QFE. Impreza ta wpisuje sie w kalendarz obchodów
jubileuszu 35. lecia SP3PGZ.
8. SP1PWU informuje. W związku z 35 rocznicą powstania Jacht Klubu Marynarki Wojennej „KOTWICA” w Świnoujściu w dniu 16.04.2011 od godziny 12.00 do dnia 17.04.2011 do godz. 12.00 Klub Krótkofalowców PZK SP1PWU „44WYSPY” w Świnoujściu będzie pracował na falach eteru z siedziby w/w klubu. Każda łączność potwierdzona zostanie kartą klubową z OKOLICZNOŚCIOWĄ PIECZĘCIĄ Klubu  „KOTWICA”
Przewidywana praca: wszystkie pasma „SSB” oraz cyfrowo „PSK”
Na stronie naszego klubu: www.sp1pwu.pl umieszczony zostanie LOG online oraz automatycznie zostaje wysłana karta E-QSL
Serdecznie zapraszamy do łączności

SQ1KSA, Andrzej

9. Narada w LOK. Z Wydziału Szkolenia i Sportów Łączności Biura ZG LOK w Warszawie, otrzymaliśmy zaproszenie na posiedzenie Komisji Łączności i Informatyki, które odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2011 r. o godz.10.00.
Posiedzenie odbywać się będzie w siedzibie Zarządu Głównego LOK przy ul. Chocimskiej 14 w Warszawie.
Porządek posiedzenia
Komisji Szkolenia i Sportów Łączności przy ZG LOK w dniu 15 kwietnia 2010 r.
1. Przygotowanie Międzynarodowych Mistrzostw Polski w HST – „Puchar Europy”
- zasady ustalenia składu reprezentacji Polski na 9. Mistrzostwa Świata HST 1 Regionu IARU – Bielefeld w dniach 19 – 23. Października 2011 r.,
- zasady współfinansowania reprezentacji.
2. KALENDARZ IMPREZ SPORTÓW ŁĄCZNOŚCI.
-  kalendarz imprez na 2011 rok.
3. Mistrzostwa Polski Wieloboju Łączności oraz w Radiopelengacji
-  zmiana terminu i miejsca odbywania zwodów,
- powołanie komisji sędziowskiej i technicznej.
4. Osiągnięcia zawodników klubów Ligi Obrony Kraju w latach 2006 – 2010
- materiały ma XIV Zjazd delegatów LOK
5. Przerwa obiadowa
6.  Działalność UKE oraz podział znaków klubowych.
7. Wolne wnioski.
Zaproszenie podpisał Włodzimierz Karczewski SQ5WWK- Kierownik Wydziału Szkolenia i Sportów Łączności.
Dziękujemy.

10. Spotkanie WASR. Dnia 09.04.2011 odbyło się pierwsze zebranie członków Wielkopolskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej. Na spotkanie przybyło kilkanaście osób. Wszyscy uczestnicy mogli zadawać pytania, przedstawiać swoje pomysły, sugestie dotyczące sieci oraz przedyskutować istotne dla działania sieci sprawy.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 w Kaliszu, zjawili się członkowie ze sztabów: kaliskiego, leszczyńskiego oraz ostrowskiego. Na spotkaniu obecny był także prezes zarządu Oddziału Terenowego 27 kolega Krzysztof SP3FYX, który w imieniu Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców wręczył zaświadczenie, o tym, że WASR działa w strukturach organizacji.

Jednym z podstawowych celów spotkania było zatwierdzenie regulaminu, który dotychczas był tylko tymczasowym. Po drobnej zmianie pierwotnej wersji cel ten został osiągnięty.
Następnie koordynator WASR - Mariusz SQ3NVW omówił jakie zagrożenia mogą wystąpić na terenie naszego kraju oraz w Wielkopolsce, oraz sprecyzował które z nich mogą spowodować potrzebę ogłoszenia alarmu sieci, oraz przekazał informacje na temat bezpieczeństwa pracy operatorów w sytuacjach kryzysowych.
Podczas dyskusji omówiono także pierwsze ćwiczenia, które odbyły się tydzień temu.
Uczestnikom zostały szerzej i dokładniej przedstawione istotne aspekty dotyczące najbliższych ćwiczeń ogólnopolskich. Zadecydowaliśmy, że podczas majowych ćwiczeń stacją do której będą przekazywane meldunki na 2m ze sztabów Kalisza i Ostrowa będzie Włodek SP3EWP, który to dalej przekaże zebrane komunikaty na 80m do SP3ZAC Poznań. Pozostałe sztaby Leszno i Poznań będą łączyć się bezpośrednio do SP3ZAC. Omawiano również aspekty pracy przemienników, ich rolę i znaczenie w sieci ratunkowej.
Lista uczestników: SP3FYX, SQ3NVW, SQ3POS, SQ3RPG, SP3EWP, SP3HUF, SP3OKJ, SQ3RPM, SQ3KLF, SQ3PAM, SP3AYA.
Info: Mariusz SQ3NVW - Koordynator WASR
Pozdrawiam!
Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK

11. Walne zebranie Toruńskiego OT PZK.
W dniu 10 kwietnia br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Toruńskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców. Do Wąbrzeskiego Domu Kultury przybyło 52 członków Oddziału i liczne grono sympatyków krótkofalarstwa, osoby towarzyszące.
Obrady otworzył prezes Oddziału kolega Gabriel SP2FMN. Po części organizacyjnej tj. powołaniu przewodniczącego zebrania, protokolanta, przedstawieniu i przyjęciu porządku obrad, prezes dokonał podsumowania dotychczasowej działalności Oddziału, a skarbnik kol. Waldek SP2EUI zaprezentował stan kasy Oddziału i rozliczenie transakcji finansowych dokonanych w tym okresie. Sprawozdania zostały przyjęte przez aklamację.
  Kolega Bogdan SP2FUD podzielił się z zebranymi swoimi wrażeniami z wyprawy na Mauritius i pracy na pasmach pod znakiem 3B8/SP2FUD.
  W swoim wystąpieniu przedstawiłem zebranym aktualne zadania realizowane przez Prezydium Zarządu Głównego naszego Związku. Omówiłem między innymi następujące tematy, stan prac nad rejestracją Statutu Związku po zmianach wprowadzonych przez delegatów na XIX Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów PZK,  przebieg konferencji zorganizowanej i przeprowadzonej 6 kwietnia br. w Warszawie przez nasz Związek pod tytułem „Specyficzne aspekty zgłaszania instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne w świetle ustawy Prawo Ochrony Środowiska i przepisów wykonawczych”, działalność Związku jako Organizacji Pożytku Publicznego, a szczególnie zasady rozliczania środków pozyskanych w formie odpisu od podatku, współpracę Związku z MON, MEN i UKE oraz nasz udział w konsultacjach nad projektem rozporządzeń Ministra Środowiska i Ochrony Środowiska.
W trakcie dyskusji podnoszono tematykę dyplomów wydawanych przez Oddział – WCTA, Twierdza Toruń oraz Toruń Dziedzictwem Kultury i zawodów organizowanych przez Oddział – Memoriał Klemensa Kortalli SP2BE. Najbliższe zawody odbędą się 15 maja br.
Walne Zebranie Oddziału Terenowego przyjęło uchwały przedłożone przez komisję uchwał i wniosków między innymi w sprawie wysokości składki oddziałowej na 2012 rok.
Zebranie przebiegało w bardzo miłej koleżeńskiej atmosferze.

12. Konsultacje w Sejmie RP. W dniu wczorajszym tj. 12 kwietnia br. na wspólnym posiedzeniu Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Infrastruktury odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej oraz projektów aktów wykonawczych do ww. ustawy.
Na wstępie pani Minister Magdalena Gaj przedstawiła uzasadnienie i po krótkiej dyskusji prezydium posiedzenia powołało Nadzwyczajną Podkomisję ds. rządowego projektu ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej.
Z ramienia Związku w posiedzeniu, jako przedstawiciel środowiska zainteresowanego ustawą uczestniczył kol. Jan SP2JLR.


DL3TD S.K. W dniu 7 kwietnia zginął śmiercią tragiczną w pożarze własnego domu dr  Lothar Wilke DL3TD. Miał 58 lat. Lothar był bardzo aktywnym członkiem DARC w tym kapitanem zespołu DA0HQ. Uczestniczył w spotkaniu zespołów HQ zorganizowanym przez Tomka SP6T w sierpniu 2009, tam się poznaliśmy. Był wspaniałym aktywnym krótkofalowcem o sportowym zacięciu. Cześć Jego pamięci.

Piotr SP2JMR.
Informację przekazał Bernd DC3HB.

SP4UBP s.k. W dniu 9 kwietnia 2011 roku na cmentarzu w Choroszczy pożegnaliśmy Zdzisława Paszkiewicza SP4UBP.
Zdzisławowi, legendzie CB-radia na Podlasiu znanego jako Węgorz Oliszki w ostatniej drodze towarzyszyło grono krótkofalowców i użytkowników pasma CB.
Cześć jego pamięci!

Tadeusz SP4GFG

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73!
Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,252,513 Unikalnych wizyt