PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3577 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 1
RSS

Oficerowie łącznikowi IARU w organizacjach na świecie
Opcje newsa
IARU NewsWitam Wszystkich,

W związku z upowszechnioną na stronie jednej z lokalnych organizacji krótkofalarskich (forum dyskusyjne) informacji, że w większości stowarzyszeń krótkofalarskich na świecie funkcję oficera łącznikowego z Międzynarodowym Związkiem Krótkofalowców (International Amateur Radio Union) sprawuje prezes danej organizacji krajowej - chciałbym uprzejmie sprostować, że odnośna informacja nie znajduje odzwierciedlenia w oparciu o publicznie dostępne dane IARU (źródło informacji: http://www.iaru.org/iaru-soc.html).

Ze wspomnianego zestawienia wynika, że spośród pełnej listy wszystkich 162 zrzeszonych w ramach IARU krajowych organizacji krótkofalarskich na całym świecie - wspomniane kryterium spełnia jedynie 35 z nich (ich siedzibą są następujące kraje: Andora, Anguilla, Austria, Bangladesz, Białoruś, Boliwia, Sułtanat Brunei, Burkina Faso, Chile, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kongo, Dżibuti, Ekwador, Estonia, Etiopia, Fidżi, Gruzja, Gibraltar, Gwatemala, Łotwa, Makau, Mali, Mozambik, Namibia, Antyle Holenderskie, Nikaragua, Filipiny, Portugalia, San Marino, Słowacja, Surinam, Suazi, Syria, Ukraina, Wietnam).

Należy ponadto wspomnieć , że przeważająca większość spośród wyżej wyszczególnionych krajów jest położona poza Europą, a ilość członków w reprezentujących te kraje organizacjach krótkofalarskich w proporcji do ogólnej liczby ludności na ogół nie jest porównywalna do analogicznych proporcji w innych państwach.

Vy 73,

Paweł Zakrzewski
SP7TEV

Oficer Łącznikowy IARU - PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,016,160 Unikalnych wizyt