PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3648 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

KS-32. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 11.08.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat sekretariatu ZG PZK na 11 sierpnia 2010
Images: pzk.gif
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:
1. Obchody Święta Wojska Polskiego.
15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. W tegorocznych obchodach podobnie jak w ubiegłym roku zabraknie defilady wojskowej. W dniu Święta Wojska Polskiego prezydent Komorowski przejmie zwierzchnictwo nad armią.
Ministerstwo Obrony Narodowej jak co roku zwraca się do wszystkich jednostek, instytucji i organizacji z apelem o czynny udział w obchodach Święta Wojska Polskiego. Tegoroczne Święto WP przypada w 90 rocznicę bitwy warszawskiej z 1920 r. MON i jednostki wojskowe organizują w dniach 14 i 15 sierpnia uroczystości, które mają uświetnić obydwa te wydarzenia oraz dać świadectwo naszej pamięci o chwale oręża polskiego i męstwie żołnierzy, którzy oddali życie służąc ojczyźnie. W dniu 14 sierpnia o godzinie 19 przed pomnikiem poległych w latach 1919-1920 na Powązkach rozpocznie się uroczystość złożenia kwiatów. Polski Związek Krótkofalowców będzie również tam reprezentowany. W naszym imieniu wiązankę złożą członkowie Zarządu Praskiego OT PZK.
Główne uroczystości będą miały miejsce w dniu 15 sierpnia na pl. Piłsudskiego o godz.14.00.
Pełne informacje znajdują się na stronie www.wojsko-polskie.pl

2. Wizyta Sekretarza Generalnego ITU Pana Hamadoun Toure w SP.

Z Ministerstwa Infrastruktury otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu z Panem H. Toure, które odbędzie się w Sejmie RP w dniu 13 września 2010. Jesteśmy jednym z 4 stowarzyszeń i jedynym amatorskim, które otrzymały zaproszenie na to ważne spotkanie. ITU jest najstarszą agendą ONZ. Polska jest członkiem ITU od 1921 roku, zaś do 2006 była członkiem najwyższego organu Związku –Rady Administracyjnej. W tym roku Ministerstwo Infrastruktury podjęło działania mające na celu powrót Polski do Rady ITU.
Zaproszenie PZK jest wyrazem uznania przez władze dla naszej aktywności w konsultacjach projektów aktów prawnych związanych z telekomunikacją, a radiokomunikacją w szczególności. PZK jest zapraszane do konsultacji i bierze w nich udział nieprzerwanie od 2002 roku.

3. Międzynarodowe Spotkanie Krótkofalowców na Kopie Biskupiej 7-8 sierpnia 2010
. Przy pięknej słonecznej pogodzie (w sobotę 7.08) rozpoczęło się 26. już spotkanie zorganizowane przez Tadeusza SP6MRC i Mietka SP6EZ. Wzięło w nim udział ponad 60 krótkofalowców z Czech, Niemiec i Polski. Spotkanie było relacjonowane przez TVP Opole oraz przez Radio Opole. Było też nagrywane przez Henryka SP6ARR Redaktora programu Krótkofalowcy Bis.
Miałem okazję udzielić krótkich wywiadów dla w. wym. mediów. Podkreśliłem fakt iż spotkanie odbywa się w roku Jubileuszu 80 lat PZK. Zwróciłem też uwagę na spontaniczny charakter przedsięwzięcia budowy bazy krótkofalarskiej tuż obok szczytu Kopa Biskupia. Baza dzięki ogromnemu nakładowi pracy Tadeusza SP6MRC, Mietka SP6EZ, Marka SP9UO i jeszcze kilkunastu krótkofalowców z Olesna, Prudnika i Głuchołazów jest wyposażona w domek operatorski i 21. metrowy maszt z fabryczną 14 el. anteną DJ9BV i dwoma tzw. „Stackerami” na najważniejsze kierunki. Całość jest dostępna dla krótkofalowców nie tylko z SP po wcześniejszym uzgodnieniu z Tadeuszem SP6MRC lub z którymś z wymienionych Kolegów. Jest znakomitym miejscem na zawody KF na 2 m.

4. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS.
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych; POLSAT +, CANAL + N, i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
 Program KRÓTKOFALOWCY BIS po kazdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
 Najbliższe wydanie w niedzielę 15.08.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego. Będzie to specjalna relacja TV z Biskupiej Kopy na wysokości 890 metrów n.p.m. z bardzo udanego międzynarodowego spotkania krótkofalowców z Niemiec, Czech, Słowacji i Polski.
 Redakcja programu KRÓTKOFALOWCY BIS z Wrocławia bardzo dziękuję Mirkowi Petrzikowi z Czech, Kasztelanowi wieży widokowej na Biskupiej Kopie i budowniczemu powstającego na górze schroniska, za wywiezienie sprzętu TV i redaktora programu, na szczyt góry w ciężkich warunkach atmosferycznych.
 Dziękuję również koledze SP6OUX z Głuchołaz za bardzo życzliwe przygotowanie całej telewizyjnej realizacji. Już teraz wszystkich stałych i nowych widzów serdecznie zapraszam.
 Program K BIS jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET zaraz po każdej premierowej emisji w EDUSAT na portalu www.videoexpres.pl.
Informuję jednocześnie, że EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną. Proszę pamiętać, że nie jest kodowana.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

5. Piknik Krótkofalarski Dębno 2010 10 lat Klubu SP1PNW. Krótkofalowcy to wysoko wykwalifikowana kadra techniczna inicjująca nowości produktowe - szybkość przekazania informacji – śledzenie poruszających się obiektów - łączność w oparciu o własne przemienniki – ratunek – łączność alternatywna.
 Klub SP1PNW z przyjemnością zaprasza na Piknik Krótkofalarski do Dębna. Zaproszenie kierujemy do krótkofalowców, użytkowników CB i młodzieży szkolnej interesującej się informatyką. Impreza odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia 2010 na terenie Dębnowskiego Ośrodka Kultury przy ul. Daszyńskiego 20.
 Będzie również giełda krótkofalarska, a więc możliwość zaprezentowania własnych nowości technicznych oraz przekazania informacji na temat produktów, technologii, a także przyszłych kierunków rozwoju nowych emisji (D-Star).
 W programie przewidziane są prezentacje firm: importujących i producentów z zakresu elektroniki celem uzyskania praktycznej wiedzy, odnośnie różnych zagadnień, w tym z zakresu: ekologicznego pozyskiwania energii.
 Jak zwykle nie zabraknie też specjalnych ofert produktów oraz licznych atrakcji.
Po uprzednim zgłoszeniu jest możliwość rezerwacji miejsc noclegowych.
 
Prezes Klubu SP1PNW Henryk SP3FYJ info. tel. 95 7609178, kom. 507791268

6. II Spotkanie Krótkofalowców JASTROWIE 2010.

W dniach 6 – 8 sierpnia 2010 w miejscowości Jastrowie k. Piły odbyło się kolejne spotkanie krótkofalowców – tematycznie związane z wydawaniem dyplomu „POLONIA DX AWARD”.
W pięknym otoczeniu na polu kampingowym baru „Ania” spotkało się ponad 40 krótkofalowców z rodzinami. Pracowała stacja okolicznościowa 3Z0PDXA, rozłożonych było 6 anten KF. Konstruktorzy anten SP3PL i SQ2PLK [M0PLK] objaśniali szczegóły konstrukcji i montażu, a praktyczne działanie było natychmiast sprawdzane na 2 stanowiskach stacji 3Z0PDXA.
Części „oficjalnej” spotkania nie było – w zamian dyskusje w „grupach zainteresowań”. Tym niemniej na spotkaniu wszystkich uczestników gorąco dyskutowano nad istotnymi obecnie dla Związku sprawami: organizacyjnymi (nowy statut),szkoleniem młodzieży, sytuacją klubów krótkofalarskich w świetle coraz większych przeszkód w ich działaniu (problemy lokalowe, finansowe, sprzętowe).

Kapituła dyplomu PDXA wręczyła pierwsze przyznane dyplomy, a po wyczerpującej dyskusji gospodarz obiektu Andrzej SP3VD uraczył nas przepysznym pieczonym prosięciem, którego wystarczyło dla wszystkich(i na dokładki też).
Pełne sprawozdanie i album zdjęć zobaczyć można na witrynie www.sp3poz.qrz.pl jak również członków kapituły dyplomu PDXA: SP3PL i M0PLK. Rozjeżdżając się do domów, uczestnicy umawiali się już na przyszłoroczne spotkanie (być może w maju). Szczegóły na witrynie klubu SP3POZ.

 Julian SP3PL, Andrzej SP9ADU

7. SR6A-prośba.
Zwracam się do administratora strony PZK o umieszczenie pewnej informacji. Jesteśmy stowarzyszeniem niedziałającym w strukturach PZK ale sprawa jest poważna bo dotyczy kradzieży naszego sprzętu a dokładniej przemiennika brzeskiego SR6A. Tutaj zwracam się z prośbą o umieszczenie w newsach takiej informacji:
W dniu 09.08.2010r. dokonano włamania do pomieszczenia gdzie był zamontowany przemiennik SR6A. W wyniku tego włamania ukradziono 3 motorole GM300 wraz ze sterownikiem przemiennika. Nie skradziono komputerów, routera, filtrów antenowych i zasilacza. Niestety do czasu zebrania nowego sprzętu SR6A nie będzie pracował.
Ale mamy także prośbę do wszystkich. Zwróćcie uwagę na to jak ktoś będzie sprzedawał motorolki gm300 lub będzie chciał zaprogramować takie radiotelefony. Radia miały zaprogramowane 144.800, drugie 145.0875 i trzecie 145.6875 ctcss 123 Hz. Jeśli ktoś się natknie na aukcję lub dostanie propozycję podejrzanego kupna proszę i info. do mnie na maila tq74@o2.pl.
Sprawa została oczywiście podana na policję, która przeprowadza dochodzenie.
Jeśli ktoś będzie miał zbędny sprzęt który można spożytkować do reaktywacji SR6A to proszę o info na forum.
Z góry dziękuję wszystkim w imieniu BTR DIPOL Tomek SQ6ACM
Dziękuję adminowi pzk.pl w imieniu BTR DIPOL-- Tomasz Kulawinek sq6acm
8. QTC –informuje:
1. Jeszcze tylko dziś można przesyłać wniosek na dyplomy W-HQ-S Award 2010.
2. Wyniku konsultacji z członkami SP-CFF, a także mając na uwadze opinie stacji zagranicznych, podjęto decyzję w sprawie podawania kilku numerów SPFF podczas pracy z jednego miejsca. I tak od tej chwili możliwe jest podawanie TYLKO jednego numeru SPFF. Dotyczy to przypadków gdy jeden obszar SPFF znajduje się wewnątrz drugiego.
Stacje, które będą nadal podawały jednocześnie dwa lub więcej SPFFs nie będą uwzględniane w programie dyplomowym SPFF Awards. Stosowny zapis został wniesiony do regulaminu i obowiązuje od 11 bm. I tak: (...)
Praca z SPFF:
-Operatorzy ekspedycji do SPFF podczas nawiązywania łączności podają właściwy dla danego obszaru skrót ujęty w oficjalnym "Wykazie SPFFs".
-Należy podawać tylko jeden skrót SPFF, i tylko tego obiektu, z którego aktualnie się pracuje. Dotyczy to przypadków gdy na obszarze jednego SPFF znajdują się inne SPFF.
- Uznanie pracy zdanego SPFF następuje po nadesłaniu na adres wydawcy: wykazu przeprowadzonych QSO (format ADIF), fotografii odczytu pozycji geograficznej z GPS lub pisemnego potwierdzenia pobytu lub fotografii wykonanej na tle tablicy informacyjnej danego obszaru SPFF. (...)
3. W sobotę sierpniowa tura PGA TEST. Pierwszy etap od 06.00 do 07.00Z, drugi od 15.00 do 16.00Z. Regulamin dostępny jest na stronie http://pga-zawody.eham.pl Zespół PGA zaprasza do udziału gwarantując rzetelne i bardzo szybkie ich rozliczenie.
4. W najbliższym wydaniu MK QTC opublikujemy relację z widowiska muzycznego "Fuga na telegrafy" jakie miało miejsce 5 bm. w Warszawie, a do którego rekrutację prowadziła Redakcja MK QTC.
5. Materiały do wrześniowego wydania MK QTC należy przesłać w terminie do 25 bm. na adres: qtc@post.pl
73 de sp2fap

9. Fuga na telegrafy.
W dniu 7.08.2010 odbył się unikalny na swój sposób koncert „Fuga na telegrafy” w reżyserii Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Ateneum w wykonaniu zespołu "Polpo Motel" i grupy grającej na telegrafach. Pięciu telegrafistów zagrało na telegrafach niezwykły koncert zapowiadający otwarcie na jesieni 2010 Centrum Nauki "Kopernik".
 Do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zaprosił ich reżyser Łukasz Chotkowski. A pomysł wyszedł od Centrum Nauki "Kopernik". Dyrektor Centrum Robert Firmhofer chce znaleźć nowy sposób dotarcia do młodego widza. - Opowiadamy o XIX wieku, o czasach szybkiej komunikacji. Ludzie wiązali wtedy swoje marzenia z rozwojem technologii.

Info: SP5ELA, zdjęcia Tomasz Zdaniak SP5-362WA

Fuga na telegrafy wersja 2
.
W sobotę w Klubie 5-10-15 mieszczącym  się pod bardzo krótkofalarskim adresem  ul. Mokotowska 73 w Warszawie odbyło się plenerowe wydarzenie muzyczne z udziałem krótkofalowców – telegrafistów pod nazwą  „Fuga na telegrafy”
Udział wzięli:  Mirosław (SP5AZN), Sylwester (SP5MBA), Mieczysław (SP5AHR), Edward (SP5CGN) i Adam (SP5JTF).
Krótkofalowcy wystąpili w stosownych strojach  filharmoników  wielkiej orkiestry a teksty telegraficzne mieli rozpisane jak  partyturę  na klucze telegraficzne.
Używali klasycznych  kluczy sztorcowych zaś sygnały alfabetu Morse’a  z generatorów m.cz. stanowiły istotny element prezentowanego utworu.  Był  to bardzo nietypowy eksperyment połączenia klasycznej telegrafii z  muzyką współczesną. Atmosferę wydarzenia uzupełniała sceneria przedwojennego podwórka-studni i ruiny sanacyjnej kamienicy. Zdjęcia  z tego wydarzenia są zamieszczone na portalu PZK.
Bogdan SP5WA

10. Urlop w sekretariacie ZG PZK.  Sekretariat ZG PZK będzie nieczynny od piątku 13 sierpnia do wtorku 17 sierpnia br. Z powodu urlopu. Jako prezes PZK jestem dostępny via tel. Komórkowe w zależności od zasięgu.

SP2RXS s.k. w dniu 9 sierpnia 2010 r. po ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Wegner SP2RXS. Mieszkał w miejscowości Jaksice koło Inowrocławia. Nie znam terminu pogrzebu.
Vy 73!
Irek sp2dki tel. 783163610
                                  
Tyle informacji na dzisiaj.  Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,260,865 Unikalnych wizyt