PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-48. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 1.12.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 1 grudnia 2010.                                 PDF do wydruku
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualne informacje.

1. Informacje składkowe. Na rok 2011 składki członkowskie w PZK pozostają na niezmienionym poziomie jak w roku 2010. Podstawą do ustalenia wysokości składek są uchwały nr 443/1/08 z 22 listopada 2008 oraz 424/07 z 17 listopada 2007.
Zapisy tych uchwał jednoznacznie określą wysokość składek. Natomiast ZG PZK uchwałą podjętą podczas posiedzenia może zmienić ich wysokość na rok następny.
Dla przypomnienia podaję wysokość składek w 2011 r.
 
 
1.     Składka wpisowa    10,00 zł        
2.     Składka dla członka nadzwyczajnego SWL    16,00 zł        
3.     Składka ulgowa dla członka zwyczajnego od 71 roku życia    60,00 zł        
4.     Składka dla członka zwyczajnego    80,00 zł        
5.     Składka ulgowa dla członka zwyczajnego do 20 lat lub uczącego się do 26 lat    16,00 zł        
6.     Składka dla członka wspomagającego    6,00 zł        
7.     Kluby zarejestrowane w OT PZK    0,00 zł     
    
Sławek SP2JMB skarbnik PZK.

2. Instalacje antenowe. Większość z nas już wie, że od 1 stycznia 2011 wchodzi obowiązek dokonania zgłoszenia instalacji emitującej pole elektromagnetyczne, dla których równoważna moc promieniowana izotropowo wynosi, co najmniej 15 W. Zwracam uwagę, że nie mówimy o mocy wyjściowej nadajnika. Podstawą prawną takich działań jest art. 152 Prawa Ochrony Środowiska oraz Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. dotyczące zgłoszeń instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne. Dla instalacji, które były czynne przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, czyli przed 1 stycznia 2011 r, końcowym terminem dokonania zgłoszenia jest 30 czerwca 2011 r. Ogólny wzór zgłoszenia i wszystkie wymogi w tym zakresie zawiera wymienione rozporządzenie. Zatem, zgłoszenie można wykonać samemu bazując na podanym wzorze uzupełniając go o odpowiednią ilość załączników lub skorzystać z arkusza Analiza-Zgłoszenie instalacji dostępnego na stronie PZK. Wybór wygodniejszej formy należy do każdego z nas. Zgłoszenia należy składać do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Należy pamiętać, że od czynności złożenia zgłoszenia pobierana jest opłata 120 zł.
Zgodnie z art. 152 POŚ należy również dokonać zgłoszenia dotyczącego rezygnacji z pracy instalacji oraz w przypadku zmian jej parametrów. Informacje zawarte w zgłoszeniu należy również przedłożyć państwowemu wojewódzkiemu inspektorowi sanitarnemu.
Pragnę zwrócić uwagę na wymóg załącznika 2 ust. 2 pkt 7 rozporządzenia mówiący o potrzebie dołączenie do zgłoszenia wyników pomiarów poziomów pól elektromagnetycznych, jeśli takie były wymagane. Należy stwierdzić jednoznacznie, że jeżeli instalacji miała, co najmniej 15 W wspomniane na wstępie, to takie pomiary były wymagane.
Zatem, istnieje drugi niezależny od zgłoszenia obowiązek. Istnieje on już od kilku lat a wynika z art. 122a Prawa Ochrony Środowiska i dotyczy obowiązku wykonywania pomiarów i składania wyników tych pomiarów do państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego oraz do wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska bezpośrednio po rozpoczęciu użytkowania instalacji oraz każdorazowo przy zmianie warunków pracy instalacji, o ile zmiany te mogą mieć wpływ na zmianę poziomów pól elektromagnetycznych. Uwzględniając jednak zapisy art. 147a oraz art. 3 POŚ dla instalacji używanych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej raporty z pomiarów mogą być zastąpione wynikami obliczeń i analiz. Analizę taką można wykonać samemu korzystając z szeregu zależności dostępnych w literaturze dotyczącej tego tematu. Można też skorzystać ze wspomnianego już arkusza Analiza-Zgłoszenie instalacji. Od czynności składania Raportów nie są pobierane, żadne opłaty.
Dionizy SP6IEQ

3. Statut PZK zarejestrowany.
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy z Sądu Rejonowego w Warszawie Postanowienie z dnia 17.11.2010 o zmianie danych w Krajowym Rejestrze Sądowym dla PZK. Postanowienie zawiera zmiany będące wynikiem XIX NKZD w tym rejestrację zmian w Statucie PZK oraz zmiany w składzie GKR.

4. Informacja OPP.
W dniu wczorajszym opublikowaliśmy informację o stanie środków na OPP będących w dyspozycji poszczególnych OT. Informacja jest dostępna na portalu PZK w newsach, w dziale „download” oraz w zakładce „informacje OPP”.

5. Posiedzenie prezydium ZG PZK. Ostatnie w tym roku posiedzenie prezydium ZG PZK odbędzie się w dniu 9 grudnia 2010 (czwartek) w pomieszczeniach sekretariatu ZG PZK przy ul. Modrzewiowej 25w Bydgoszczy.
Początek godz.14.30
W porządku obrad znajdą się m.in. nast. punkty:
- Przyjęcie ostatecznej wersji prowizorium budżetowego na rok 2011
- propozycje do planu rzeczowego do realizacji na rok 2011
- propozycje podziału zadań na rok 2011
- elementy oceny działalności PZK w 2010 r.
W posiedzeniu oprócz członków prezydium i GKR wezmą udział zaproszeni goście.

6. Wigilijne spotkanie POT.
Otrzymałem zaproszenie od Zarządu Praskiego OT PZK na coroczne spotkanie świąteczne, które odbędzie się w sobotę 4 grudnia 2010r. o godz. 16.00 w siedzibie POT PZK przy ul. Wał Miedzeszyński 381 w Warszawie. Bardzo dziękuję, ale z przyczyn obiektywnych nie będę mógł w tym spotkaniu uczestniczyć.

7. Szkolenie w sprawach OPP. W ramach projektu „Akcja nowelizacja! – program edukacyjny dla organizacji pozarządowych z zakresu nowelizacji Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków własnych Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT zaproszeni zostaliśmy do udziału w szkoleniu. Program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:
1.    Wprowadzenie do nowelizacji ustawy.
2.    Działalność odpłatna organizacji.
3.    Nabywanie statusu OPP.
4.    Obowiązki sprawozdawcze OPP.
5.    Współpraca z wolontariuszami.
6.    Nowe formy współpracy finansowej: tryb małych zleceń.
7.    Inicjatywa lokalna jako nowa forma współpracy.
Tematyka szkolenia jest nam szczególnie bliska, jako że Związek nasz posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.
W szkoleniu w dniu wczorajszym w Bydgoszczy uczestniczył v-ce prezes PZK Jan SP2JLR.

8. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS.
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie 21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych; POLSAT +, CANAL + CYFRA+ oraz N, i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
 Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
 Najbliższe wydanie programu w niedzielę 5.12.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
 Będzie to powtórzenie 30 minutowego reportażu telewizyjnego z Tyry k / Cieszyna w Czechach, gdzie odbył się niedawno polsko – czeski XVII Zjazd SAN BESKIDO, którego organizatorem był jak zwykle nasz kolega Janek Motyka OK2BIQ.
 Po emisji programu o godzinie 21.30 w TV EDUSAT, specjalne spotkanie z OK2BIQ na żywo w czasie łączności w paśmie 80 metrów w TV INTERNET, klikając na Studio ATV.
 Przypominam, że program K BIS jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl, zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT.
Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie jest ona kodowana.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

9. Zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach „Barbórka”.

SP9KDC Klub Łączności LOK przy Szkole Podstawowej NR 30 w Dąbrowie Górniczej i SP9PDG Klub Łączności "Sztygarka" przy Zespole Szkół Zawodowych "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, organizatorzy zawodów Barbórka 2010, serdecznie zapraszają do udziału w zawodach, które odbędą się 4 grudnia 2010. Część HF w godz. 15:30 - 17:30 UTC, część VHF w godz. 19:00 - 22:00 UTC.
Uwaga: nastąpiła zmiana adresu na który należy wysyłać logi.
Aktualny adres: sp9pdgzaw@wp.pl
Zaktualizowany regulamin zawodów jest dostępny w Kalendarzu Zawodów Krajowych na portalu PZK.
SP3IQ, SP9GFI.

Tyle informacji na dzisiaj.
Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,415,455 Unikalnych wizyt