PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK na dzień 17.02.2010.
Opcje newsa
Komunikaty PZK
 
Images: pzk.gif
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 17 lutego 2010

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów, a oto informacje

 
Images: sn0hq_logo.jpg1. SN0HQ na 3 miejscu w Mistrzostwach HF IARU 2009.
Serdeczne podziękowania i gratulacje kieruję na ręce Kapitana Zespołu SNOHQ Tomka SP6T oraz do wszystkich zawodników naszej reprezentacji za III miejsce w Mistrzostwach HF IARU 2009.

Nasz zespół spisał się na medal. W warunkach ogromnej konkurencji oraz wymagań najwyższego poziomu technicznego i operatorskiego uzyskanie takiego wyniku jest naprawdę ogromnym osiągnięciem.

Wielkie znaczenie dla uzyskania takiego wyniku miała aktywność stacji z SP nawiązujących  łączności ze stacja SN0HQ. Było ich sporo i tą drogą wszystkim operatorom tych stacji dziękuję i zapraszam do przeprowadzania QSO’ s z naszą reprezentacją w najbliższych Mistrzostwach 2010.

Jednym z najistotniejszych aspektów mających wpływ na klasyfikację w tych mistrzostwach jest sprawa tzw. łączności mnożnikowych. Tu SNOHQ uzyskało najwyższą sumę mnożników w 2009 roku. I to jest prawdziwy powód do dumy, ponieważ ten wyróżnik świadczy o najwyższym poziomie operatorskim i technicznym naszej ekipy. W uzyskaniu takiego rezultatu ogromne znaczenie miała „polityka dydaktyczna” Kazika SP2FAX, który wyjaśniał wszystkim wątpiącym znaczenie mnożników. Kazik SP2FAX ze swojej lokalizacji wypracował w tej edycji najwyższą sumę  mnożników.

Tomku, Kaziku i cały nasz wspaniały zespole.
W imieniu ZG PZK, GKR PZK, Prezydium ZG PZK jeszcze raz serdecznie Wam za zajecie III. miejsca w Mistrzostwach HF IARU 2009. Dziękuję.

Piotr SP2JMR prezes PZK

2. Zmiana terminu XIX NKZD. Przepraszam wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim delegatów na KZD PZK w imieniu prezydium ZG PZK za zamieszanie spowodowane nie do końca formalnym podejściem do zwołania XIX NKZD.
Prezydium zaniedbało starannego sprawdzenia zgodności Statutu PZK z Regulaminem Głosowania Elektronicznego.
Zgodnie z par. 14 ust 9 Statutu PZK ZG PZK jest zobowiązany podjąć uchwałę o zwołaniu NKZD w ciągu 30 dni od daty przedstawienia ZG wniosku o jego zwołanie wraz z projektem uchwały podpisanego przez prezydium.
Natomiast Regulamin Głosowania Elektronicznego umożliwia podjęcie prawomocnej uchwały w minimalnym terminie 14 dni (wniesienie uwag do projektu uchwały) +14 (głosowanie elektroniczne) +7 (na wniesienie protestów) = 35 dni. Tak więc zwołanie NKZD w oparciu o obecnie obowiązujący RGE jest sprzeczne ze Statutem PZK.
Nasze wątpliwości dotyczące innych uchybień formalnych zawarłem w wystąpieniu do organu nadzoru, które jak i protokół z posiedzenie prezydium znajduje się na naszym portalu.
Biorąc pod uwagę wystąpienie Głównej Komisji Rewizyjnej skierowane w dniu 10 lutego do prezydium oraz groźbę zaskarżenia na drodze sądowej samej uchwały przez jednego z członków ZG jak i zwołanego na jej podstawie Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZK prezydium podjęło poniższą uchwałę.
Wniosek o zwołanie XIX NKZD będzie przedstawiony przez prezydium ZG PZK na najbliższym wiosennym Posiedzeniu ZG PZK.
"2. XIX NKZD-2010 – wniosek do ZG o zwołanie NKZD referował wiceprezes PZK Jan Dąbrowski SP2JLR. Wniosek został przedyskutowany.
Prezydium ZG PZK na posiedzeniu w dniu 11.02.2010 stwierdza następujące nieprawidłowości w trybie i procesie podejmowania  uchwały  przez ZG PZK w głosowaniu elektronicznym zwołującej XIX NKZD PZK na 27 lutego 2010.
 Nieprawidłowości te polegają na niezgodności trybu zwoływania Zjazdu Nadzwyczajnego, o którym mówi  paragraf 14 ust. 7 Statutu PZK oraz na błędnej dacie głosowania elektronicznego, a także na opóźnieniu o 1 dzień rozesłania zał. nr 2 do Regulaminu Głosowania Elektronicznego PZK do członków ZG PZK. W związku z powyższym prezydium stwierdza, że uchwała podjęta niezgodnie ze Statutem PZK jest z mocy prawa nieważna. W związku  z powyższym XIX NKZD PZK w dniu 27 lutego 2010 nie odbędzie się. " (SP2JMR).

3. Apel o gotowość
W tym roku zima przyniosła szczególnie obfite opady śniegu. Za oknem piękne widoki, ale grube warstwy śniegu niosą ze sobą niebezpieczeństwo w przypadku gwałtownego ocieplenia i roztopów. Ze względu na potencjalne zagrożenie powodziowe z tym związane apelujemy do wszystkich aktywnych krótkofalowców o zwiększenie swej gotowości do pracy w warunkach kryzysowych.
Szczególnie zachęcamy do sprawdzenia systemów alternatywnego zasilania
stacji: naładowania akumulatorów czy testowego uruchomienia generatora. Jeśli dysponujemy zestawem antenowym do pracy terenowej również warto sprawdzić jego sprawność.
Gorąco zachęcamy również lokalne grupy łączności kryzysowej do organizowania krótkich ćwiczeń w eterze.

Marek SQ2GXO EmCom Mananger PZK
-------------------------------------

4. Komunikat specjalny o dodatkowej – inauguracyjnej satelitarnej emisji programu KRÓTKOFALOWCY BIS.
      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl zainaugurowała w tym roku, regularne emisje ze studia edukacyjnego TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną w TV SAT na satelitach CANAL + oraz HOTBIRD na platformach cyfrowych i prawie wszystkich sieciach telewizji kablowej w Polsce.
       Specjalną decyzją Zarządu Stacji Satelitarnej EDUSAT, premierowe wydanie programu KRÓTKOFALOWCY BIS nadane 14 bm, uwaga!!! - będzie ponownie nadane w najbliższą niedzielę o godzinie 21.00 czasu polskiego.
       W programie między innymi, wystąpienie Prezesa ZG PZK Piotra Skrzypczaka SP2JMR, reportaż z jedynej w Polsce satelitarnej stacji edukacyjnej oraz reportaż z najlepszej w naszym kraju amatorskiej, naziemnej stacji do łączności satelitarnej.
       Następna emisja kolejnego nowego wydania programu K BIS nastąpi 28 lutego 2010 roku o godzinie 21.00
       Będzie on równolegle nadawany o tej samej porze z jakością profesjonalną w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl.   
       Można go będzie sobie pobrać do tworzenia, własnego archiwum o ludziach amatorskiej anteny w Polsce.
      Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół, bliskich w kraju i za granicą, by już teraz zaczęli śledzić lokalne warunki odbioru, przyjaznej nam stacji satelitarnej.
     TV EDUSAT ma zasięg światowy, dociera prawie do wszystkich środowisk polonijnych na świecie.       
      Warto te dane zamieścić we wszystkich klubach krótkofalowców i nie tylko.
      Powinni się dowiedzieć o naszej pożytecznej działalności równiej nasi sąsiedzi, jak również ludzie życzliwych nam mediów krajowych i polonijnych.

        Podaję parametry odbioru TV EDUSAT:
1. Odbiór bezpośredni: Satelita HOT BIRD 9, Pozycja 13 stopni E,
Nazwa EDUSAT
Transponder 114, częstotliwość 10.796 GHz
Polaryzacja V
Symbol Rate 27500, FEC Rate ¾, PID Video 166
PID Audio 104
PID PCR 166
SID 15707
PID PMT 1007
2. Odbiór poprzez platformy (jeśli ktoś posiada):
CYFRA + pozycja dekodera 166, "n" pozycja dekodera 153
3. Poprzez sieci kablowe: ok.170 stacji kablowych w całym kraju
    Liczę na wymierną współpracę wszystkich zainteresowanych.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

PS.  Tam gdzie telewizje kablowe jeszcze nie retransmitują TV EDUSAT (program KRÓTKOFALOWCY BIS) informujcie ich właścicieli, że tę stację można nadawać w sieci za darmo, bez logowania i specjalnych ograniczeń.
Vy 73! Henryk SP6ARR

5. Walne zebranie OT05.  Zarząd Oddziału Podkarpackiego Polskiego Związku Krótkofalowców w Krośnie informuje, że w dniu 21 marca 2010 r. o godz. 10:00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Oddziału.
Miejsce spotkania to świetlica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
(Elektryk) w Krośnie-Turaszówce, ul. Rzeszowska 10.
 Vy 73! Wiesław SP8NFZ Prezes OT05

6. Ważny lokalny akcent obchodów 80 lat PZK
. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy współpracy Radioklubu Sądeckiego PZK SP9PNS zorganizowało wystawę "Nowy Sącz na falach krótkich". Otwarcie wystawy nastąpi 26-03-2010.
Wystawa będzie czynna w dniach 26-03 do 16-05-2010  w pomieszczeniach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu "Dom Gotycki" ul. Lwowska 3
Szczegóły podam troszkę później.

VY 73 Paweł SQ9DEN
Sekretarz Radioklubu Sądeckiego SP9PNS

7. INTERTELECOM 2010 i 80 lat PZK. Uprzejmie informuję, że w związku z obchodami 80-lecia PZK, Łódzki Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców będzie dysponował podczas XXI Międzynarodowych Targów Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2010, które będą miały miejsce w hali EXPO w Łodzi w dniach 13 - 15 kwietnia br.  własnym stoiskiem. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Targów Łódzkich otrzymaliśmy nieodpłatnie powierzchnię wystawową, na której chcemy pokazać nasze krótkofalarskie osiągnięcia w okresie  od zarania dziejów polskiego krótkofalarstwa do chwili obecnej. Jednocześnie w okresie 11-18 kwietnia br. będzie pracowała stacja pod okolicznościowym znakiem HF 21 ITC. Zapowiada się wiele atrakcji w postaci prezentacji sprzętu, dyplomów, kart QSL. Przewidziane są również odczyty i spotkania.

Jurek SP7CBG prezes Łódzkiego OT PZK
 
8. Skrócony spis treści ŚR3/2010
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Antena Fuchsa inaczej
TEST: AT-200 Pro Autotuner
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
Łączność: Internetowe odbiorniki SDR. Radiotelefony CB. Co to jest rozpraszanie widma?
RA­DIO RETRO: Odbiornik PZT CW3
WYWIAD: Fascynuje mnie telegrafia
HOBBY: Minitransceiver Jędrek 5 W. Przełączniki sekwencyjne N/O
DIGEST: Interesujące rozwiązania radiowe
DYPLOMY: Nowe dyplomy PZK i jubileuszowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, porady
Lista obecności: Ranking transceiverów HF
RYNEK i GIEŁDA
DODATEK: Hybrydowe wzmacniacze mocy

9. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 3/2010
1% na PZK jako OPP
Historia krótkofalarstwa w SP cz II (SQ5LTZ)
Relacje ze spotkań klubowych i oddziałowych
Dyplom „Batalion Parasol”
Silent VY OLD KEYS (wg SP3KX s.k.)
Silent Key’s

Tyle informacji na dzisiaj!

Vy 73! Piotr SP2JMR
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,251,538 Unikalnych wizyt