PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Zabawa z krótkofalarstwem
Opcje newsa
Z krajuWszystkich życzliwych krótkofalowców ZAPRASZAMY w sobotę 27 listopada do wzięcia udziału i radiowego wsparcia w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: "Zabawa z krótkofalarstwem".

Organizatorzy przedsięwzięcia to: Uniwersytet Dziecięcy - "Kraina Wiedzy" Centrum Twórczego Uczenia i Centrum Rozwoju Dziecka "Maja" w Ostrowie Wielkopolskim, oraz Klub Krótkofalowców SP3PFQ działający przy Oddziale Południowej Wielkopolski nr 27 Polskiego Związku Krótkofalowców.

Adresatami są dzieci i młodzież szkolna. Celem jest pokazanie młodym ludziom czym jest krótkofalarstwo oraz rozbudzenie w nich zainteresowań technicznych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 mini wykładem na temat krótkofalarstwa, etyki związanej z tym hobby, oraz zasad prowadzenie łączności. Następnie jeden z opiekunów poprowadzi pokazową łączność na pasmach lokalnych z kolegami, którzy będą dyżurować przy stacjach w swoich domach. Następnie dzieci i młodzież spod znaków klubowych, próbować już będą swoich sił w rozmowach z tymi stacjami lub innymi chętnymi, którzy się włączą do naszej zabawy.
Jeśli warunki na to pozwolą, po takim "lokalnym szkoleniu" dzieci będą mogły nawiązać łączność ze swoimi rówieśnikami bawiącymi się z innymi klubami na paśmie 80 m, oraz oczywiście każdym krótkofalowcem który odpowie na nasze zawołanie.
- Być może jeśli w kolejnych godzinach na wyższych pasmach warunki będą dobre, spróbujemy wykonać łączności z zagranicą.

Swój udział przy radiach, gotowi porozmawiać z młodymi adeptami zgłosili liczni krótkofalowcy oraz kluby z całej Polski. Do zabawy aktywnie włączył się m.in. kaliski Klub Krótkofalowców "Calisia" - SP3PKA, który organizuje akcję w Domu Dziecka w Liskowie. Akcję zakończymy ok. godziny 14:00 w zależności od liczby uczestników i warunków propagacyjnych.

Zapraszam do łączności
Jarek SP3AYA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,463,887 Unikalnych wizyt