PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3577 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Medal 1 Regionu IARU dla EA8AK w uznaniu za wybitne osiągnięcia
Opcje newsa
IARU News
Pod koniec 2009 roku Fernando Fernández Martín EA8AK, który był deputowanym do Parlamentu Europejskiego od roku 1994 aż do przejścia na emeryturę w roku ubiegłym - w uznaniu ze strony 1 Regionu IARU dla jego pracy - otrzymał medal z rąk Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego 1 Regionu IARU, Hansa PB2T. Ceremonia odbyła się w Madrycie na okoliczność 60. rocznicy istnienia URE news: iaru.gif(Unión de Radioaficionados Espanoles - Hiszpański Związek Krótkofalowców), hiszpańskiego stowarzyszenia członkowskiego.

W swoim przemówieniu Hans PB2T wspomniał, że najważniejszą misją Regionu 1 IARU jest reprezentowanie interesów krótkofalowców na spotkaniach międzynarodowych organizacji telekomunikacyjnych oraz innych organizacji. Decyzje podejmowane przez polityków w Parlamencie Europejskim mogą mieć ogromny wpływ na naszą działalność krótkofalarską. Podmioty zainteresowane korzystnymi rozwiązaniami ze strony Komisji Europejskiej, do reprezentowania własnych spraw często korzystają z pomocy lobbystów. Mieliśmy więc szczęście, że autentyczny krótkofalowiec był członkiem Parlamentu Europejskiego.

Ilekroć Fernando Fernández Martín miał możliwość - przedstawiał nowelizacje do projektów dyrektyw, w celu osiągnięcia polubownego rozwiązania pod kątem środowiska krótkofalowców. Zasługuje on z naszej strony na szczególne uznanie, bowiem działania te często kończyły się powodzeniem. Bez tego deputowanego do Parlamentu Europejskiego, nasze życie jako krótkofalowców byłoby dużo bardziej skomplikowane.

1 Region IARU pracuje nad popularyzacją krótkofalarstwa w Parlamencie Europejskim. W 2007 została zorganizowana w Brukseli wystawa na temat działalności krótkofalarskiej. I znowu Fernando Fernández Martín przyszedł nam z pomocą, jako eurodeputowany współwspierający tę działalność.

Komitet Wykonawczy 1 Regionu IARU, w uznaniu nadzwyczajnego wkładu w rozwój krótkofalarstwa, postanowił zatem o odznaczeniu Fernando Fernández Martín EA8AK medalem 1 Regionu IARU.

Źródło informacji: http://www.iaru-r1.org
Autor informacji: Hans Blondeel Timmerman PB2T - Przewodniczący Komitetu Wykonawczego 1 Regionu IARU

Tłumaczenie i opracowanie: Paweł Zakrzewski SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU-PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,015,903 Unikalnych wizyt