PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

Informacja Prezydium ZG PZK z dnia 12.02.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZKInformacja prezydium ZG PZK z 12.02.2010
 
Przepraszam wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim delegatów na KZD PZK w imieniu prezydium ZG PZK za zamieszanie spowodowane nie do końca formalnym podejściem do zwołania XIX NKZD.

Prezydium zaniedbało starannego sprawdzenia zgodności Statutu PZK z Regulaminem Głosowania Elektronicznego.
Zgodnie z par. 14 ust 9 Statutu PZK ZG PZK jest zobowiązany podjąć uchwałę o zwołaniu NKZD w ciągu 30 dni od daty przedstawienia ZG wniosku o jego zwołanie wraz z projektem uchwały podpisanego przez prezydium.
Natomiast Regulamin Głosowania Elektronicznego umożliwia podjęcie prawomocnej uchwały w minimalnym terminie 14+14+7= 35 dni. Tak więc zwołanie NKZD w oparciu o obecnie obowiązujący RGE jest sprzeczne ze Statutem PZK.

Nasze wątpliwości dotyczące innych uchybień formalnych zawarłem w wystąpieniu do organu nadzoru, które jak i protokół z posiedzenia prezydium znajduje się na naszym portalu.

Biorąc to wszystko pod uwagę oraz groźbę zaskarżenia na drodze sądowej samej uchwały przez jednego z członków ZG jak i zwołanego na jej podstawie Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZK prezydium podjęło poniższą uchwałę.

Wniosek o zwołanie XIX NKZD będzie przedstawiony przez prezydium ZG PZK na najbliższym wiosennym Posiedzeniu ZG PZK.
 
"2. XIX NKZD-2010 –  wniosek do ZG o zwołanie NKZD referował wiceprezes PZK Jan Dąbrowski  – SP2JLR. Wniosek został przedyskutowany.

Prezydium ZG PZK na posiedzeniu w dniu 11.02.2010 stwierdza następujące nieprawidłowości w trybie i procesie podejmowania uchwały przez ZG PZK w głosowaniu elektronicznym zwołującej XIX NKZD PZK na 27 lutego 2010.

 Nieprawidłowości te polegają na niezgodności trybu zwoływania Zjazdu Nadzwyczajnego, o którym mówi  paragraf 14 ust. 7 Statutu PZK  oraz na błędnej dacie głosowania elektronicznego, a także na opóźnieniu o 1 dzień rozesłania zał. nr 2 do Regulaminu Głosowania Elektronicznego PZK do członków ZG PZK. W związku z powyższym prezydium stwierdza, że uchwała podjęta niezgodnie ze Statutem PZK jest z mocy prawa nieważna. W związku  z powyższym XIX NKZD PZK w dniu 27 lutego 2010 nie odbędzie się. "
 

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,441,276 Unikalnych wizyt