PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 11
Użytkowników online: 0
RSS

Polacy w DXCC, stan na 04.03.2011
Opcje newsa
Polacy w DXCC

Wyjątkowo publikujemy stan współzawodnictwa "Polacy w DXCC" według stanu na dzień 4 marca 2011 roku. Przyczyną jest nadzwyczajna sytuacja w historii DXCC, kiedy w jednym dniu skreślono 2 podmioty DXCC (Bonaire, Curacao PJ2, 4, 9 i St. Maarten, Saba, St. Eustatius PJ5-8) i wpisano na listę 4 nowe podmioty (PJ2 Curacao, PJ4 Bonaire, PJ5-6 Saba&Eustatius i PJ7 Sint Maarten).    
  Wprawdzie historyczne wydarzenie miało miejsce 10.10.2010 roku, to aplikacje z nowymi podmiotami przyjmowano od 1 stycznia 2011 roku. Zamieszanie potęgował fakt, że do 3 marca 2011 roku DXCC Desk nadal przetwarzał aplikacje z roku 2010. W dniu 4 marca ukazały się pierwsze zestawienia z uwzględnieniem 2 nowych podmiotów "deleted" i 4 nowych aktualnych podmiotów.

Obecnie liczba aktualnych podmiotów wynosi 340, a nowym progiem do Honor Roll jest 331 zweryfikowanych aktualnych podmiotów.
  Zmiany nastąpiły w klasyfikacjach Honor Roll i Challenge. Osobom, które posiadały "stare" PJ zmniejszono ich stany w ww. klasyfikacjach. Jednak biorąc pod uwagę, że podmioty PJ były stosunkowo łatwe do zrobienia i potwierdzenia, to zmniejszenie stanów "posiadania" dotknęło wszystkich polskich uczestników Challenge i posiadaczy tytułów Honor Roll.

Zmiany nie nastąpiły w klasyfikacjach przedstawiających łączną sumę podmiotów aktualnych i skreślonych tj. we współzawodnictwach emisyjnych i pasmowych.

  Sytuacja jest bardzo ciekawa, bo większość polskiej czołówki DXCC zechce uzupełnić swoje stany, aby np. odzyskać tytuł HR#1. Oczywiście uczestnicy programu DXCC oprócz nowych PJ-tów "dorzucą" do aplikacji inne niezweryfikowane podmioty i nastąpią dość duże zmiany w Challenge i w pozostałych klasyfikacjach.

  Jako punkt wyjścia do obserwacji zachodzących zmian przedstawiamy niniejsze zestawienie i życzymy wielu emocji w następnych zestawieniach.


Vy 73
Leszek SP6CIK
Andrzej SP7GAQ

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,588,394 Unikalnych wizyt