PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3557 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

Grunt to współpraca !
Opcje newsa
Ludzie pisząMamy już efekty bardzo aktywnej pracy naszych kolegów, krótkofalowców dobrej woli z bratniej organizacji krótkofalarskiej SSR Manufaktura działającej pod przewodnictwem Kolegi SP5UHW.
Odbywająca się dotychczas bardzo rzeczowa współpraca pomiędzy środowiskiem krótkofalarskim a Urzędem Kontroli Elektronicznej i opierająca się na bardzo dużym wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu, poprzez działania kolegów została zniweczona. Pewne czynności, które mogły do tej pory odbywać się w sposób zgodny z prawem, ale równocześnie mniej oficjalny będą musiały być teraz wykonywane bardzo formalnie, a tym samym w pełni z zapisami litery prawa.
Temat ten nie uderza w znaczy sposób bezpośrednio w stacje indywidualne, ale bardzo dotkliwie w stacje klubowe. Będą one musiały wykonać szereg dodatkowych czynności w przypadku ubiegania się o uzyskanie lub przedłużenie pozwolenia radiowego oraz przy ubieganiu się o znaki okolicznościowe.
Dotychczas składany wniosek nie będzie już wystarczający. Wniosek może być złożony wyłącznie przez podmiot prawny lub zarejestrowane stowarzyszenie zwykłe a nie przez klub. Do każdego wniosku muszą być dołączone oryginały zgody właściciela obiektu w którym jest zlokalizowana stacja klubowa oraz zgody operatorów i kierownika stacji. Ten zakres jest oczywisty. I dalej nowość. Ponadto musi być dołączony każdorazowo oryginał dokumentu rejestracyjnego np. KRS lub odpis potwierdzony notarialnie. Tak stanowi prawo i dzięki naszym kolegom z Manufaktury, UKE zostało zmuszone do dokładnego jego przestrzegania i dotychczasowe wzajemne zaufanie nie może być dalej kontynuowane.
Tak więc, doszły nam nie tylko dodatkowe "papiery", praca ale również i koszty.
Pozostaje tylko podziękować naszemu koledze SP5UHW i pozostałym kolegom z SSR Manufaktura za dobrą pracę na rzecz klubów, podstawy rozwoju krótkofalarstwa w Polsce.

73 Dionizy SP6IEQ
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

52,708,795 Unikalnych wizyt