PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 12
Użytkowników online: 0
RSS

Okolicznościowy program RBI
Opcje newsa
RBICześć Szanowne Koleżanki i Koledzy. Przesyłam komunikat do zamieszczenia na portalu PZK. Okolicznościowy program RBI na 20.02.2011 r. jest już na stronie interenetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: www.rbi.ampr.org

Pozdrawiam. Jurek SP5BLD

20 lutego 2011 r. mija 80 lat od rozpoczęcia przez stację SP3ZK, w paśmie 7 MHz, regularnych komunikatów dla krótkofalowców. Rok po pierwszym Zjeździe PZK, który odbył się w dniach 22-24.02.1930 r. krótkofalowcy polscy otrzymali możliwość słuchania radiowych komunikatów ZG PZK. Dopiero wybuch II Wojny Światowej przerwał nadawanie komunikatów. Po wojnie ZG PZK wznowił komunikaty w 1958 r. Najbliższy Radiowy Biuletyn poświęcony będzie komunikatom Zarządu Głównego PZK. Tak się składa, że w lutym b.r. Radiowy Biuletyn Informacyjny też ma kolejną 53-cią rocznicę działalności. Pierwszy powojenny komunikat został nadany w paśmie 40 m 2 lutego 1958 r.

20 lutego 2011r. w 80-tą rocznicę emisji pierwszego radiowego komunikatu   przeznaczonego dla krótkofalowców polskich zostanie nadany okolicznościowy komunikat Sekretariatu Zarządu Głownego PZK, który będzie prowadzony tradycyjnie prze Prezesa PZK Kol. Piotra Skrzypczaka SP2JMR. Komunikat zostanie wyemitowany o godzinie 12.00 czasu polskiego w okolicy QRG 3700 kHz +/- QRM. Później będą łączności pokomunikatowe z krótkofalowcami SP. Będzie również emisja okolicznościowego programu RBI, który działa już wprawdzie tylko od 53 lat, ale też jest częścią historii Polskiego Związku Krótkofalowców.

Skan ze strony Krótkofalowa Poskiego z lutego 1931 r. z informacją o pierwszym komunikacie PZK jest już na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: www.rbi.ampr.org.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,608,064 Unikalnych wizyt