PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 1
RSS

KS-22. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 2.06.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZK
Images: pzk.gif
Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 2 czerwca 2010.


Witam Wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:
1. ŁOŚ 2010. Tegoroczne spotkanie było faktycznym centralnym punktem obchodów podwójnego jubileuszu - 80 lat PZK i 85 lat IARU. O samych jubileuszach oraz obchodzących je organizacjach napisano już chyba prawie wszystko. Tak więc teraz pozostała do przekazania relacja z tego największego w SP spotkania krótkofalowców.

news: L-1.jpg
Foto-SP5ELA
Głównym organizatorem tegorocznej imprezy był Tadeusz SP7FDV członek SP7KED pełniący także odpowiedzialną funkcję Prezesa PKUKF.

Organizatorami byli z SP9KDA team
Marek SP6MQO, Janusz SP9LJE, Janek SQ9CWO, Andrzej SP6-8522, Witek SQ9CWI, Sebastian SQ6MWI, Paweł SQ6IUA, Danka SQ6IUN, Andrzej SP6GCU, Maciek SQ6IUO, Janek SQ9CYW, Janek SP9FSZ, Zdzisław SQ6IUF, Piotrek SQ6IUS, Marcin SQ9SBF, Adam SQ6KIN, Marek SP9UO.

oraz z SP7KED team
Heniek SP7FUZ, Bogusław SP7IVO, Paweł SP7NJR, Janusz SQ7JZS, Włodek SQ7CGN, Janusz SP7HJF, Maciek SP7VVK,  Robert SQ7LRQ, Paweł SP7FI, Adam SP7TOT, Daniela SP7LIL, Michał SQ7NUR, Poldek SQ7MRW, Jacek SP7DPJ, Rysiek SP7RFZ, Piotrek SQ7JZG, Mariusz SQ7JZR, Irena SP7QL, Piotrek SQ7JZH, Krystian SQ7OIZ, Patryk SQ7OBL.
Organizatorem niekrótkofalowcem był Pan Grzegorz Karkos.
Internet zorganizowała miejscowa firma z Jaworzna.  A sponsorami byli ICOM Polska, Radiosklep, SP7DDD, SP6IEQ, PiastCatering.

Organizatorzy zgodnie z zapowiedzią załatwili dobrą pogodę. Deszcz pokazał się tylko w nocy z piątku na sobotę. Podczas właściwej imprezy było ciepło i słonecznie.
Część oficjalną rozpoczął szef komitetu organizacyjnego Tadeusz SP7FDV witając obecnych i odczytując pisma od kilku z zaproszonych, a nieobecnych osób. Byłem drugą osobą występującą pod „namiotem prelekcyjnym”. Powitałem przybyłych w tym przedstawiciela Starosty Powiatowego w Olecku oraz Wójta Gminy Rudniki Pana Andrzeja Pyziaka. Była to też znakomita okazja do wręczenia grawertonów okolicznościowych z okazji 80 lat PZK. Otrzymali je Ewa SP5HEN oraz Włodek SP5DDJ. Pozostali beneficjenci, a więc Adam SP2EDA, Jurek SP8TK, Sylwester SP2FAP otrzymają je drogą pocztową.

Część prelekcyjna spotkania rozpoczęła się bardzo ciekawą historyczną prezentacją opracowaną przez Tomka SP5CCC, której premiera miała miejsce w dniu 26 lutego w Warszawie. Prezentacja ta traktuje o najmniej znanym okresie w historii PZK, a mianowicie o okresie 1945-1957.
Inne wygłoszone prelekcje dotyczyły QRP (SP5DDJ) oraz przepisów antenowych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z ochroną środowiska.(SP6IEQ). Również w bloku „edukacyjnym” znalazł się pokaz ratownictwa medycznego.

news: L-2.jpg
Foto: SP5ELA
Podczas spotkania znalazł się także czas na mini część artystyczną.
Frekwencja dopisała zgodnie z prognozami. Było nas ponad 550 osób, a na liście przybyłych zarejestrowało się 485 krótkofalowców. Z tzw. władz naczelnych PZK byli prezesi kilkunastu OT trzech członków prezydium oraz cały skład GKR PZK, która podczas spotkania odbyła swoje posiedzenie.
Podczas spotkania miało miejsce podpisanie umowy użyczenia nieruchomości pomiędzy Gminą Rudniki, a Polskim Związkiem Krótkofalowców OPP. Chodzi tu o kawałek ziemi będący własnością gminy, na którym odbywają się nasze coroczne spotkania.
Ciekawym nie tylko kolorystycznie elementem był wojskowy pojazd będący własnością PZK z radiostacją R-140 oraz agregatami, które pracowały podczas spotkania dając prawie 6 kW, co w zupełności wystarczyło do zasilania znajdujących się tam urządzeń.

news: L-3.jpg


ŁOŚ różni się od innych spotkań nie tylko ilością uczestników (w poprzednich latach było nas tam ponad 300), ale także ilością zaangażowanych organizatorów co daje gwarancję stabilności organizacji spotkań na przyszłość, a także wszelkich poczynań PZK na tym terenie.
Szersza relacja oraz reportaż w KP 7/2010.
Zabrakło niestety Jurka SP5BLD redaktora i producenta RBI. Zawiniły sprawy logistyczne. Wszelkie próby podejmowane wieczorem w piątek przez Jurka i przez moją osobę zawiodły. Był natomiast Henryk SP6ARR, który wszystko filmował i nagrywał.

news: L-4.jpg

Organizatorom przybyłym gościom, sponsorom i prelegentom w imieniu prezydium ZG PZK serdecznie dziękuję. To był kawał dobrej roboty.(SP2JMR)

2. Baza danych członków PZK.
Ponieważ od kilku dni trwają na różnych forach dyskusje na temat opóźnień w publikowaniu danych o członkach PZK zamieszczam poniżej informacje i wyjaśnienia osób bezpośrednio administrujących bazą danych w systemie OSEC.
Opóźnienia w publikacji nie były spowodowane niczyim niedbalstwem tylko ujawniającymi się właściwościami nowego systemu.
Tym niemniej w imieniu służby dla PZK przepraszam wszystkie Koleżanki i wszystkich Kolegów krótkofalowców za opóźnienia w publikacji danych o nich samych oraz innych członkach PZK. Poniżej kilka słów wyjaśnień od Pana Tomasza Ludwikowskiego (ewidencja) oraz Grzegorza SP1THJ –autora systemu

W związku z zamieszaniem spowodowanym przejściem na system OSEC kilka zdań wyjaśnienia.
W założeniu system miał wystartować od początku maja br. Wcześniej wiadomym było, że skarbnicy 2 OT nie wykonali żadnych czynności, aby uruchomić ewidencję w swoich oddziałach. W związku z tym 12 maja Prezydium ZG podjęło decyzję o wprowadzeniu danych członków oddziałów 08 i 29 przeze mnie czyli Tomasza Ludwikowskiego.
Po uzupełnieniu danych wygenerowałem z systemu OSEC pliki z aktualną bazą członków. Okazało się jednak, że pliki te zawierają błędy i ich publikacja wywołałaby chyba większe zamieszanie niż brak aktualizacji. Usunięcie błędów pozwoliło na wykonanie testowego przełączenia auto-statusu i tutaj okazało się, że są jeszcze do uzupełnienia wpisy składek spóźnionych za 2009 rok ale wpłacanych już w 2010. Wszystkie te czynności wymagały pewnego czasu na wprowadzenie zmian i poprawek.
W końcu udało nam się wyprowadzić wszystko tak, że w dniu dzisiejszym (2 czerwca) cały system OSEC powinien zadziałać.
Wszystkich, którzy z powodu opóźnienia wprowadzenia OSEC w jakiś sposób ucierpieli serdecznie przepraszam, ale jestem przekonany, że uruchomienie systemu nie w pełni sprawnego naraziłoby na problemy dużo większą liczbę członków PZK.
Tomek Ludwikowski

3. Włączenie pełnej funkcjonalności OSEC.
Dzisiaj (2 czerwca 2010 r.) w południe został na portalu PZK włączony w pełnej funkcjonalności On-lineowy System Ewidencji Członków PZK (OSEC).
Zostały dla każdego wpisanego do bazy znaku przetworzone i wyznaczone
automatycznie statusy członkowskie - w oparciu o istniejące zapisy składek.
Wyszukiwarka znaków na portalu PZK została przełączona na szukanie bezpośrednio w bazie danych OSEC.
Automatycznie generowane są pliki tekstowe z wykazami członków oraz innych znaków a także plik dla Biur QSL.
Przez pewien czas mogą się jeszcze pojawić niewłaściwe określenia statusów członkowskich - a o ich przyczynach i szczegółach działania OSEC napisze Grzegorz SP1THJ w newsie na portalu PZK.

Pozdrawiam,
Grzegorz Krakowiak, SP1THJ

OnLineowy System Ewidencji Członków PZK
osec@pzk.org.pl

4. Posiedzenie ZG PZK. Na dzień 12 czerwca zwoływane jest pierwsze w tym roku posiedzenie ZG PZK. W programie: Sprawy organizacyjne, finanse PZK, odznaki Honorowe PZK, wystąpienia członków GKR, prezydium ZG PZK oraz ZG PZK.
Zdarzyło się, że wysyłając w dniu 25 maja materiały do członków ZG przeoczyłem zmiany, które zaszły po Walnym Zebraniu OT PZK Południowej Wielkopolski i materiały zamiast do Członka ZG Zdzisława SP3GIL trafiły do Kol. Krzysztofa SP3FYX prezesa OT27.
Zdając sobie sprawę z naruszenia statutu PZK proszę Zdzisława SP3GIL o wyrozumiałość, przejęcie materiałów od prezesa swojego OT oraz o udział w posiedzeniu. Jednocześnie przepraszam za zaistniałą sytuację.
Piotr SP2JMR.
 
5. EMCOM i DASR. Telewizja Dolnośląska w nadanych w dniu 27 maja wiadomościach zamieściła informację o udziale DASR PZK w działaniach podczas ostatniej powodzi.
http://www.tede.pl/online/index_04.html  - gdzieś w połowie materiału, tuż za info o stadionie na Euro 2012. Nawiązaliśmy bliższą znajomość z reporterem - będzie więcej takich newsów. Waldek 3Z6AEF [prezes Zarządu DOT PZK]

6. Lot CP11 odwołany.
Stowarzyszenie „Copernicuss Project” informuje, że z powodu warunków atmosferycznych postanowiliśmy odwołać lot CP11 planowany na najbliższą sobotę.
W wielu miejscach wystąpiły lokalne podtopienia oraz utrudnienia w ruchu. Uznaliśmy, iż prawdopodobieństwo utraty sprzętu znajdującego się w kapsułach jest zbyt duże.
Następne loty odbędą się zgodnie z planem na naszej stronie. Maciej SP2SGF

7. Czerwcowe QTC.
Zamiast wstępu.
Każdego   kto  ma  w  sobie  choć  odrobinę  niespokojnej  duszy krótkofalarskiej  ucieszą co najmniej dwie ważne imprezy operatorskie.
W  czerwcu jest ich więcej, ale właśnie na te dwie zwracam szczególną.
Może  dlatego,  że są nowe? A może, że mają w sobie kilka nowych, mało jeszcze znanych elementów, które mogą sprawić dużo radości każdemu kto zechce tego  osobiście.  Jak  zawsze  będzie  miejsce  dla  tych  co uwielbiają  ruch,  i  dla  takich  co  nie  mają  (jeszcze) odwagi aby spakować swój krótkofalarski dobytek i "ruszyć w świat". Niekoniecznie daleko,  bo  wokół  nas  jest przecież mnóstwo ciekawych miejsc, które warto  odwiedzić.  Wielką  sprawą  dla  tych co tego jeszcze nigdy nie robili  będzie zatem wypad do sąsiedniej gminy, do pobliskiego obszaru przyrody,  zamku,  na wyspę, latarnię czy wreszcie do jakiegoś obiektu astronomicznego.  Mam  na  myśli Polny Dzień 1 Regionu IARU (Field Day Contest)  jaki  będzie miał miejsce 5 i 6 bm. oraz równie interesującą imprezę  operatorską adresowaną głównie (ale nie tylko) do entuzjastów
programu  dyplomowego  WFF  &  SPFF "Krótkofalarski Dzień Aktywności z Polskich  Obszarów Przyrody" - 12 czerwca br. Obie bardzo interesujące z  każdego punktu widzenia i dlatego warto zastanowić się nad udziałem w  obu.

O innych atrakcyjnych imprezach operatorskich w czerwcowym
wydaniu MK QTC. Można będzie w nim przeczytać m.in.:

10 lat SI9AM
Akcja na piątkę z plusem
Amatorzy astronomii
Aresztowanie krótkofalowca
Astronomiczna wyprawa
Bez znieczulenia - powódź bez krótkofalowców
Błędy w zawodach
Europe Day Contest 2010 - wyniki
Fryderyk Chopin - specjalny dyplom okolicznościowy 
Home - S.O.S Ziemia…
IARU Region 1 Field Day
Jak wysyłać logi elektroniczne?
Jakie inne hobby?
Jeden adres dla wszystkich zawodów PGA
Kalendarz zawodów HF i VHF+
Każdy może być olimpijczykiem!
Kuźnica operatorska
Listy SPFF i SPAO
Logi papierowe
Muzyka (z)łagodzi obyczaje
Naganne praktyki (Cd)
Pięć nowych obszarów SPFF w jeden weekend
Praca okolicznościowej stacji HF777L z łukowa
QRP … dużej mocy
Quo Vadis 2010 - wyniki
Ranking klubów w CQ 160M Contest
Regulaminy zawodów HF i VHF+
SP QSL Galeria - nowe zbiory
Specjalne prefiksy
SPFF Green Day 2010
Tabela 9 pasm wg SP5EWY
UKE udostępnił
W zawodach PGA
WARD 2010 - wyniki
Wietnamski satelita amatorski
Z Baconem 5,8 GHz na Wenus
Zgłoś wcześniej obszar SPFF 
Żubry w eterze  
Życzę miłej lektury i do usłyszenia!
Sylwester, SP2FAP

8. SN0LED. W dniach 04 - 06 czerwca 2010 roku Amatorski Klub Krótkofalowców SP3POH będzie pracował pod znakiem okolicznościowym SNOLED z Lednicy. Radiostacja będzie pracować pod znakiem okolicznościowym z okazji kolejnego XIV już "Spotkania Młodych" z cyklu "Lednica 2000". Tematem Spotkania Młodych na Lednicy będzie Kobieta - dar i tajemnica Strona http://www.lednica2000.pl Zapraszam do odwiedzenia strony, oraz do łączności. Praca odbywać będzie  się na pasmach amatorskich na KF emisjami CW, SSB, oraz emisjami cyfrowymi. Karty QSL prosimy via biuro lub na adres: SP3OL, Damian Bogdański, 64-514 Lulinek, ul. Leśna 31 Prosimy o SASE. Wszystkie karty QSL za łączności z poprzednich lat są wysłane via biuro.                     Za klub SP3POH  Damian Bogdański sp3ol

9. Radiostacja HF777L nadaje z Łukowa.
Grupa łukowskich krótkofalowców pasjonatów nawiązywania łączności za pomocą radiostacji amatorskiej (nie mylić z CB) włączyła się czynnie w obchody Dni Łukowa. Z inicjatywy prezesa Rodzinnego Klubu Krótkofalowców Krzysztofa Patkowskiego (od ponad 40 lat uprawia to piękne hobby) radiostacja otrzymała znak okolicznościowy HF777L nawiązujący do obchodów rocznicowych miasta Łuków. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy sie ta inicjatywa czego dowodem jest fakt przeprowadzenia już ponad 700 łączności radiowych z krótkofalowcami z 56 krajów na całym świecie. Podczas tych łączności szeroko informują o naszym pięknym mieście i jego rocznicy. Bieżące informacje można śledzić na stronie internetowej http://www.qrz.com/db/HF777L
Potwierdzeniem nawiązania łączności radiowej z Łukowem krótkofalowcy na całym świecie otrzymają piękne karty QSL ufundowane przez Burmistrza Miasta Łuków.  Wszystkich zainteresowanych pracą radiostacji HF777L zaproszono 29 maja (sobota) do Parku Miejskiego oraz 30 maja (niedziela) na Plac Wolności i Solidarności gdzie krótkofalowcy przeprowadzali pokazy nawiązywania łączności przy pomocy radiostacji. Info. z portalu UM Łuków. (SP5KP.)

10. EKSPEDYCJA  „HOWERLA – 2010”. Lwowski Oddział UARL i Lwowski Klub Krótkofalowców (LKK) informują, że w lipcu 2010 r. wspólnie z Warszawskim i Podkarpackim Oddziałami PZK organizują Międzynarodową Krótkofalarską Ekspedycję na Howerlę (2061 m. n. p. m.) najwyższy szczyt Karpat Wschodnich – Czarnohora  ekspedycję dla uczczenia 80 lecia pierwszej na świecie naukowej wyprawy zorganizowanej przez członków LKK w lipcu 1930 r.
Planowany termin ekspedycji 01-18.lipca 2010 r.
Główna baza ekspedycji będzie zlokalizowana u podnóża Howerli w bazie sportowej „Zaroślak”. Wstępne uzgodnienia z kierownictwem bazy zakładają, ze od 1 do 13 lipca do dyspozycji gości i uczestników będzie 50 miejsc, a do 18 lipca 30 miejsc z możliwością skorzystania z trzech posiłków dziennie.
Istnieje możliwość rozbicia namiotów indywidualnych i korzystania z wyżywienia we własnym zakresie.
Uczestnicy ekspedycji prowadzić będą łączności radiowe na wszystkich pasmach KF i UKF pod specjalnym znakiem okolicznościowym EM80H. Ze szczytu Howerli planowany jest udział m. innymi w:
-    3 Subregnionalnych próbach VHF / UKF,
-    Zawodach Ukraińskiego Dnia Polnego 3-4.07.2010.
-    Mistrzostwach IARU KF  17-18.07.2010.
Poza zawodami stacja EM80H będzie QRV z innych miejsc w kwadracie KN28GD.
Chętnych do udziału w ekspedycji prosimy zarejestrować się na stronie LKK: http://lkk.do.am/index/3 oraz przesłać osobiste zgłoszenie o proponowanych datach pobytu do osób funkcyjnych: US5WE lub UY5XE, którzy po zaakceptowaniu propozycji zamieszczą zgłoszenie na : http://lkk.do.am/news/orientirovochnyj_grafik_raboty_operatorov_ehkspedicii_goverla_2010/2010-05-17-65
Dane w tablicy zgłoszeń będą uzupełniane w miarę wpływających zgłoszeń każdego dnia.

Wszelkich informacji o ekspedycji via internet udzielają członkowie komitetu organizacyjnego:
UR4WG – ur4wg@ukr.net
UR5WA – helenur5wa@rambler.ru, helenur5wa@mail.ru
UR5WMM – ur5wmm@mail.ru
US5WE – us5we@bk.ru, us5we@yahoo.com. us5we@rambler.ru .
UT1WL – ut1wl@ukr.net
UT3WX – ur5wji@ua.fm
UY5XE – uy5xe@mail.ru, uy5xe@rambler.ru
UR5WDQ – ur5wdq@rambler.ru
Zgłoszenia do udziału w wyżej podanych zawodach należy kierować na adres: us5we@bk.ru
W sprawie warunków przebywania w górach zainteresowani powinni się kontaktować  z Adriejem UT3WX ur5wji@ua.fm
Organizatorzy zapraszają  wszystkich chętnych do udzielenia pomocy logistycznej (najbardziej potrzebujemy dwóch generatorów 3 - 3.5 kW do zasilania urządzeń kontestowych - 144/1296 oraz 432/10G).
Organizatorzy zapraszają na spotkania eterowe na przemienniku lwowskim 145.650 MHz w każdy poniedziałek o godz. 21:00 czasu lwowskiego.
73 Komitet Organizacyjny Ekspedycji.
(tłum: WWG – SP8MI)

11. Walne zebranie Olsztyńskiego OT PZK (OT 21). Zgodnie z Uchwałą Zarządu Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców w Olsztynie z dnia 29.04.2010r Zwołuję Walne Zebranie Członków Oddziału na dzień 06.06.2010r. w dwóch terminach na godzinę 10:30 i 11:00. Walne Zebranie Członków Oddziału odbędzie się w Sali Konferencyjnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ulicy Bałtyckiej 37a. Zarząd Olsztyńskiego OT PZK.

12. Zjazd OT 03 PZK. Zjazd Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego PZK celebrujący 80-tą rocznicę powstania naszego związku odbył się w minioną sobotę 29 maja 2010 w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach Scholasterii pod patronatem Pani Bożentyny Pałka-Koruba Wojewody Świętokrzyskiej.
W spotkaniu miłośników radia amatorskiego udział wzięli Pani Wojewoda, Pan Czesław Gruszewski Zastępca Prezydenta Miasta Kielce, Pan Janusz Krechowicz Dyrektor Delegatury UKE w Kielcach.

Decyzją Pani Wojewody 19 Członków Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego PZK za lata wytężonej pracy, wytrwałości i wspaniałych osiągnięć zostało uhonorowanych listem gratulacyjnym i albumem wręczonych osobiście przez Panią Wojewodę:
 
1.    SP7HT       Tadeusz        
2.    SP7ASZ     Andrzej        
3.    SP7CVW   Jerzy             
4.    SP7CHS    Adam        
5.    SP7GAQ   Andrzej         
6.    SP7IIT       Krzysztof      
7.    SP7IWA    Wanda          
8.    SP7TF        Jerzy            
9.    SP7DQR    Marek          
10.  SP7JLH     Andrzej        
11.  SP7HDA   Marian        
12.  SP7OMS   Roman         
13.  SP7FFY    Leszek          
14.  SP7DRV   Bogdan         
15.  SP7GAI    Leszek          
16.  SP7GXK  Zbigniew      
17.  SP7AAU   Józef                                                    
18.  SP7LI        Mariusz    
19. SP7IFX      Marek                                                        

13. Nagrody dla osobowości Świętokrzyskiego OT PZK z okazji 80-lecia PZK.
Zgodnie z uchwałą zarządu o uczczeniu 80-tej rocznicy powstania PZK Kapituła świętokrzyskiego OT dokonała wyboru osobowości krótkofalarskich świętokrzyskiego OT i ogłosiła wyniki plebiscytu. Okolicznościowymi grawertonami ufundowanymi przez Panią Bożentynę Pałka Koruba Wojewodę Świętokrzyską uhonorowani zostali:
SP7HT Tadeusz RACZEK Osobowość Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP oraz stworzenie i rozwój kieleckiej szkoły DX-owej.
SP7ASZ Andrzej KOJER Osobowość Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP, działalność sportową i wzorowy kunszt operatorski emisjami CW i SSB.
SP7CVW Jerzy ŚLEŹNIK  Osobowość Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP, działalność sportową i wieloletnią obsługę Okręgowego Biura QSL.
SP7DQR Marek NIEDZIELSKI Osobowość Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP, działalność sportową i stworzenie programów do logowania i rozliczania zawodów.
SP7GAQ Andrzej WIERZBOWSKI  Osobowość Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP, działalność sportową i prowadzenie klasyfikacji Polacy w DXCC.  
Wręczenie pucharu w plebiscycie Operator Roku 2009 Świętokrzyskiego OT PZK.  Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego PZK po raz pierwszy w historii stał się wnioskodawcą uhonorowania całorocznej pracy swojego członka najlepszego operatora ziemi świętokrzyskiej. Operatorem Roku 2009 został Andrzej SP7ASZ który odebrał puchar ufundowany przez Pana Zenona Janusa  Starostę Powiatu Kieleckiego i Pana Tomasza Lato Przewodniczącego Rady Powiatu.
Zawody Świętokrzyskie edycja 2010 podsumowanie i wręczenie nagród.
Komisja w składzie:
  Przewodniczący – Andrzej SP7ASZ
  Członek – Mariusz SP7LI
  Członek - Przemek SP8SIW
Dokonała podsumowania i wręczenia nagród  za rozegrane w dniu 19 kwietnia 2010 III Edycji Zawodów Świętokrzyskich organizowanych przez Świętokrzyski Oddział Terenowy PZK i Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.
  Zawody objęte patronatem przez Wojewodę Świętokrzyską, Marszalka Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydenta Miasta Kielc którzy ufundowali nagrody w postaci pucharów i grawertonów otrzymali:
SQ9E  GRZEGORZ 1 miejsce CATEGORY:   A   Emisja CW/SSB
SP9H  EDWARD 2 miejsce CATEGORY: A  
SO80PZK  OPERATORS: SP7IFX MAREK 3 miejsce CATEGORY: A  
SP4GL  JERZY 1 miejsce CATEGORY: B  Emisja CW
SP8BVO  BOGUSŁAW 1 miejsce CATEGORY: B
SP4AWE  KAZIMIERZ 3 miejsce CATEGORY: B   
SP9HZW   KRZYSZTOF 1 miejsce CATEGORY: C  Emisja SSB
SQ9CWO   JAN 2 miejsce CATEGORY: C  
SP4SHL  HENRYK 3 miejsce CATEGORY: C
SP3-1058   JERZY 1 miejsce CATEGORY: D  SWL
SP4-208   JÓZEF 2 miejsce CATEGORY: D
SP5-25-0753   MICHAŁ 3 miejsce CATEGORY: D

Na zakończenie oficjalnej części w imieniu własnym, sympatyków i przyjaciół naszego hobby i środowiska oraz wyróżnionych podziękowaliśmy pani wojewodzie za pamięć o naszym jubileuszu, za dostrzeżenie w nas partnera w działalności społecznie użytecznej dla naszej ziemi świętokrzyskiej, za ciepłe słowa skierowane pod adresem środowiska krótkofalowców oraz zapewniliśmy Panią Wojewodę o naszej gotowości do współpracy w sferze nauki, edukacji, oświaty i wychowaniu, w zakresie upowszechniania wiedzy i umiejętności na rzecz obronności państwa, ratownictwa i ochrony ludności, pomocy ofiarom klęsk żywiołowych a także na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami i promocji ziemi świętokrzyskiej.  

Po części oficjalnej celebrującej obchody 80-lecia powstania naszego związku z udziałem zaproszonych gości odbyła się część robocza naszego zjazdu wyborczego zgodnie z porządkiem obrad wysłuchaliśmy i przyjęliśmy sprawozdania oraz dokonaliśmy zmian w składzie osobowym zarządu.
Dokonaliśmy wyboru skarbnika po rezygnacji kol. Mariusza SP7UDB którym został kolega Arkadiusz SQ7FPH oraz do składu zarządu  wszedł Andrzej SP7GAQ.
SQ7LQJ Janek

14. Komunikat programu   KRÓTKOFALOWCY BIS.

      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych;  POLSAT +, CANAL + , N,  i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
Najbliższe wydanie w niedzielę 6.06.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
W programie specjalny 30 minutowy reportaż z ogólnopolskiego spotkania krótkofalowców polskich i  sympatyków w miejscowości Jaworzno, pod sympatyczną nazwą ŁOŚ w bardzo życzliwej nam gminie Rudniki, na styku trzech województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego.
Będzie to część pierwsza tego okolicznościowego reportażu. Ze względu na ogrom ciekawego materiału filmowego, druga część zostanie nadana w następnym wydaniu programu, zarówno w TV EDUSAT jak również TV INTERNET na www.videoexpres.pl .
       Przypominam zainteresowanym, że program K BIS równolegle zamieszczany jest w TV INTERNET zaraz po każdej premierowej emisji w EDUSAT na portalu www.videoexpres.pl .
      Dodatkowe dane o programie i parametrach odbioru TV EDUSAT na portalu www.edusat.pl
Informuję jednocześnie, że EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną. Nie jest kodowana.
      Warto tę wiadomość przekazać swoim bliskim i znajomym.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR, www.videoexpres.pl

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,225,493 Unikalnych wizyt