PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3648 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-42. Komunikat sekretariatu ZG PZK na dzień 20.10.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat sekretariatu ZG PZK na 20. 10. 2010                                              wersja pdf
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:
1. Walne OT 06. Zarząd ŚOT PZK zwołuje Walne Zebranie Członków Śląskiego Oddziału Terenowego w Katowicach na dzień 12 grudnia 2010, pierwszy termin: godz. 10:00, drugi termin: godz. 10:30. w siedzibie Śląskiego OT PZK w Siemianowicach Śląskich w Domu Kultury Chemik.

2. 49 Zjazd Stowarzyszenia Miłośników Łączności na Falach Ultrakrótkich czyli PK UKF.
Na sobotę 23 godz. 14.00 w hotelu Felix ul. Omulewska 24 w Warszawie zwołano 49 Zjazd Sprawozdawczo wyborczy PK UKF. Zjazd oprócz części sprawozdawczo wyborczej zajmie się także omówieniem najważniejszych zagadnień ważnych dla wszystkich UKF-owców. PZK będzie reprezentował Jan SP2JLR, wiceprezes PZK.

3. Egzamin w Bydgoszczy.
W sobotę, 6 listopada br. o godz. 10;00 w Bydgoszczy odbędą się egzaminy na świadectwo operatorskie w służbie amatorskiej klasy A i C. Miejscem egzaminu będzie Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy przy ul. Prof. Sylwestra Kaliskiego 7, budynek Audytorium Novum (Nowy Fordon).
Szczegóły organizacyjne znajdują się na stronie: http://sp2put.utp.edu.pl akademickiego 145,700  oraz na 145,550 czynna będzie radiostacja SP2PUT, której operatorzy udzielać będą niezbędnych informacji.
     Przypominam, że warunkiem uczestnictwa w egzaminie jest wysłanie wniosku na piśmie o wydanie – zmianę świadectwa operatorskiego oraz dokonanie wpłaty na konto UKE w terminie najpóźniej do 22 października br. Podstawa prawna znajduje się na stronie:http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=ArticleStats1&news_cat_id=366&news_id=3994&layout=1&page=text
Andrzej SP2CA.

4. Skrócony spis treści ŚR11/2010

AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: Yaesu FT-DX5000,
RADIOKOMUNIKACJA: Transceivery HF
PREZENTACJA: MOTOTRBO
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
RADIO RETRO: Radiostacja RK/L
WYWIAD: Digimes stawia na jakość, Pracowałem w Polskim Radiu
HOBBY: Skrzynka antenowa GL100
DIGEST:(Nie)typowe anteny
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA

5. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 11/2010

Przygotowania do WRC 2021 –SP5HS
Spotkanie w Sejmie z HB9EHT-SP7TEV
Jodłówka Tuchowska 2010-10-20
Zjazd SPDXC
40 lat SP8KKM
Holice 2010
Spotkanie pod Górą Św. Anny – 4 spotkanie SP6PAZ
S.K.

6. Grupa Robocza ds. Szybkiej Telegrafii I Regionu IARU.
 Podczas posiedzenia WG HST podczas mistrzostw w Rawie Mazowieckiej zapadły następujące decyzje:
- przyznanie organizacji przyszłorocznych mistrzostw - mających status
mistrzostw świata - DARC, mistrzostwa odbędą się w dniach 12-16
października w Bielefeld, koszt będzie zależał od standardu wybranego
pokoju hotelowego: od około 400 EUR, do nawet 220 EUR. Strona
internetowa zawodów ruszy już w grudniu.
W Bielefeld wprowadzona zostanie zmiana w regulaminie: w konkurencji Morse Runner będą możliwe dwie próby, zaliczana będzie lepsza. W jednym pokoju będzie jedna komisja sędziowska i jednocześnie dwa stanowiska. Po pierwszej próbie zawodnicy zamienią się stanowiskami. Podczas lokalnych mistrzostw w Mogilewie, Białorusini sprawdzą  propozycję zmian polegającą na wybraniu przez zawodnika na konkurencji
odbioru dziesięciu prędkości, które będzie chciał odbierać. Dzięki temu oszczędzi się sporo czasu - jest to obecnie najtrudniejsza czasowo i logistycznie konkurencja. Autor oprogramowania do tej konkurencji - Toni Stanojoski - ma zmodyfikować program i przetestować go wspólnie z Białorusinami.
Informacje- Donata sp5hnk

7. Walne zebranie WOT. Zgodnie z zapowiedzią w dniu 16.10.10 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie WOT. W zebraniu wzięło udział ok. 30 członków OT25. Walne zebranie dokonało m. in. wyboru nowego Zarządu WOT. Jego skład przedstawia się następująco.  
1.    Jerzy Szawarski SP5SSB - Prezes WOT PZK
2.    Robert Luśnia SP5XVY - Skarbnik WOT PZK
3.    Zenon Kaczorek SP5CNG - Sekretarz Zarządu WOT PZK
4.    Oskar Latuch SQ5NBK - Członek Zarządu WOT PZK
5.    Sebastian Bera SP5-25-0762 - Członek Zarządu WOT PZK
Nowemu zarządowi gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy dla dobra PZK.
Prezydium ZG PZK reprezentował Tadeusz SP9HQJ, sekretarz PZK.

8. Publikacje i nowości. Na portalu PZK w ciągu najbliższych godzin opublikowane zostaną protokoły z ostatnich posiedzeń ZG PZK oraz protokół z XIX NKZD.
Opublikujemy także pisma otrzymane w dniu dzisiejszym (20.10.10) z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, będące efektem skarg na naszą organizację wystosowanych przez Panów Roberta Luśnia SP5XVY i Marka Ruszczaka SP5UAR.
Konieczność ich analizy i szczegółowych odpowiedzi na te pisma niestety spowoduje znaczne opóźnienia w pracy sekretariatu ZG PZK.

9. OH PZK
dla przewodniczącego RM Jarosławia. W dniu 25 października o godz. 9.00 podczas sesji Rady Miasta Jarosławia OH PZK zostanie uhonorowany jej przewodniczący Pan Janusz Szkodny. To niezwykle rzadki przypadek odznaczania tak wysokiego funkcjonariusza władz lokalnych. Honor ten przypadnie najprawdopodobniej mnie osobiście. (HF80JMR)

10. Sekretariat ZG PZK. W dniu 25 i 26 października 2010 sekretariat ZG PZK będzie nieczynny w zamian za przepracowane 2 ostatnie soboty. Jako prezes jestem dostępny cały czas pod tel. komórkowymi 602-248-182 oraz 784-479-407. (HF80JMR)

11. Komunikat programu   KRÓTKOFALOWCY BIS.
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych;  POLSAT +, CANAL + , CYFRA+ oraz N,  i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
       Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
         Najbliższe premierowe wydanie programu w niedzielę 24.10.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
       Będzie to 30 minutowa relacja telewizyjna w której będzie nadany reportaż amatorskiego nadawcy polskiego pochodzenia ze Szwecji, wizyta w Muzeum Radia Wrocław, którego twórcą jest emerytowany krótkofalowiec, wywiad z krótkofalowcem propagującym łączności turystyczne z Gór rejonu Strzelińca koło Kudowy Zdroju na Dolnym Śląsku.
      Będzie również wywiad z konstruktorem urządzeń do APRS oraz krótka relacja z Rawy Mazowieckiej, gdzie odbywały się pierwsze w Polsce Mistrzostwa I Regionu IARU. Cały reportaż będzie nadany w następnym wydaniu programu, już teraz zapraszam.
       Przypominam, że program K BIS jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl ,zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT. Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie jest ona kodowana.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,267,299 Unikalnych wizyt