PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

KS-51. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 22.12.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.gif

Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 22.12.2010

Witam serdecznie i przedświątecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów:

1. Kalendarz Zawodów Krajowych na rok 2011
Kalendarz Zawodów Krajowych na rok 2011 jest już w końcowej fazie edycji. Kalendarz ten jest dostępny dla wszystkich na portalu PZK w podmenu „zawody”. Ze względu na termin wydawniczy miesięcznika Świat Radio, Kalendarz Zawodów Krajowych został przekazany do Redakcji Świat Radio celem publikacji, już w dniu 10 grudnia. Niestety po tym terminie zostało wprowadzonych kilka korekt, co spowoduje, że wprowadzone korekty nie będą zawarte w wydaniu Świątecznym miesięcznika Świat Radio.
Z uwagi na wcześniejszy w tym roku termin zgłaszania regulaminów, obecnie korekt w porównaniu do ubiegłych lat jest znacznie mniej, nie mniej jednak nie udało się ich całkowicie wyeliminować. Oczywiście pewne korekty w regulaminach zawodów krajowych są wprowadzane w ciągu roku z uwagi na różne ważne powody, bardzo często organizacyjne. Tym więc sposobem Regulamin Zawodów Krajowych publikowany na portalu PZK, jest zawsze aktualny. Zachęcam więc wszystkich którzy będą uczestniczyć w zawodach do sprawdzania aktualnych informacji, które są zawarte w wersji źródłowej  na portalu PZK. Niniejszym ponawiam prośbę do organizatorów o zgłaszanie wszystkich ewentualnych zmian na adres mailowy sp3iq@pzk.org.pl .
Wszystkim którzy w roku 2011 podejmą decyzję udziału w zawodach, życzę udanych startów i osiągania jak najlepszych wyników w rywalizacji sportowej.
Bogdan Machowiak SP3IQ wiceprezes PZK ds sportowych.
sp3iq@pzk.org.pl

2. Komunikat programu   KRÓTKOFALOWCY BIS.

      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych;  POLSAT +, CANAL +, CYFRA+ oraz N,  i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
       Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
         Najbliższe wydanie programu w niedzielę  26.12.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego. Będzie to okolicznościowe – świąteczno, noworoczne wydanie program Krótkofalowcy Bis.
      W programie między innymi: praca wozu transmisyjnego telewizji satelitarnej TVN24 obsługiwanego przez Mirosława Kowalskiego SP6AHQ, relacja świąteczna ze Szwecji od Andrzeja SM0YHG, oryginalny reportaż TV z konferencji naukowej tworzonego szerokopasmowego Internetu w Europie i Polsce.
      W tym przedsięwzięciu uczestniczą również polscy krótkofalowcy, między innymi Bogdan Stefanko SQ6DGS ze Strzegomia.
      Nadamy również przekaz TV z Gór Sowich z wykorzystaniem szybkiego łącza internetowego z Jankiem Czarnieckim SP6OPL, który mieszka w miejscowości Walim na Dolnym Śląsku. Będzie także mini orędzie Prezesa ZG PZK Piotra Skrzypczaka SP2JMR z Bydgoszczy z okazji kończącego się roku, emitowane do Studia ATV VIDEOEXPRES we Wrocławiu, również łączem internetowym.
      W miarę poprawy łącz internetowych w Polsce, praktyka łączenia się Studia ATV VIDEOEXPRES z poszczególnymi nadawcami w kraju i zagranicą, będzie od Nowego Roku stałą praktyką redakcyjną przy realizacji kolejnych edycji programu Krótkofalowcy Bis. 
       Zachęcam tych kolegów, którzy dysponują dobrymi łączami oraz nowej generacji kamerami internetowymi do nawiązania wymiernej współpracy z redakcją w przekazywaniu tą drogą swoich relacji do Studia emisyjnego we Wrocławiu.
       Przypominam, że każdy nowy program Krótkofalowcy Bis jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl ,zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT.
      Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie jest kodowana.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

3. Po Walnym Żuławskiego OT PZK (OT 16).
Na stan 58 członków obecnych było 36, co stanowi 62 % - więc zebranie odbyło się w pierwszym terminie. Odczytano list Prezesa PZK kol. Piotra SP2JMR. Ustępujący zarząd OT uzyskał absolutorium.

Wybrano nowe władze OT16 w składzie;

- prezes kol. Ryszard Siekierski SP2FAV
- wiceprezes i sekretarz kol. Henryk Kowalski SP2GUV
- skarbnik kol. Andrzej Zięta SP2HOU

Skład komisji rewizyjnej:
- kol. Stanisław Leszczyna SQ2EEQ - przewodniczący
- kol. Piotr Szweda SP2AQP
- kol. Sławomir Pasierb SP2XDQ

Przedstawicielem Oddziału do ZG PZK wybrany został piszący tą wiadomość -
Wenancjusz Rolka SP2WN.
Pozdrawiam Świątecznie!
Wen sp2wn

4. SP9YFF informuje.
W dniach 10-12.12 nasz klub aktywował kolejne dwa nowe obszary SPFF, były to zespoły przyrodniczo-krajobrazowe Las Cygański i Gościnna Dolina oba w okolicy Bielska Białej. Nawiązano blisko 2000 qso na cw, ssb dając szanse na zaliczenie ,,NEW ONE" WFF wszystkim chyba "polującym".
Po raz pierwszy udało nam się być qrv z SPFF na 160m, pierwsze też swoje 20
qso w życiu nawiązał pod znakiem klubowym z ekspedycji nasz nasłuchowiec
Piotr SP9-31046 lat 9.
Na uwagę zasługuje współpraca merytoryczna przy organizacji ekspedycji ze
Stowarzyszeniem Olszówka i jego prezesem Panem Jackiem Zacharem.
Stowarzyszenie to lokalnie propaguje szeroko pojętą ochronę przyrody okolic Bielska. Miłym akcentem spotkania była wymiana materiałów edukacyjnych i informacyjnych. Kilka fotografii z naszej wyprawy można znaleźć na:
http://wff-silesia.eu.interia.pl/enter.htm
VY73, 44 Krzysiek sp9upk

5. Próba podsumowania.
Jubileuszowy rok 2010 zbliża się ku końcowi. Był to jeden z najaktywniejszych okresów w dziejach naszej organizacji. Mnóstwo się wydarzyło. Wspomnę tylko o najważniejszych „symptomach” naszej aktywności. Rozpoczęliśmy od dyplomu i stacji okolicznościowych z okazji 80 lat PZK i 85 lat IARU. Stacji było łącznie 13 i przeprowadziły one łącznie ponad 60.000 łączności. Rekordzistą jest stacja 3Z0RADIO z operatorem SP9MRO.
Autorem szaty graficznej dyplomu 80 lat PZK - 85 lat IARU i motywu używanego na części kart QSL jest Andrzej SQ7B, a regulaminu dyplomu jest Piotr SP5PB i za to im serdecznie dziękuję.
Drugi z kolei akcent to uroczyste spotkanie w dniu 26 lutego w Centrum Promocji Kultury na Pradze. Była to znakomita okazja do spotkania się z częścią komitetu honorowego obchodów, a przede wszystkim z kierownictwem UKE z Panią Anną Streżyńską Prezesem UKE, Patronem Honorowym naszego jubileuszu na czele. Była to też okazja do uhonorowania „Medalami im. Braci Odyńców za zasługi dla rozwoju krótkofalarstwa” dwóch naszych Kolegów Dionizego SP6IEQ oraz Henryka SP6ARR. Medal ten jest od kilku dni zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP pod numerem 15762.
Honorów było zresztą sporo. Okolicznościowe grawertony otrzymali wszyscy Ci, którzy w szczególny sposób przysłużyli się naszym sprawom i wnieśli swój wkład w rozwój krótkofalarstwa, a PZK w szczególności.
Głównym elementem naszych obchodów było Ogólnopolskie Spotkanie ŁOŚ 2010. Rekordowe, bo zgromadziło ono ponad 700 osób w tym zarejestrowanych na liście 550 krótkofalowców. Spotkanie to było faktycznie bardzo okazałe pod każdym względem.
Wreszcie kolejny XIX NKZD. Który wprawdzie nie uchwalił nowego Statutu, ale znowelizował dotychczasowy, co pozwoli zachować PZK Status OPP.
Poza centralnymi obchodami miały miejsce i lokalne akcenty. Tu prym wiedzie Łódzki OT PZK z okazałą ekspozycją na targach łączności. Ale praktycznie prawie w każdym OT coś się działo dla upamiętnienia naszego jubileuszu.
Najważniejszym akcentem sportowym były VII Mistrzostwa I Reg IARU w Szybkiej Telegrafii –„Skierniewice-Rawa Mazowiecka 2010”. W tym miejscu po raz kolejny dziękuję Alfredowi SP7HOR i Jego Małżonce za wspaniałą organizację mistrzostw.
Po raz pierwszy w historii udało się pozyskać centralnie wojskowy sprzęt łączności. W sumie 20 szt. radiostacji R140 i R137. Jeszcze kilka szt. powinno do nas spłynąć. Sprzęt ten znalazł się głównie w dyspozycji klubów oraz stacji zespołu SN0HQ.
Ostatnim akcentem jubileuszu była moja wizyta w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji, gdzie opowiadałem o naszej historii kolegom krótkofalowcom z południa.
Oczywiście, że nie wszystko jest tak jak byśmy chcieli. Mało jest osób chętnych do pracy społecznej na rzecz PZK, choć ostatnio na tym odcinku nastąpiła pewna poprawa. 
Borykamy się też z licznymi działaniami spowalniającymi pracę prezydium i sekretariatu ZG PZK zarówno ze strony osób prywatnych, naszych kolegów jak i niektórych instytucji państwowych. Wypadkowa tego wszystkiego jest dla nas mimo wszystko korzystna, co osobiście uważam za sukces.
Teraz kilka słów o OPP. PZK jako OPP otrzymało za rok 2009 ponad 83 tyś. zł. To mniej niż w roku ubiegłym, ale i tak środki te pozwoliły i pozwalają dalej na realizację wielu istotnych dla społeczeństwa SP przedsięwzięć. 
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję za pamięć o nas i udzielone PZK wsparcie. Bez Waszej hojności nie byłyby możliwe działania podnoszące ogólny poziom krótkofalarstwa w SP.
Trudno w tych kilku zdaniach zawrzeć cały rok. Wybaczcie więc proszę jeśli coś ważnego pominąłem.

Teraz czas na życzenia.

Niech ta magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje swym własnym pięknem. A Nowy 2011 Rok niech obdaruje Was szczęściem i pomyślnością.
W te najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia.
Życzę Wam także choć odrobiny czasu na nasze wspaniałe hobby – krótkofalarstwo.


Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,221,171 Unikalnych wizyt