PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3581 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 10
Użytkowników online: 0
RSS

Łączność harcerska na Zlocie 100 lecia w Zegrzu
Opcje newsa
Ludzie pisząSubject: Informacja G0ZHP

  Drodzy Koledzy,
 W załączeniu przesylam informacje naszego radioklubu dla waszej  wiadomosci co sie dzieje u nas.
 Serdecznie dziękuję za informowanie naszych kolegow krotkofalowcow w Kraju o naszych planach zwiazanych z przybyciem do Ojczyzny na Swiatowy  Zlot ZHP pgk z okazji 100 lecia Powstania Harcerstwa na ziemiach polskich.  Serdecznie pozdrawiam w imieniu instruktorów i harcerzy związanych z harcerska łacznością radiową.
 Czuwaj!

 Krzysztof m0ax/sp3tuv

Łączność harcerska na Zlocie 100 lecia w Zegrzu

VIII Światowy Zlot ZHP działającego poza granicami Kraju pod nazwa “Twierdza” przeszedł do historii. Harcerki, harcerze, instruktorki, instruktorzy oraz zuchy uczcili Rok Jubileuszu Powstania Harcerstwa na ziemiach polskich pobytem w Ojczyźnie. Łączność harcerską którą zabezpieczali instruktorzy radioklubu harcerskiego G0ZHP z Londynu przebiegała sprawnie tak na terenie zlotu jak i poza terenem, gdzie w zajęciach uczestniczyło 1700 uczestników zlotu . Radiostacja o znaku wywoławczym HF100H pracująca z terenu zlotu nawiązała setki łączności pracując emisjami SSB oraz CW  z blisko 50 krajami w tym z Japonią, Malezją, USA, Kanadą i Polską. Łączności z tą radiostacją były zaliczane do dyplomu okolicznościowego “100 lat Harcerstwa “wydawanego przez radioklub G0ZHP. Najciekawsze łączności przeprowadzono z stacjami okolicznościowymi pracującymi z terenów światowych zlotów organizacji skautowych innych państw europejskich obchodzących swoje setne jubileusze. Rozmawialiśmy z skautkami w Anglii gdzie pracowała radiostacja GG100GG oraz skautami z Finlandii pracujących pod znakiem okolicznościowym OH100S. Na zlocie w Zegrzu wśród uczestników zlotu byli harcerze-krótkofalowcy z Kanady oraz USA. Przemek SQ2WKU od lat mieszkający w Wielkiej Brytanii ponownie zasiadł przy radiostacji.
Aktywność HF100H z terenu zlotu “Twierdza” dała inspiracje do tego aby w ZHP powstały następne radiokluby harcerskie. Już teraz instruktorzy G0ZHP zabiegają o przyznanie znaku dla radioklubu który może powstać poza Londynem w Hufcu Szczecin. Byłby to drugi radioklub działający z terenu Chorągwi Wielkobrytyjskiej. Chęć zainteresowania łącznością radiową zapowiedziały Chorągwie w USA oraz Kanadzie. Radiostacja HF100H była tylko dodatkiem na zlocie jubileuszowym. Główną pracą instruktorów G0ZHP było zabezpieczenie łączności oraz nagłośnienia podczas trwania zlotu. Radiotelefony przydatne były dla slużb: patrolowej, wartowniczej,służby medycznej w tym 3 szpitale polowe, jak również podczas wyprawy całości zlotu do Warszawy oraz  Wilanowa. Do tego celu wykorzystano radiotelefony Motorole GP340. Dzięki pomocy Marka SP5UAR przydzielono dla potrzeb łączności zlotowej dwie częstotliwości z dwoma kanałami CTCSS. Dziękujemy WOT PZK za starania oraz wnioski w tej sprawie do UKE.
Dużą pomoc w przygotowaniu i sprawnym działaniu łączności otrzymaliśmy od kolegów z klubu SP5PSL którzy dużą grupą odwiedzili teren zlotu w “dniu gości”. Była to okazja do osobistych spotkań (często znamy się tylo rozmawiając w eterze). Podziękowanie za pomoc, rady przed rozpoczęciem zlotu oraz w trakcie jego trwania skladamy kolegom: Marianowi SP5CNA (specjalne podziękowanie) oraz Markowi SP5UAR i Januszowi SP5JXK.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

52,880,079 Unikalnych wizyt