PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Rejestracja danych członków PZK w GIODO.
Opcje newsa
GIODOWitam serdecznie!

W związku z wątpliwościami zgłaszanymi przez jednego z członków ZG załączam informację na temat obowiazku rejestracji OSEC w GIODO. O braku koniecznosci takiej rejestracji informowałem już wcześniej. Ale skoro była taka potrzeba.... to proszę..

Vy 73! Piotr SP2JMR

OPINIA PRAWNA.

Obowiązek zgłoszenia danych do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Danych Osobowych uregulowany jest w rozdziale VI ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych / tekst jedn. Dz. U z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn.zm./. Zgodnie z art. 40 ustawy administrator danych jest obowiązany zgłosić zbiór danych do rejestracji Generalnemu Inspektorowi. Zwolnienie od tego obowiązku przewidziane jest w art. 43 ust. 1 ustawy. W myśl art. 43 ust. 1pkt 4/ z obowiązku rejestracji zbioru danych zwolnieni są administratorzy danych przetwarzanych w związku z zatrudnieniem u nich, świadczenia im usług na podstawie umów cywilnoprawnych, a także osób u nich zrzeszonych lub uczących się.

Polski Związek Krótkofalowców jest organizacją zrzeszającą członków , w związku z czym ma do niej zastosowanie art. 43 ust. 1 pkt 4 , czyli PZK zwolniony jest z obowiązku zgłoszenia zbioru danych do Rejestracji GIODO. Przepis ten dotyczy zbiorów danych aktualnych członków , jak i zbiorów danych osób dawniej zrzeszonych / byłych członków /. Należy zaznaczyć , iż zwolnienie z obowiązku rejestracji nie oznacza, iż dane w nich zawarte wyjęte są spod ochrony gwarantowanej ustawą. Administratorzy danych zobowiązani są do przestrzegania wszelkich rygorów a niej wynikających oprócz zgłoszenia zbioru do rejestracji. Wyłączenie zbioru spod rejestracji nie oznacza również wyłączenia go spod kontroli sprawowanej przez GIODO.

Mgr Dorota Zielińska Radca Prawny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,271,896 Unikalnych wizyt