PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 10
Użytkowników online: 0
RSS

Piraci z Karaibów czyli PJ5/SP6IXF i PJ5/SP6EQZ
Opcje newsa
Aktywności DX-oweWitam Dx-manów,

Ruch na pasmach jest znaczny. Grzmią nieustające pile-upy do ZL8X oraz do dwójki naszych "piratów z Karaibów": Janusza PJ5/SP6IXF oraz Włodka PJ5/SP6EQZ. Prawie 25.000 QSO w logach! (3.12.2010).

Przestrzegając pirackiego kodeksu nie wchodzą sobie w drogę na pasmach. Jeden bryluje na fonii a drugi wymiata na telegrafii. Praca z PJ5 zbliża się ku końcowi i możemy podzielić się już pewnymi obserwacjami. Janusz i Włodek doskonale radzą sobie na pasmach. Przede wszystkim potrafią zapanować  nad pile-upem i utrzymać w ryzach nawet chałastrę czyli tę mniej zdyscyplinowaną część wołających.
Np. w piątek po południu z przyjemnością słuchałem Włodka na 17 metrach jak w dobrym rytmie obrabiał pileup utrzymując szeroki spilt i dobre tempo; wyliczyłem, że potrzebował 26 sek na każde QSO. Czyli rate iście contestowy. Płynna fonia Janusza sprawia, że łączności równie łatwo wpadają do logu a mają już w logu ponad 21000 QSO. Wyrazem akceptacji sposobu pracy z pileupem zarówno Janusza jak i Włodka jest prawie całkowity brak frustratów okazujących swoje niezadowolenie robieniem QRM-ów na częstotliwościach PJ5/... Możemy cieszyć się z poziomu operatorskiego naszych kolegów i być dumni, że bardzo dobra aktywność dx-owa jest prowadzona przez stacje z SP. Taka praca zasługuje na wyróżnienie. Myślę, że sposobem wyróżnienia tej aktywności z PJ5 mogło by być liczne pojawienie się polskich znaków na liście sponsorów wyprawy widocznej na stronie:

www.pj5-2010.dxing.pl/support.html

news: PJ5flaga.jpg
Dłuższa lista sponsorów jest wyrazem większego zainteresowania wyprawą, a także uznaniem umiejętności operatorskich oraz organizacyjnych jej uczestników. Wyprawa Janusza i Włodka na PJ5 nie jest Giga-ekspedycją z kilkoma tonami sprzętu i logistyką w niemal militarnym wydaniu. Wyjazd na PJ5 dwaj operatorzy przygotowali sami a tam na miejscu robią dobrą robotę. Należą im się wielkie brawa!

Koledzy, wyraźmy swoje uznanie dla Janusza i Włodka wpisując się na listę sponsorów.
Można użyć PayPal do bezpośredniego przelewu kwoty wsparcia dla naszych "piratów" - dostęp poprzez ikonę Donate na stronie: http://www.pj5-2010.dxing.pl/support.html
PayPal to system płatności internetowych służący do przekazywania nawet niewielkich wpłat wsparcia wyprawy.

Dla tych, którzy nie pasjonują się PayPal'em proponuję równie proste rozwiązanie. Proszę wysłać e-maila do Tomka, SP5UAF, pilota wyprawy na PJ5, w celu uzyskania jego nr konta przeznaczonego na wpłaty wsparcia. Adres Tomka SP5UAF: sp5uaf(at)sp5zcc.net
Wszystkie wpłaty zebrane na jego koncie Tomek przekaże organizatorom a znaki wywoławcze sponsorów zamieści na liscie na stronie wyprawy.

Zażywajmy przyjemności z hobby do końca. Najpierw jest frajda z każdego QSO na paśmie a potem gratulacje, brawa i słowa uznania tudzież wsparcie dla głównych bohaterów wydarzenia, bo najgorsze co można zrobić to wyłączyć radio po zrobionym QSO i zapomnieć o wszystkim. To już nie jest hobby. Janusz i Włodek przylecą do kraju w sobotę. Zapewne znajdzie się grupka dx-manów, którzy powitają naszych "piratów" bezpośrednio na lotnisku Okęcie.

--
73 es good DX,
Bogdan, SP5WA (ex.SP5CPR/5N3CPR)
mailto:bogdan@sp5wa.info

...........

"You can't have too many antennas"
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,666,700 Unikalnych wizyt