PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3646 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 80 lat PZK
Opcje newsa
Komunikaty PZKW spotkaniu wzięli udział członkowie Komitetu Honorowego PZK, przedstawiciele mediów oraz zaproszeni goście w tym prezesi oddziałów terenowych PZK oraz przedstawiciele mediów.

W czasie spotkania wręczono przyznane dwa pierwsze Medale im. Braci Odyńców za Zasługi dla Rozwoju Krótkofalarstwa. Otrzymali je kol. Dionizy Studziński SP6IEQ za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa oraz Henryk Pacha SP6ARR za działalność na rzecz informacji o krótkofalarstwie, a w szczególności za redagowanie i emitowanie programu Krótkofalowcy Bis.
 
Prezydium ZG PZK przyznało także 15 okolicznościowych grawertonów dla zasłużonych dla rozwoju PZK krótkofalowców. Listę wyróżnionych koleżanek i kolegów podam w środowym komunikacie.

Ważnym elementem była obecność przedstawicieli UKE w osobach Pani Anny Streżyńskiej Prezesa UKE Patrona Honorowego naszego jubileuszu, Pana dr Wiktora Sęgi Dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwościami oraz kol. Marka Ambroziaka SP5IYI inspektora zajmującego się m.in. Amatorską Służbą Radiokomunikacyjną.

Był obecny m.in. Pan Miron Szydłowski Prezes TV EduSat, która od miesiąca emituje program Krótkofalowcy Bis na platformach satelitarnych.

Dopisali także dziennikarze Polskiego Radia, których efekty pracy można było słuchać w formie wstawek reporterskich m in. w PR1 Polskiego Radia już w sobotę rano i to w wiadomościach. To piękny medialny prezent dla nas.

Głównym historycznym elementem tej uroczystości była prezentacja przygotowana przez Tomka Ciepielowskiego SP5CCC o historii PZK w latach 1945-1958. To bardzo mało znany i mroczny wycinek naszych 80 letnich dziejów, a więc wszyscy zebrani z wielkim zainteresowaniem słuchali i oglądali na ekranie efekt pracy naszego naczelnego historyka.

Jak już wspomniałem w poprzednim komunikacie nie był to główny akcent obchodów naszego Jubileuszu. W trakcie jest odbywająca się właśnie akcja dyplomowa, mają miejsce liczne wydarzenia lokalne.
Na Centralne Ogólnopolskie Spotkanie z okazji Jubileuszu 80 lat PZK i 85 lat IARU zapraszam na 29-30 maja w górę Jaworzno na styku trzech województw: Łódzkiego, Opolskiego i Śląskiego czyli na ŁOŚ-2010r.
Szersza relacja w komunikacie sekretariatu ZG PZK w dniu 3.03.010.

Piotr SP2JMR prezes PZK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,260,068 Unikalnych wizyt