PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3637 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Rozporządzenia Ministra Środowiska
Opcje newsa
Krótkofalowcy i prawoPragnę przekazać krótką informację na temat statusu projektów rozporządzeń dotyczących dokonywania zgłoszeń instalacji antenowych zgodnie z wymaganiami Prawa Ochrony Środowiska.
W czasie rozmowy przeprowadzonej w dniu 11 maja 2010 r. z Radcą Ministra Środowiska otrzymałem informację, że proces konsultacji międzyresortowych został zakończony i aktualnie prowadzone są prace legislacyjne. Opublikowanie treści rozporządzeń jest uzależnione od tempa prac legislacyjnych, ale może nastąpić nawet w miesiącu czerwcu br. Przewiduje się, że termin rozpoczęcia obowiązywania rozporządzeń będzie przesunięty i prawdopodobnym terminem jest 1 stycznia 2011 roku. Dotychczas planowany 6 miesięczny okres wdrożenia rozporządzeń może też zostać wydłużony w stosunku do instalacji zbudowanych przez 2006 rokiem.

W tym miejscu pragnę zwrócić uwagę, że:
1. Od 2006 roku, niezależnie od omawianych rozporządzeń istnieje obowiązek składania raportów dotyczących oddziaływania instalacji antenowej na środowisko zgodnie z art. 122 POŚ. Wielokrotnie była na ten temat mowa. Określone są również konsekwencje prawne (bardzo dotkliwe) w przypadku nie zastosowania się do tych wymagań.
2. W przypadku rozpoczęcia obowiązywania rozporządzeń wszystkie instalacje, na które nie zostały złożone stosowne raporty nie będą mogły skorzystać z wydłużonego okresu wdrażania bez narażenia się na konsekwencje karne wynikające z braku dopełnienia obowiązków wynikających z art. 122.

Sugeruję, aby wzorem wielu Kolegów wykonać Raport i przekazać go do odpowiednich urzędów. Szersze wyjaśnienia można znaleźć w materiałach znajdujących się w katalogu DOWNLOAD.
Podczas spotkania ŁOŚ 2010 jest przewidziany czas na konsultacje w tym zakresie.

Pozdrawiam i do spotkania na ŁOŚ 2010
Dionizy SP6IEQ
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,232,173 Unikalnych wizyt