PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-39. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 29.09.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZKImages: pzk.gif
Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 29 września 2010 r.
                                         Wersja pdf

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. HST HST HST! Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przypominamy, że  Polski Związek Krótkofalowców jest głównym organizatorem VII Mistrzostw Regionu 1 IARU w Szybkiej Telegrafii. Odbędą się one w dniach 5-9 października 2010 w Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej. Konkurencje i zakwaterowanie zapewnia hotel "Tatar" nad zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej, w cichej, spokojnej okolicy, znanym centrum rekreacji. Uczestnicy zostaną powitani podczas uroczystego rozpoczęcia zawodów, a podsumowanie imprezy będzie mieć miejsce podczas bankietu, w ostatni dzień mistrzostw. Planowana jest jednodniowa wycieczka do Warszawy, ze specjalnymi atrakcjami turystycznymi.
Ramowy program zawodów:
5 października: zakwaterowanie drużyn, uroczyste otwarcie zawodów
6 października: konkurencje
7 października: konkurencje
8 października: całodniowa wycieczka do Warszawy, wieczorem bankiet i podsumowanie zawodów
9 października: pożegnanie i wyjazd uczestników

Uroczyste otwarcie odbędzie się w środę 5 października o godz.18.00 w Rawie Mazowieckiej w Sali Domu Kultury przy ul Krakowskiej 6. Zapraszamy wszystkich mieszkających w pobliżu krótkofalowców i sympatyków naszego hobby.
W imprezie zgłosiło udział 16 reprezentacji w skład których wchodzi ok. 130 zawodników. To duża impreza i stanowi ona główny akcent sportowy roku jubileuszowego 80 lat PZK, oczywiście zaraz po starcie naszej reprezentacji SNOHQ w Mistrzostwach HF IARU. Szczegóły na stronie HST wejście poprzez portal PZK – działy specjalne – szybka telegrafia (HST) lub www.hst.2010.eu

2. Po posiedzeniu prezydium.
Posiedzenie prezydium ZG PZK odbyło się w dniu 23 września 2010 w Bydgoszczy. 

Obecny cały skład prezydium oraz Jerzy Jakubowski SP7CBG członek GKR.
W czasie posiedzenie prezydium zajęło się nast. sprawami:
Pkt.1 Zmiana na funkcji QSL managera SP5.  Prezydium odwołało kol. Ewę Michałowską SP5HEN z funkcji QSL Managera SP5.

Pkt.2 Prezydium powołało na funkcję QSL Managera SP5 kol. Janusza Czerwińskiego SP5JXK.

Pkt.3 Prezydium ZG PZK w związku z rezygnacją kol. Wiesława Paszta SQ5ABG z funkcji Redaktora Naczelnego KP oraz PR – Managera PZK odwołało w. wym. z tychże funkcji.

Pkt.4 Prezydium ZG PZK przyjęło rezygnację z funkcji EmCom Managera PZK kol. Marka Garwolińskiego SQ2GXO.

Pkt.5 Prezydium ZG PZK w dniu 23.09.2010 powołało na funkcję EmCom Managera PZK kol. Rafała Wolanowskiego SQ6IYR.

Pkt.6 Skarbnik PZK przedstawił sytuację finansową PZK. Na dzień 22.09.10.
Na lokacie „Progres” w Banku Nordea jest ponad 60.000 zł, na koncie bieżącym 27.000 zł. Prezydium ocenia sytuację finansową PZK jako dobrą. Główne powody znacznego wykorzystania środków finansowych z konta PZK są następujące:
Wykorzystywanie przez OT środków przypisanych im w ramach OPP, znaczne zaawansowanie realizacji kosztów XIX NKZD, duża ilość spraw tzw. antenowych  i związany z tym wzrost kosztów obsługi prawnej.

Pkt.7 Prezydium przedyskutowało i skorygowało propozycje prowizorium budżetowego wprowadzając korekty do propozycji skarbnika.

Pkt.8 Prezydium ZG PZK ustaliło, że w związku z nowelizacją Statutu PZK wystarczającym dokumentem potwierdzającym niekaralność członków ZG oraz GKR  jest oświadczenie o niekaralności zgodne z par 19 punkt 3 Statutu PZK.

Pkt.9 Prezydium ZG PZK podjęło uchwałę o następującej treści:
 „Zobowiązuje się  Zarządy Oddziałów Terenowych PZK do wyłonienia członków ZG reprezentujących poszczególne OT w ZG w terminie do 31 grudnia 2010.  Protokoły z wyborów zawierające dane personalne, teleadresowe oraz oświadczenia wym. w pkt. 8 niniejszego protokołu należy przesłać do dnia 15 stycznia 2011r. na adres sekretariatu ZG PZK”.

Pkt.10 Omówiono Mistrzostwa HST R1 IARU Rawa Mazowiecka –Skierniewice 5-9 października 2010. Prezydium zapoznało się ze stanem zaawansowania organizacji mistrzostw oraz uzgodniło, że na otwarciu Mistrzostw, których organizatorem jest PZK reprezentował naszą organizację będzie prezes PZK Piotr SP2JMR, natomiast w podsumowaniu weźmie udział Bogdan SP3IQ. wiceprezes ds. sportowych PZK.
 
 Pkt.11 Prezydium ZG PZK zapoznało się z nowym Regulaminem Ogólnopolskiego Klubu Seniorów PZK – SPOTC uchwalonym na XXII Zjeździe w dniu 28 sierpnia 2010.

Pkt.12  Prezydium omówiło sprawy bieżące oraz te, które wpłynęły do prezydium w ciągu od ostatniego posiedzenia.

3. MK QTC. Październikowe  wydanie  MK  QTC  daje  swoim Czytelnikom kolejną dużą porcję  użytecznych  w  codziennej  pracy  operatorskiej wiadomości. W bogatym  serwisie  informacyjnym znaleźć można wszystkie najważniejsze informacje  jakie miały miejsce w kraju i na świecie. Są też widomości dot.  tego  co  czeka  radiooperatorów  w  październiku  i najbliższym okresie  czasu.  Entuzjaści zawodów HF mają sporo materiału do analiz.
Opublikowane  są pełne wyniki stacji polskich w takich zawodach jak SP DX  Contest,  CQ  WW  DX  CW  Contest i ARRL DX International Contest.
Zwracam  uwagę  na dwa nowe dyplomy wyczynowe, które można otrzymać za
potwierdzone QSOs ze 100 Krajami wg listy DXCC, ale przy dość poważnie
ograniczonym  czasie.  Te trofea adresujemy dla najbardziej wytrwałych operatorów,  w  tym  aktywnie  pracujących  w zawodach HF. Drugi temat przeznaczony jest dla krótkofalowców dysponujących dobrym wyposażeniem stacyjnym,  a  którzy  zechcieliby  użyczyć  czasowo swoich stacji dla młodych  i  zdolnych  operatorów. Cel bowiem jest bardzo szlachetny bo umożliwia   "odkrycie"   talentów,  przyszłych  uczestników  Olimpiady Radiowej.  Temat  jest  tym  bardziej  wart  realizacji,  bo wyścig do WRTC-2014  zacznie  się już w tym miesiącu. Wyniki uzyskane w CQ WW DX SSB  Contest  będą  bowiem  zaliczane  do rankingu klasyfikacyjnego. W numerze  październikowym  publikujemy  też  ofertę prenumeraty naszego miesięcznika  na  2011 rok. Dla klubów i OT PZK prenumerat jest bardzo korzystna  ponieważ koszt pojedynczego egzemplarza wynosi w niektórych przypadkach tylko ok. 2,50 zł! Także dla prenumeratorów indywidualnych są   korzystne  warunki, gwarantujące  stały dopływ  informacji operatorskich przez cały rok. I to naprawdę za nieduże pieniądze.
73 de sp2fap 

Spis treści MK QTC 10/2010.
100 Krajów w tydzień
2010 SP DX Contest - wyniki
5R8X w CQ WW DX SSB Contest
ARRL DX Contest CW i SSB 2010 - wyniki
Będą QRV z W. Kiribati
ContestRank - ranking zawodników
CQ WW DX CW Contest 2010 - wyniki
Duża wiedza za niewielkie pieniądze
Dyplomy QTC za darmo  
Ekspedycja za 500.000 USD
Informacje o wydawaniu pozwoleń (licencji)
Jarvis  Island 2010
Kalendarz zawodów HF i VHF  
Kermadec on the air
Konkurs lotniczy       
NA-008 na LP
Najaktywniejsze strefy WAZ8 stref
Niemcy w Mozambiku
Nowy system znaków wywoławczych w Rosji
Nowy zarząd SPDXC
PGA-TEST - wylosowane nagrody 
PL61IAC z kongresu astronomiczny
Po NKZD PZK zjeździe
Prenumerata MK QTC na 2011 rok
QSL via - wykaz polskich stacji specjalnych
R1 IARU HF Field Day - 2010
Regulaminy zawodów HF i VHF
Rwana i Burundi
S9 w lutym 2011 r.     
Sekretarz Generalny ITU w SP
Słów kilka o SP9AKD
SN140MPR
SP CW Contest już w październiku
SP QRP Contest
SP9KJU/P z SPFF-467
SP-CFF info 
Special DX Award - Worked 100 Countries In One Week
Special DX Award = Worked 100 Countries Within 48 Hours
Spotkanie w Jodłówce Tuchowskiej
Tydzień Aktywności DTC e.V.
Użycz swojej stacji                       
Warsztaty w Borzęcinie - spotkanie entuzjastów QRP
Węgrzy na Vanuatu Islands 
WRTC-2014
Z Gambii na 6 stacjach
Zlot ZHP pgk

4. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Tarnowskiego OT PZK (OT28) PZK.
Odbędzie się w dniu 14 listopada 2010 w lokalu KH  ZHP przy ul Konarskiego 17. Pierwszy termin to godz. 9.00. Uchwałę w tej sprawie podjął ZO w dniu 22.09.10.

5. Nadzwyczajne Walne Zebranie Warszawskiego OT PZK (OT25). Zostało zwołane na dzień 16 października 2010 w sali przy kościele NMP Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6a wejście od ul. Dembińskiego. 1 termin to godz.10.00 drugi to godz.10.30.

6. 40 lat Dębickiego Klubu Łączności PZK SP8KKM. Uroczystość z tej okazji odbędzie się w dniu 2 października 2010 w o godz.17.00.  w schronisku młodzieżowym w Głobikowej. Klub ten jak wiele innych miał swoje wzloty i upadki tym niemniej obecnie działa bardzo prężnie i w znaczącym stopniu przyczynia się do rozwoju krótkofalarstwa w rejonie Dębicy. Spotkanie rocznicowe zaplanowano z pewnym rozmachem zapraszając sporo osób ważnych dla klubu i jego członków. Zaproszenie podpisał Waldek SP9MZX prezes DKŁ. Do zobaczenia w Głobikowej. 

7. Komunikat Redakcji RBI PZK na 29.09.2010 r.

Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego PZK przekazuje poniższą wiadomość.
Od  niedzieli 26.09.2010 r. na stronie Internetowej RBI: http://www.rbi.ampr.org jest możliwość wysłuchania reportażu radiowego pod tytułem ”Jodłówka Tuchowska 2010-jubileuszowe już XXV spotkanie”. Tegoroczne, jubileuszowe spotkanie odbyło się w Jodłowce Tuchowskiej w dniach 10, 11, 12.09. 2010 r. Szczegóły spotkania zamieszczone są w programie i na stronie internetowej RBI.  

Ten nowy  program RBI z reportażem na temat spotkania krótkofalarskiego w Jodłówce Tuchowskiej był wyemitowany już w  dniu 26.09.2010 r. o godzinie 10.30 L na QRG 3700 kHz oraz o godzinie  22.30 L również na częstotliwości 3700 kHz.. Była to premiera na falach krótkich.
Redaktor Naczelny RBI Jerzy Kucharski SP5BLD będzie w dniach 2-3.10.2010 przebywał na spotkaniu z okazji 40-lecia powstania Dębickiego Klubu Łączności PZK SP8KKM. Spotkanie odbędzie się w miejscowości Głębikowa  koło Dębicy. Później, w październiku b.r. będzie przekazana w RBI relacja radiowa z tego spotkania.. Swoją obecność potwierdził już na spotkaniu Prezes PZK Piotr Skrzypczak SP2JMR. 
Redakcja przypomina, że Radiowy Biuletyn Informacyjny jest nadawany zgodnie ze stałym harmonogramem w każdą niedzielę, niestety,  tylko z mała mocą 50-100 W:
o godzinie 8.00 L na QRG 3700 kHz +/- QRM /emisja próbna/,
o godzinie 10.30 L na QRG 3700 kHz  +/- QRM /emisja stała/
oraz o godzinie 22.30 L  w okolicy QRG 3700 kHz /3700-3710 kHz/emisja próbna/.

Redakcja RBI prosi o raporty słyszalności programu nadawanego małą mocą na falach krótkich. Telefon do Redakcji RBI: +4822 7242380 oraz tel. komórkowy +48 607928029. Poczta mailowa: sp5bld@poczta.onet.pl i sp5bld@wp.pl.
Na falach krótkich jest aktualnie nadawany i w dalszym ciągu będzie nadawany, serwis informacyjny RBI zawierający bieżące, autoryzowane informacje przesłane przez zainteresowanych programem słuchaczy. Te, nadesłane przez słuchaczy informacje, będą umieszczane również na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: http://www.rbi.ampr.org
W związku z zapytaniami i wątpliwościami Redakcja RBI informuje, że program dla słuchaczy w kraju jest nadawany na falach krótkich zgodnie z harmonogramem jak wyżej.
Informację przekazał: Jerzy Kucharski SP5BLD.  

8. Komunikat programu   KRÓTKOFALOWCY BIS.
      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych;  POLSAT +, CANAL +, CYFRA+ oraz N,  i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
       Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
         Najbliższe wydanie programu w niedzielę 3.10.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
       Będzie to 30 minutowa relacja telewizyjna ukazująca sylwetkę dr Tomasza Niewodniczańskiego  znak SP6T, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych dla PZK, nadawców Polskiego Klubu DX, gdzie na ostatnim Zjeździe w Ustroniu Śląskim został wybrany jego Prezesem. Nasze gratulacje !
       Przypominam, że program K BIS jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl ,zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT.
      Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie jest kodowana.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

9. Piknik krótkofalarski OT-17.
W sobotę 25 września 2010 roku na letniskowej posesji Antoniego SP4UUR w Sienkiewiczach pod Białymstokiem odbył się piknik krótkofalarski OT-17.
Z zaproszenia skorzystała prawie trzydziestoosobowa grupa krótkofalowców i sympatyków krótkofalarstwa. Wspaniałe warunki terenowo – lokalowe(las, staw, przestronna altana) oraz słoneczna pogoda tworzyły niezapomnianą atmosferę spotkania. Tu nie miała żadnego znaczenia przynależność do PZK. Wszyscy czuli się jak jedna krótkofalarska rodzina.
O przepyszne jedzenie (domowa grochówka, soczyste dania z rusztu, ciasto własnego wypieku) zadbało krótkofalarskie małżeństwo Lucyna SQ4CD super kucharz Andrzej SP4DLD, pieczę nad całością trzymał nasz gospodarz Antoni SP4UUR.   
Wiesław SP4Z najpierw uruchomił radiostację do pracy RTTY (weekend odbywały się zawody CQ WW RTTY), a później opowiadał o sędziowaniu na WRTC 2010 oraz o swoich wojażach po Rosji. Ciekawe opowieści ilustrowane bogato zdjęciami budziły zainteresowanie i podziw zebranych. Szczególną uwagę zwrócono na perfekcyjne zaplanowanie podróży oraz wszechstronną pomoc jaką Wiesław otrzymał od krótkofalowców rosyjskich, zarówno tych bliskich w UA2 czy UA3 jak również tych na dalekim wschodzie -UA0.
Były rozmowy na temat aktualnej sytuacji w OT PZK i samym PZK po ostatnim NKZD oraz o klubach, przemiennikach, antenach wszystkich innych sprawach interesujących zebranych.
Spotkanie zakończyło się ogniskiem i zaproszeniem Antoniego do skorzystania z jego gościnności w przyszłości.
Foto relacja z pikniku na stronie http://www.hamradio.biaman.pl/page2.htm
zakładka „Piknik krótkofalarski”    .

Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania Antoniemu SP4UUR za udostępnienie miejsca spotkania oraz Lucynie SQ4CD i Andrzejowi SP4DLD za przygotowanie i serwowanie smacznych potraw.

Tadeusz SP4GFG
Prezes OT-17 Białystok

Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZKLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,253,962 Unikalnych wizyt