PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3592 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Oni ocalili Londyn..., my ocalmy ich od zapomnienia.
Opcje newsa
Dyplomy PZKOd 1.06.2010r lokalna grupa krótkofalowców rozpoczyna akcję promocyjno - dyplomową pod hasłem "Oni ocalili Londyn...". Akcja organizowana jest dla upamiętnienia żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i ich wkładu w rozpracowanie tajemnic broni V-1, V-2. Akcja potrwa do 30.09.2010.

Organizatorami akcji są: Dębicki Klub Łączności Polskiego Związku Krótkofalowców SP8KKM, Szkolny Klub Łączności SP8YAY z Podgrodzia, oraz Oddział Terenowy nr 28 PZK w Tarnowie.

Podczas akcji odbędzie Piknik Militarny zorganizowanym w miejscowości Blizna w dniach: 28-29.08.2010 r. na który serdecznie zapraszamy. Podczas pikniku planowane jest wiele atrakcji krótkofalarskich (wystawy, pokazy sprzętu radiowego), pokazy modelarskie, pokazy ratownicze i wiele innych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

W czasie trwania akcji krótkofalowcy uruchomią 3 okolicznościowe radiostacje amatorskie, które będą pracować pod specjalnymi znakami związanymi z miejscami historycznymi na naszym terenie: Stacja związana z poligonem rakiet V2 Blizna r11; 3Z0VV; Stacja związana z Obozem Zagłady Pustków - 3Z0OBOZ, oraz Stacja związana z akcją III Most w miejscowości Wał Ruda - 3Z0MOST. Pracę radiostacji zabezpieczą członkowie Dębickiego Klubu Łączności, Szkolnego Klubu Łączności z Podgrodzia, oraz członkowie Tarnowskiego Oddziału PZK.

Dodatkowo pod koniec września planowana jest praca stacji 3Z0ECPP z otwarcia Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie Osiedlu.

Organizując tę akcję pragniemy ocalić od zapomnienia historię naszego regionu z czasów II Wojny Światowej. To właśnie tutaj znajdował się obóz zagłady, tutaj pozostała Góra Śmierci, a nieopodal w miejscowości Blizna znajdował się wspomniany niemiecki poligon doświadczalny.

Na Górze Śmierci w kwietniu poświęcono Drogę Cierpienia zawierającą 14 stacji odnoszących się do martyrologii ofiar pustkowskiego obozu. Planowane jest także utworzenie muzeum związanego z obozem pracy, oraz Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie. W miejscowości Blizna powstanie Park Historyczny współfinansowany z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Przy tych wszystkich wydarzeniach będą krótkofalowcy, którzy poprzez łączności ze stacjami amatorskimi z Polski i zagranicy będą informować o tutejszych przedsięwzięciach, będą przekazywać informacje z kart naszej lokalnej historii. Wszystkie łączności radiowe potwierdzone zostaną specjalnymi kartami QSL.

Akcji krótkofalowców patronują wójtowie gmin Dębica i Ostrów: Pan Stanisław Rokosz i Pan Piotr Cielec, którzy także wspierają ją finansowo, za co serdecznie dziękujemy.


REGULAMIN DYPLOMU:

Akcja dyplomowa "Oni ocalili Londyn" organizowana jest dla upamiętnienia żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i ich wkładu w rozpracowanie tajemnic broni V, która miała zawrócić losy wojny i doprowadzić do zwycięstwa III Rzeszy.

Znaki okolicznościowe odnoszą się bezpośrednio do miejsc związanych z bronią V.
3Z0VV - miejsce gdzie mieścił się poligon doświadczalny rakiet V1 i V2 okresie w latach 1943-44.;
3Z0OBOZ - obóz zagłady w Pustkowie gdzie wykorzystywano niewolniczą pracę więźniów;
3Z0MOST - miejsce lądowania samolotu w nocy z 25 na 26 lipca 1944 DC-3 mającego na celu zabranie elementów rozbitego w dniu 20.V.1944 nad Bugiem szczątków pocisku V-2 oraz kurierów i dostarczenie ich do bazy we Włoszech celem rozpracowania.

Akcja dyplomowa związana jest również z Piknikiem Militarnym organizowanym w miejscowościach Ocieka i Blizna, oraz budową "Parku Historycznego Blizna" w miejscu w którym znajdował się poligon rakiet V1 i V2,
Organizator:
Dębicki Klub Łączności Polskiego Związku Krótkofalowców SP8KKM
Szkolny Klub Łączności SP8YAY z Podgrodzia
oraz Oddział Terenowy PZK w Tarnowie

Patronat:
Wójt Gminy Ostrów Piotr Cielec
Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.

Czas trwania:
od 01.06.2010 do 30.09.2010

Warunki:
Warunkiem uzyskania dyplomu jest zebranie 20 pkt. wg poniższego klucza:

Stacja okolicznościowa 3Z0VV 5 pkt. - stacja pracuje od 1.07 do 30.09.2010
Stacja okolicznościowa 3Z0OBOZ 5 pkt. - stacja pracuje od 1.06 do 31.08.2010
Stacja okolicznościowa 3Z0MOST 5 pkt. - stacja pracuje od 1.06 do 31.08.2010
Stacje członków OT28 2 pkt.

Wykaz członków OT Tarnów:
SO8FH SP9AED SP9AKD SP9AMN SP9CLO SP9DAP SP9DFT SP9DPM SP9FPP SP9GLJ SP9HVV SP9HYZ SP9HZW SP9IEK SP9JA SP9JQA SP9JZT SP9LAS SP9MKL SP9MZX SP9NH SP9OYO SP9OYV SP9RHN SP9RPV SP9RPW SP9RPY SP9RPZ SP9RQJ SP9SPI SP9UML SP9VRY SP9W SP9XKV SQ8AQO SQ8CBM SQ8MXC SQ8MXE SQ8MXK SQ9AOL SQ9AOR SQ9APU SQ9APY SQ9CAH SQ9CAQ SQ9DJD SQ9DJG SQ9FCH SQ9FQC SQ9HQ SQ9IAS SQ9IAU SQ9IVE SQ9KDO SQ9LCH SQ9LFO SQ9LGB SQ9MEE SQ9MEI SQ9MEN SQ9MUO SQ9OKV SQ9SX

Za nawiązanie łączności ze stacjami członków OT28 w Zawodach Tarnowskich uzyskuje się podwójną liczbę punktów.

Obowiązkowe jest przeprowadzenie łączności ze stacją 3Z0VV i jedną z dwóch pozostałych stacji okolicznościowych 3Z0OBOZ lub 3Z0MOST, pozostałe punkty można zebrać za łączności ze stacjami z OT 28.

Nasłuchowcy ubiegający się o dyplom przeprowadzają nasłuchy łączności stacji pracujących w akcji. Warunki uzyskania dyplomu są takie, jak dla nadawców.

Karty QSL:
3Z0VV via SP8KKM
3Z0OBOZ via SP8YAY
3Z0MOST via SP9PTA

Zgłoszenia:
Wg obowiązujących ogólnie zasad (znak, data i godzina QSO, pasmo), potwierdzone przez klub lub trzech nadawców, z dokładnym adresem pocztowym należy nadsyłać do dnia 31 października listownie załączając 5 znaczków na list zwykły. Stacje zagraniczne załączają 2 USD.

Adres do wysyłki zgłoszeń:
Dębicki Klub Łączności PZK SP8KKM
ul. św. Jadwigi 9
39-200 Dębica

Dyplomy zostaną rozesłane w terminie do końca roku 2010.

Aktualne informacje o akcji na stronach:
www.sp8kkm.org.pl, www.krotkofalowcy.org
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,041,008 Unikalnych wizyt