PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK na dzień 21.04.2010.
Opcje newsa
Komunikaty PZK
Images: pzk.gif

Komunikat  sekretariatu ZG PZK na 21.04.2010

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.
A oto informacje.

Poniżej podziękowania wystosowane do członków LKK
.

Drodzy Przyjaciele – Członkowie LKK
W imieniu członków honorowych LKK i swoim własnym składam Wam tą drogą serdeczne podziękowania za kondolencje i wyrazy współczucia, jakie skierowaliście pod naszym adresem z powodu ogromnej tragedii, jaka dotknęła mój naród w wyniku katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10.04.2010 r.
Tragedia ta dotknęła mnie również osobiście, gdyż jedna z ofiar była moim dalekim krewnym.
Wojciech SP8MI – członek Zarządu LKK # 007/H

1. Spotkanie członków Staropolskiego OT PZK (OT51)
. 17 kwietnia w Nowej Słupi odbyło się zapowiadane już ponad miesiąc wcześniej spotkanie członków tego najmłodszego OT PZK. OT 51 ma obecnie 110 członków, a w spotkaniu, które było w zasadzie  Walnym Zebraniem Sprawozdawczym za ostatnie 6 miesięcy wzięło udział ponad 50 z nich. Podczas spotkania zebrani zapoznali się ze sprawozdaniami z działalności OT, także z wynikami kontroli OKR za ostanie 6 miesięcy.
Była okazja do wręczenia OH PZK Starachowickiemu Klubowi PZK SP7PFD. Przy takich okazjach przyjmuje się także nowych członków. 17 kwietnia legitymację, licencję oraz odznakę nasłuchowca otrzymała Ola córka Wojtka SQ7MHN, najmłodszy członek OT 51.
Podczas zebrania odbyło się także podsumowanie „Staropolskich dni aktywności”. Prezes OT Paweł Szmyd SP7SP wręczał dyplomy i nagrody. Relację z przebiegu tej imprezy oraz jej wyniki opublikujemy  w „Krótkofalowcu Polskim” nr 6/2010.
Staropolski OT PZK przejął zwyczaj organizowania dwóch spotkań w roku od Małgosi SP7WQM byłej Prezes OT 03.
Staropolski OT PZK mieści się w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul Sienkiewicza 160 B na drodze wlotowej do drugiego pod względem wielkości miasta w województwie. Lokalizacja OT jest tożsama z lokalizacją klubu SP7POS. OT ma do dyspozycji wolnostojący budynek o powierzchni ponad 60 m kw. mieszczący się na prywatnej posesji Pawła SP7SP prezesa OT51. Jest tam mnóstwo urządzeń i ciągle coś się tam dzieje. W każdym razie to co się dzieje w Staropolskim OT PZK dobrze rokuje na przyszłość dla krótkofalarstwa w SP.

2. ARISS i stacja SN0ISS.  Informacja zamieszczona w poprzednim komunikacie była nieścisła. A więc podaję w uzupełnieniu, że wszystkie rozmowy dotyczące koordynacji terminu były prowadzone z Gastonem ON4WF, a potem  z  Peterem IN3GHZ, przez Jurka SP9BGS. Dzięki zaangażowaniu  Wiesława SP2DX łączność została ostatecznie zapisana w dniu 12 kwietnia po rozmowach bezpośrednich SP2DX-ON4WF.
Również pomysł propagowania łączności z ISS jako promocji krótkofalarstwa jest autorstwa Jurka SP9BGS.
Dla zainteresowanych podaję, że stacja SN0ISS od poniedziałku 19 kwietnia jest aktywna wszystkimi emisjami.  Warto zrobić z nią łączność podobno wysyła bardzo ładne karty QSL.

3. Skrócony spis treści ŚR5/2010:
AKTUALNOŚCI:  Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców,  Zawody
ANTENY:  Nowe anteny odbiorcze
TEST: Albrecht AE-497W, Odbiornik SBS-1eR
ŚWIAT KF/UKF:  Z życia klubów i oddziałów PZK
ŁĄCZNOŚC:  Zabezpiecz swoje radio, Telegrafia QRS
RADIO RETRO:  Heterodyna francuska TM
WYWIAD:  Wywiad z Anną Streżyńską
HOBBY:  Diodowa sonda do multimetru, DDS do Piligrima
DIGEST: Nowoczesne układy nadawczo-odbiorcze
DYPLOMY: „Zamki w Polsce”, „Oni ocalili Londyn”, "Twierdza Nysa” 47
FORUM CZYTELNIKÓW:  Listy,  Porady
LISTA OBECNOŚCI: Radiotelefony CB
RYNEK I GIEŁDA
DODATEK: Wykaz do dyplomu „Zamki w Polsce”
KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 5/2010
Wspomnienie o ŚP Prezydencie RP
Jubileusz Druha Jerzego SP3DJS
Lekcja krótkofalarstwa w Żurominie
Porozumienie we Wrocławiu
Jubileusz WIA
Komisja Łączności przy ZG LOK
Walne Zebrania w OT 05, OT27, OT25, OT01
Podsumowanie NO MORE WAR
Silent key’s

Świat Radio jest wydawcą specjalnego opracowania Świat Radio + poświęconego całkowicie emisjom cyfrowym.
Więcej informacji w następnym komunikacie.

4. OT27 i SN0W. W dniach od 3 maj do 10 maja br. będzie pracować okolicznościowa stacja SN04OOW, z okazji święta patrona miasta Ostrowa Wielkopolskiego św. Stanisława. Karty QSL via biuro SP3ZAB.
73 Krzysztof SP3FYX

5. 80 lat PZK, 85 lat IARU
. Opolski OT PZK sprowokował audycję radiową dla uczczenia 80 lat PZK i 85 lat IARU. Nadana ona została w Radiu Opole 22 lutego 2010 roku, czyli dokładnie w  80-tą rocznicę rozpoczęcia I-szego Zjazdu PZK.   Prezes OT 11 Leszek SP6CIK, główny recenzent tej audycji nie ma zgody na jej publikację. Na życzenie mogę przesłać plik dźwiękowy.
Emisja tej audycji jest realizacją uchwały dotyczącej  obchodów 80 rocznicy powstania PZK podjętej przez Zarząd Opolskiego OT PZK.
 Niestety było tylko  5 minut czasu antenowego...
 Ponadto w tym samym dniu swoje wystąpienie w Radio Opole miał Arek  SP6OUJ, więc myślimy, że  w tym dniu było nas wystarczająco dużo w Polskim Radiu.

6. Coś dla zdobywców SPPA. Aktywność z powiatu Sępólno Krajeńskie PSJ
W sobotę 24.04 SQ2GXO i SP2AGA będą aktywni z Sępólna Krajeńskiego PSJ.
Pasmo 80m SSB/CW. Czas: 09-10 i 14-16 czasu lokalnego.
Głównym celem wyjazdu jest popularyzacja krótkofalarstwa wśród młodzieży
szkolnej dlatego godziny aktywności mogą ulec zmianie. Akcja odbędzie się w ramach harcerskiej imprezy Trampoteka, w której weźmie udział około 200 uczestników.
73, Marek SQ2GXO
 
7. GOT (OT29).  Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Górnośląskiego Oddziału Terenowego PZK OT 29 odbędzie się w dniu 22-05-2010 (sobota). Miejsce zebrania; Ośrodek Kultury Andaluzja Piekary Śląskie, Brzozowice -Kamień. ul. Oświęcimska 45 .
Pierwszy termin godz 16.00,drugi termin 16.30.
Zarząd OT 29 .
vy 73 Romuald SQ9ZM

8. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS.
      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelitach POLSAT +, CANAL +, HOT BIRD oraz na platformach cyfrowych i prawie wszystkich telewizji kablowej w Polsce.
       Program KRÓTKOFALOWCY BIS po kazdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
         Najbliższe wydanie w niedzielę 25.04.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
       W programie między innymi o Dolnośląskiej Amatorskiej Służbie Ratunkowej i podpisaniu umowy o współpracy między Urzędem Województwa Dolnośląskiego a miejscowym Oddziałem Terenowym PZK oraz relacja z pracy okolicznościowej radiostacji krótkofalowej zainstalowanej w Świdnicy nad bunkrem, gdzie w podziemiach funkcjonowała strategiczna dla III Rzeszy amplifikatornia, czyli stacja wzmacniakowa sygnałów fonicznych i telegraficznych.
       Po wojnie stacja ta była do 2004 roku eksploatowana przez Telekomunikację Polską.
       Warto w tym momencie dodać, że program K BIS jest równolegle zamieszczany w TV INTERNET zaraz po każdej premierowej emisji na portalu www.videoexpres.pl .
      Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół, bliskich w kraju i za granicą, by zaczęli śledzić lokalne warunki techniczne odbioru, przyjaznej nam stacji satelitarnej EDUSAT.
       Dane odbioru są zamieszczone na portalu EDUSAT http://szkola.wsseuczelnia.edu.pl/node/116
      Informuję jednocześnie, że EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i można ją retransmitować za darmo.  
Nie jest kodowana, jak większość stacji, nie tylko komercyjnych.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

9. WARD Contest
Przypominamy o zawodach WARD Contest, które rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę czyli 25 bm. Zawody odbywają się pod patronatem Prezesa PZK.  Regulamin patrz:  
http://pga-zawody.net-one.pl/regul_WARD_Contest_10.pdf  (sp2fap)

10. WARD Award
1. Wydawcą dyplomu jest Redakcja MK QTC.
2. Dyplom WARD Award wydawany jest dla uczczenia Światowego Dnia Krótkofalowca (World Amateur Radio Day), na pamiątkę utworzenia IARU (International Amateur Radio Union).      
3. Dyplom przyznawany jest każdemu licencjonowanemu radiooperatorowi, który w zawodach WARD 2010 (25 bm.) przeprowadzi co najmniej 20 dowolnych QSO
4. Wniosek zawierający wykaz wymaganych QSO należy przesłać na adres qtc@post.pl  Przesłanie do wydawcy wniosku o wydanie dyplomu oznacza spełnienie przez zainteresowanego formalnych wymogów w odniesieniu do wykazanych łączności.
5. WARD Award wydawany jest w postaci elektronicznej lub papierowej. I tak:
- Certyfikat elektroniczny (plik JPG) jest bezpłatny.
- Za wysokiej jakości wersję papierową dyplomu (z oryginalnymi pieczęciami i podpisami) oraz jego przesyłkę na adres domowy zainteresowanego należy na konto bankowe MK QTC (nr 96 1140 2004 0000 3102 3124 6295) dokonać wpłaty w wysokości 20 zł (prenumeratorzy MK QTC – 10 zł). Należność można także przesłać za pośrednictwem systemu PayPal na adres: qtc@post.pl
6. Dyplom dostępny jest dla SWL.
7. Operatorzy nie mający możliwości sporządzania i wysyłania wniosków elektronicznych mogą je przesyłać w postaci papierowej przy wykorzystaniu standardowych druków.  Wniosek należy przesłać na adres: MK QTC, Suchacz-Zamek, 82-340 Tolkmicko, a wpłaty dokonać na podane wyżej konto bankowe. (sp2fap)           

11. Nr 500 dla DF6EX
W dniu 21 bm. wydany został dyplom SPFF Hunter Award z numerem „500”. Otrzymał go niemiecki nadawca Manfred Meier, DF6EX za QSO z 57 różnymi obiektami SPFF. Jest to operator, który od samego początku bierze czynny udział w zdobywaniu poszczególnych klas dyplomu. (sp2fap)

12. Program dla aktywnych

Po programie WFF za QSO z parkami narodowymi, krajobrazowymi, obszarami chronionymi, rezerwatami itp. obiektami przyszedł czas na inne łączności z radiostacjami instalowanymi w obserwatoriach astronomicznych świata. Interesujący program dyplomowy WAO jest dziełem kierownictwa Fundacji WFF. Regulamin będzie zaprezentowany już w najbliższym wydaniu MK QTC, włącznie z polskimi dyplomami tematycznymi. Takich programów będzie więcej i wszystkie będą opublikowane raz z odpowiednikami polskimi.
Warto wiedzieć, że wiodącą ideą WFF jest ochrona środowiska naturalnego poprzez m.in. jej popularyzację wśród krótkofalowców całego świata. Program adresowany jest do nadawców i nasłuchowców, w tym przede wszystkim do organizatorów tematycznych wypraw terenowych z radiostacją. Więcej o kilkunastu NOWYCH programach WFF już w najbliższym wydaniu MK QTC. (sp2fap)         

13. Poszukiwani operatorzy

W tym roku obchodzimy w Polsce niezwykle ważną rocznicę. Jest to 200. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, kompozytora, którego twórczość porywa wrażliwych ludzi na całym świecie. Popularyzacja sylwetki tego wielkiego Polaka, a tym samym i Jego muzyki jest wielkim wyzwaniem dla SP-HAMs. Nasze sygnały radiowe docierają bowiem do najdalszych zakątków świata, co wydaje się się doskonałą możliwością przekazania informacji o Fryderyku Chopinie. Taką okazją jest projekt uruchomienia kilku lub nawet kilkunastu radiostacji okolicznościowych, które wszystkim swoim korespondentom wyślą
specjalne karty QSL. Apelujemy zatem o zgłaszanie się chętnych operatorów lub klubowe zespoły operatorskie do pracy z okolicznościowymi znakami wywoławczymi. Piękne karty QSL zapewnia sponsor, a nam krótkofalowcom pozostaje tylko poświęcić trochę czasu na pracę w eterze. Ważne aby aktywność miała miejsce nie tylko w paśmie 80-metrowym, bo celem akcji jest dotarcie do najdalszych zakątków świata. Szczegóły dot. przedsięwzięcia zainteresowani uzyskają bezpośrednio od koordynatora tych działań, Piotra SP5PB pisząc na adres: sp5pb@interia.pl (sp2fap)

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73 ! Piotr SP2JMR prezes PZK
      

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,416,220 Unikalnych wizyt