PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Pomoc dla CE0Z
Opcje newsa
Ludzie pisząPomoc dla mieszkańców Juan Fernández (CEØZ)

Dzięki polsko-chilijskiej inicjatywie, pod adresem http://help-juan-fernandez.org została uruchomiona witryna internetowa mająca na celu zbiórkę funduszy na rzecz mieszkańców archipelagu Juan Fernández (CEØZ).
27 lutego 2010 r. w wyniku trzęsienia ziemi o sile 8.8 stopni Richtera, tsunami zniszczyło doszczętnie większość zabudowań należących przez ok. 600 mieszkańców wyspy Robinson Crusoe. W wyniku kataklizmu zginęło 10 osób, a 7 nadal uznawanych jest za zaginione.
Inicjatywa została zaproponowana Radio Club de Chile (chijskiemu odpowiednikowi PZK) przez Stanisława Strzyżewskiego SQ8X zaraz po doniesieniach o katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi. Prezes RCCh Dr Galdino Besomi CE6PG wyraził zgodę na uruchomienie w/w witryny oraz zbiórkę funduszy dla mieszkańców wyspy na konto RCCh. Kierowana przez niego organizacja już w kilkanaście minut po trzęsieniu ziemi zorganizowała sztab kryzysowy oraz zapewnia łączność radiową niosąc pomoc w rejonach, gdzie nadal nie funkcjonują sieci telefoniczne i Internet. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane przez RCCh bezpośrednio władzom wyspy i pomogą pokryć potrzeby jej mieszkańców.
Autor i sponsor witryny - Stanisław SQ8X podkreśla znaczenie krótkofalarstwa w sytuacjach kryzysowych. Radioamatorzy od zawsze nieśli pomoc podczas katastrof naturalnych oraz innych sytuacji zagrożenia życia ludzkiego. Archipelag Juan Fernández był licznie odwiedzany przez radioamatorów z całego świata i zawsze pojawianie się stacji nadających z CEØZ jest dużym wydarzeniem na falach eteru. Było to zawsze możliwe dzięki gościnności i pomocy mieszkańców tej przepięknej wysepki. Wydaje mi się, że teraz nadszedł czas, aby to radioamatorzy, niejako w podzięce, pomogli poszkodowanym podczas kataklizmu dodaje Stanisław.
Dostępna w języku angielskim (lada moment pojawi się hiszpańska i polska wersja językowa) witryna skierowana jest nie tylko do krótkofalowców. W poszczególnych zakładkach można znaleźć podstawowe informacje o archipelagu, wydarzeniach z 27 lutego, liczne multimedia i galerie zdjęć oraz najważniejsze informacje, w jaki sposób przekazywać datki na rzecz mieszkańców Juan Fernández. Dobrowolne kwoty można wpłacać na poniższe konto chilijskiego Radio Club de Chile:

Holder: Radio Club de Chile
Taxes national ID number of RCCh: 70.059.800-4
Bank: Banco Santander-SantiagoAcc. Number 65670-4
Swift: BSCHCLRM
Bank Office: 205
Z dopiskiem: "Juan Fernandez"

Wkrótce zostanie również uruchomione konto PayPal do płatności kartami kredytowymi.
Dla mieszkańców archipelagu liczy się w tej chwili każda kwota.
73 de Stan SQ8X

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,431,970 Unikalnych wizyt