PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

KS-41. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 13.10.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZK Komunikat sekretariatu ZG PZK na 13 października 2010                           wersja pdf

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej informacje:

1. Informacja dla organizatorów zawodów krajowych PZK.

Przypominamy, że ostateczny termin wysyłania zgłoszeń do Kalendarza Zawodów na rok 2011 upływa z dniem 15 listopada 2010. Termin zgłaszania regulaminów zawodów jest przesunięty decyzją Prezydium ZG PZK na termin wcześniejszy o 14 dni. Celem przesunięcia tego terminu o 14 dni, jest wyeliminowania perturbacji w publikacji Kalendarza PZK w miesięczniku Świat Radio w numerze grudniowym.
Ponadto wzorem roku ubiegłego w Kalendarzu Zawodów PZK na 2010 została utworzona specjalna kolumna w której są publikowane wyniki zawodów. W kolumnie tej w wierszu odpowiadającym pozycji danych zawodów, po umieszczeniu wyników zawodów, będzie widoczna data dostarczenia wyników oraz odnośnik (link) do dokumentu PDF.
Tym sposobem dla każdej pozycji w Kalendarzu Zawodów PZK są do pobrania (wyświetlenia na ekranie) oryginalne wyniki zawodów dostarczone przez organizatorów. Dla koleżanek i kolegów, którzy będą analizować regulamin zawodów oraz wyniki zawodów będzie to dużym ułatwieniem, pod warunkiem że takowe wyniki zawodów będą wysłane do PZK. Publikować będziemy, tylko te wyniki, które zostaną przesłane nam bezpośrednio przez organizatora.
Apel powyższy widnieje na portalu PZK od kilku miesięcy, nie licząc wcześniejszych informacji. Niestety niewielu organizatorów decyduje się na przesyłanie wyników do PZK celem publikacji i umieszczenia na portalu PZK w odpowiedniej pozycji "wyniki" w Kalendarzu Zawodów PZK.
Bogdan SP3IQ

 2. HST.HST.HST.
VII Mistrzostwa HST R1 IARU przeszły już do historii. Zakończenie połączone z wręczaniem dyplomów i medali odbyło się w kinoteatrze „Polonez” w Skierniewicach w dniu 8 października 2010. W imieniu ZG PZK zdobyte trofea wręczał Bogdan SP3IQ wiceprezes PZK. Mistrzostwa były wspaniale zorganizowane dzięki ogromnemu zaangażowaniu Alfreda SP7HOR i współpracujących z nim krótkofalowców i nie tylko, o czym już pisałem w poprzednim komunikacie.
Najważniejszym elementem organizacyjnym było to, że wszystkie konkurencje odbywały się w jednym obiekcie, co dla tej dyscypliny ma ogromne znaczenie.
Dla SP były to mistrzostwa średnio udane pod względem sportowym. Zdobyliśmy 1 medal brązowy wywalczony w kat. Morse Runner czyli odbioru w pile-up przez Alfreda SP7HOR w grupie seniorów (ponad 50 lat). W klasyfikacji generalnej SP znalazło się na 6 miejscu na 12 sklasyfikowanych zespołów. Można to uważać za sukces zważywszy, że w SP szybka telegrafia dopiero zaczyna odżywać po latach niebytu, a naszymi konkurentami w większości są zespoły zawodowych sportowców.
Na tych mistrzostwach Najlepszymi okazali się reprezentanci Białorusi, a zaraz po nich Rosji i Rumunii. Szczegółowe pełne wyniki ukażą się za dwa trzy dni w dziale HST w rubryce działy specjalne na portalu PZK. Oczywiście są one dostępne w sekretariacie PZK (wersja elektroniczna). (HF80JMR)

3. LZ1US.
Pan Panajot Danev LZ1US gość – obserwator z ramienia R1 IARU na VII Mistrzostwach R1 IARU w Szybkiej Telegrafii Rawa Mazowiecka 2010 przekazał na ręce Krzysztofa SP5HS Honorowego ARDF Managera PZK wyrazy uznania dla PZK za doskonałą organizację Mistrzostw HST. Wstępnie zaprosił reprezentację PZK na Mistrzostwa ARDF 1 Regionu dla młodzieży do lat 15, które odbędą się w czerwcu 2011 roku w Bułgarii w miejscowości Primorsko nad Morzem Czarnym.
Informację przekazał Krzysztof SP5HS
 
4. 25 lat istnienia SP3KWA. 25-lecie istnienia obchodzi SP3KWA - Klub Krótkofalowców LOK przy Spółdzielni Mieszkaniowej "TĘCZA" w Turku. Z tej okazji uruchomiono radiostację okolicznościową 3Z25KWA czynną w październiku i listopadzie 2010r. Pierwsze łączności SP3KWA przeprowadzono w październiku 1985r., klub powstał pod patronatem Elektrowni "Adamów" w Turku. Inicjatorami działalności byli Władek SP3OKT i Sławek SP3OKS. Od roku 1991 SP3KWA istnieje pod gościnnym dachem Spółdzielni Mieszkaniowej "Tęcza" w Turku, a funkcję kierowniczą sprawuje piszący te słowa Jerzy SP3SLU. O klubie SP3KWA można powiedzieć, że w każdym z 25 lat istnienia działo się coś ciekawego. W barwną historię wpisują się niezapomniane wakacyjne obozy krótkofalarskie w Przybrodzinie nad jeziorem Powidzkim organizowane w latach 90-tych, współpraca z Zespołem Szkół Technicznych w Turku, zawody KF i UKF, szybka telegrafia, a ostatnio praca APRS i budowa i eksploatacja przemienników FM SR3T 2m i SR3TU 70cm. Na przestrzeni lat 1985 - 2010 z klubem SP3KWA związani byli lub są koledzy i koleżanki: SP3OKT, SP3OKS, SP3OKU, SP3OKR, SP3SLU, SP3SLM, SP3TLF, SP3TLH, SP3TLG, SP3UCR, SP3UCJ, SP3WBT, SQ3EPP, SQ3HXW, SQ3HTB, SP3UUX, SP3HQX, SP3GRE, SP3GRH, SQ3JVD, SQ3JVE, SQ3JVI, SQ3JVX, SQ3KM, SQ3LVQ, SQ3NMO, SQ3NMP i grono sympatyków.
Jerzy Gomoliszewski SP3SLU.

5. Podziękowania za rozwijanie współpracy pomiędzy Niemcami, a Polską.
Konsulat Generalny Rep. Niemiec w Gdańsku przesłał na moje ręce podziękowania dla Bolesława Kowalskiego SP2SWK od Wernera Schack DK7XW za wspólną z Niemcami opiekę nad znajdującym się w Kruszwicy honorowym grobem ofiar obozu pracy w Łagiewnikach.
To piękny akcent i dobrze świadczy o nas krótkofalowcach. Również i ja przyłączam się do podziękowań dla Bolesława SP2SWK. (HF80JMR)

 6. Award Manager PZK.
W czwartek 23 września odwiedził nas Andrzej SQ7B Award Manager PZK. W rozmowach uczestniczył oprócz mnie (SP2JMR) Jan SP2JLR Wiceprezes PZK. Rozmowy dotyczyły współpracy pomiędzy nim, a prezydium ZG PZK, a głównie polityki informacyjnej. Chodzi m.in. o publikowanie informacji o dyplomach PZK na innych stronach niż oficjalna strona prowadzona przez Award Managera oraz o nie zawsze zatwierdzanych przez Prezydium projekty nowych dyplomów, które przedstawia Award Manager. Przypominamy, że to Award Manager odpowiada za sprawy dyplomowe i to On odpisuje na masę e-maili wysyłanych do niego z zapytaniami spowodowanymi często niekompletnymi i nieraz nierzetelnymi informacjami zawartymi na innych niż oficjalna strona PZK portalach. Również za całą politykę dyplomową ponosi odpowiedzialność Award Manager PZK. Nikt nie powinien bez jego zgody publikować jakichkolwiek informacji o dyplomach PZK. Adresuję to do tych, którzy publikują informacje o naszych dyplomach bez autoryzacji Andrzeja SQ7B. (HF80JMR)

 7. SP2B. Jest pierwszym zdobywcą dyplomu "SPPA" - All – CW!

  Pierwszym, który nawiązał potwierdzone łączności ze wszystkimi powiatami SP emisją CW jest Janek SP2B z Torunia. Taki wyczyn zasługuje na szacunek. Andrzej SQ7B
Janku, do gratulacji przyłączam się także i ja. (HF80JMR)

8. Polski rekord świata.
W ubiegły weekend odbył się ciekawy eksperyment. Stefan DK7FC mając stosowne zezwolenia nadawał na częstotliwości 8,970kHz (fala o długości 33km). Wykorzystywał antenę podwieszoną do latawca o wysokości 200m i nadajnik o mocy 300W. Ze względu na to że antena miała długość 1/165 długości fali, taki zestaw zapewniał mu wyemitowanie w eter fali elektromagnetycznej o mocy aż 27mW, Gdyby odnieść to dla porównania do pasma 3,7MHz to jakby nadawać z anteny o wysokości 48cm. Stefana odbierało wiele europejskich stacji, ale najdalszą stacją w odległości 904km, okazał się Jacek SQ5BPF z centrum Warszawy. Jest to amatorski rekord świata w zakresie eksperymentów na falach bardzo długich VLF. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej Jacka dokumentującej ten ciekawy eksperyment
http://www.lipkowski.org/~sq5bpf/dk7fc_20101002/index_pl.html
73! Marcin SQ2BXI

9. Walne Zebranie Sprawozdawczo –Wyborcze Oddziału Terenowego PZK przy Dowództwie 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie (OT 12).

Walne zebranie OT 12 odbędzie się w dniu 6 listopada br. o godz.10.00 I termin a 10.30 II termin, w klubie 2 Korpusu Zmechanizowanego przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie. Info. Eugeniusz Radwański SP9HIL sekretarz ZOT

 10. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS.

 Społeczna Redakcja cyklicznego programu o    krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na    www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych; POLSAT +, CANAL + CYFRA+ oraz N,i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
 Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
 Najbliższe premierowe wydanie programu w niedzielę 17.10.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
 Będzie to 30 minutowa relacja telewizyjna w której będzie nadany reportaż amatorskiego nadawcy polskiego pochodzenia ze Szwecji, wizyta w Muzeum Radia Wrocław, którego twórcą jest emerytowany krótkofalowiec, wywiad z krótkofalowcem propagującym łączności turystyczne z Gór rejonu Strzelińca na Dolnym Śląsku.
Będzie również wywiad z konstruktorem urządzeń do APRS oraz krótka relacja z Rawy Mazowieckiej, gdzie odbywały się pierwsze w Polsce Mistrzostwa I Regionu IARU. Cały reportaż będzie nadany w następnym wydaniu programu, już teraz zapraszam.
 Przypominam, że program K BIS jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.plzaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT.
Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie jest kodowana.
Autor i redaktor programu:Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

 11. Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze   OT 20 PZK.

 W dniu 10.10.2010 roku odbyło się zebranie  sprawozdawczo-wyborcze Lubelskiego Oddziału
 Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców (OT20). W związku z upływem kadencji dokonano wyboru nowych władz Oddziału oraz nowej Oddziałowej Komisji Rewizyjnej. Zebrani, podjęli uchwały, aby Zarząd OT 20 liczył 6 osób a OKR 3 osoby. Ponadto zebranie podjęło uchwałę, aby kandydaci na członków Zarządu i OKR, którzy nie weszli w skład Zarządu i OKR zostali zastępcami.
W wyniku głosowania oraz ukonstytuowania się skład Zarządu nowej kadencji jest następujący:
SP8HPW - Jerzy Kowalski - Prezes;
SP8ONZ - Ryszard Winiarski - Skarbnik;
SP8LLB - Stanisław Gąsior - Sekretarz;
SQ8GHY - Łukasz Jaremek - Manager d.s. sportowych;
SP8WQX - Oddziałowy QSL Manager;
SQ8JCB - Mariusz Ciszak - Członek Zarządu.
Zastępcy członków Zarządu to: SP8MMW, SP8NTH, SP8SW, SQ8EP, SQ8ISI, SQ8VJ.
Oddziałowa Komisja Rewizyjna:
SP8ESO - Przewodniczący Komisji;
SP8TDV - Członek Komisji;
SQ8MFB - Członek Komisji;
Zastępcy członków OKR to: SP8ONB oraz SQ8MFE.
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Zbigniew Guzowski - SP8AUP - Przedstawiciel Prezesa PZK, Stanisław Jan Dąbrowski - Prezes Lubelskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK. Zebranie na krótko odwiedził Pan Władysław Zwierzchowski, SP8DXO - Dyrektor Delegatury UKE w Lublinie.
Zebranie prowadził Andrzej, SP8BWR. Dzięki jego doświadczeniu zebranie przebiegało bardzo sprawnie. Nowy Zarząd ma szereg niełatwych zadań i to nie o charakterze krótkofalarskim, a raczej o charakterze administracyjnym. Planowane w najbliższym czasie zebranie Zarządu oraz zastępców członków Zarządu pozwoli na precyzyjny podział zadań oraz organizację pracy tak by zrealizować uchwały zebrania sprawozdawczo-wyborczego oraz skutecznie kierować oddziałem.
Jerzy Kowalski, SP8HPW Prezes Zarządu OT20 PZK

12. Komunikat Klasyfikacyjny XXVI Edycji Zawodów o Replikę Lampy Ignacego Łukasiewicza 2010.

Zarząd OT05 oraz Komisja Zawodów o Replikę Lampy Łukasiewicza gorąco dziękuje wszystkim uczestnikom 26-edycji zawodów poświęconych Twórcy Przemysłu Naftowego oraz promocji Regionu i Okręgu Lwowskiego związanego z wydobyciem ropy naftowej. W zawodach wzięło udział 135 stacji, z tego 122 nadawców i 2 nasłuchowców. Dwie stacje przysłały logi 7 dni po terminie, a 9 stacji logów nie przysłało.
W trosce o poziom naszych zdolności operatorskich, chciałem zaznaczyć najczęstsze błędy pojawiające się w logach nadesłanych przez uczestników zawodów.
Do najczęstszych błędów należało:
- logowanie w czasie lokalnym zamiast w czasie GMT
- brak określenia w jakiej grupie dana stacja pracowała i miała być sklasyfikowana /A-E/
- dołączanie przez stacje organizatora do raportów (czyli literki L) numeru kolejnego łączności
- logowanie przez stacje spoza LKK, OT5 lub laureatów poprzednich konkursów literki "Ł" zamiast "L"
- błędna data logowanych łączności, świadcząca o przepisywaniu logu z formy papierowej na formę elektroniczną i przeoczeniu zmiany daty
- logowanie 59L zamiast samej literki L - powtórka w raporcie 59
- błędne pasmo nadesłanego logu - przy przepisywaniu pozostawione domyślnie pasmo 1800 kHz
- nie zapisanie logu w formacie Cabrillo

Wszystkie wymienione i wyłapane błędy wynikające z niedbałości, niedoczytania regulaminu, przeoczenia uczestników lub innych przyczyn zostały poprawione przeze mnie (SQ8GUM) lub przez Wiesława SP8NFZ, co może nie jest zgodne z duchem sportu (stacja powinna zostać zdyskwalifikowana), ale myślę że zgodne z etyką i dobrym sercem organizatorów ;).

Ogromne podziękowania należą się Koledze Markowi SP7DQR, który mimo swoich licznych obowiązków poświęcił swój czas i opracował program pozwalający rozliczyć zawody w sposób niemal automatyczny oraz co jest równie ważne, pozwalający spojrzeć przeanalizować popełnione błędy. Dzięki temu poprzez udział w zawodach podnosimy swoje umiejętności.
Marku, gorąco dziękujemy.

Podsumowanie Zawodów odbędzie się 16 października godz. 14.00 w Skansenie Przemysłu Naftowego Bóbrka k/Krosna.

Zapraszamy wszystkich krótkofalowców na doroczne spotkanie w scenerii przemysłu naftowego BÓBRKA 2010.
Wyniki zawodów są na stronie Oddziału http://otpzk05.pl
Organizatorzy.

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,273,478 Unikalnych wizyt