Komunikat sekretariatu ZG PZK na 4 listopada 2009
Dodane przez SP1THJ dnia 2009-11-04 / 20:35
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 4 listopada 2009

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:


1. Szlachta obradowała.
Wprawdzie nie jestem pewny, czy wszyscy uczestnicy spotkania w Powidzu mają szlachecki rodowód, ale faktem jest, że 24-25 października spotkali się tamże miłośnicy programu „Zamki Polskie”.
Spotkało się „12 sprawiedliwych” kolegów. Celem spotkania było omówienie dalszego rozwoju programu,  a przede wszystkim  przygotowania wydania dyplomu „Zamki Polskie”. Spotkanie miało charakter nieformalny, a wzięli w nim udział m.in. Marek SQ5GLB , Grzegorz SP3CSD, Zbyszek  SP2QCS, Irek SP6TRX,  Zbyszek SP2IU. Uczestnicy spotkania postanowili, że dyplom ukaże się jeszcze w tym roku.
Program „Zamki Polskie” stanowi wspaniałą promocję Polski jako kraju ciekawego dla turystów. Zasługuje na wsparcie zarówno ze strony PZK jak i przede wszystkim Polskiej Izby Turystyki.
Powstał zespół programowy, który ma przystosować nasz program do europejskich programów zamkowych. (info. SP2IU & SP2JMR)2. ARISS  w Żurominie.
Po pierwszych udanych lekcjach w ramach ARISS w szkole i w Centrum Nauki Kopernik  uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie od listopada zaczynają spotkania (uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych w ramach lekcji wychowawczych i zajęć z elektroniki)  z krótkofalarstwem w celu przygotowania do QSO z ISS ( szkoła została zgłoszona). Przewiduję 2 godziny w każdej klasie.
W celu popularyzacji tego przedsięwzięcia ukażą się także dwa artykuły  w Kurierze Żuromińskim o SWL  ISS oraz reportaż z wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik.
 W trakcie jest organizacja klubu krótkofalarskiego w tym Zespole Szkół.
Info: Wiesław SQ5ABG.
Oby tak dalej, a w przyszłości Żuromin może stać się ważnym ośrodkiem krótkofalarskim w SP3. VII QRP Contest.
Wyniki tegorocznych VII już zawodów SP QRP Contest opublikowane są na stronie Włodka SP5DDJ i na portalu:
http://www.pga.pzk.pl/index.php?go=news&id=1112 . Będą na portalu PZK                 
73 de Zespół PGA4. SPQRP C.
Gratulujemy zwycięzcom w poszczególnych grupach:
CW urządzenia fabryczne : 1. SP1AEN ; 2.  SP2KAC;  3. SP3LWP
SSB –urządzenia fabryczne 1. SQ9HQ; 2 SQ5NAE; 3. SQ6NDC;.  
CW i SSB urządzenia fabryczne:1. SQ9E; 2.SQ2DYF; 3. SN8C;
CW home made 1. SP4YPB; 2. SP4JFR/4, 3. SQ3A 
SSB home made 1. SP3PJY ;2. SP8DIP;3. SQ5BPF   
CW i SSB home made :1.SQ2GXO;2. SP5CIB ;3. DL8UAA                        
Nasłuchowcy: 1.SP3-1058; 2.DE2UAA ;3. SP3-08120   

Rzadko publikujemy  wyniki zawodów w komunikacie. QRP jest jednakże tak bardzo godnym propagowania trendem w krótkofalarstwie, że postanowiłem nagłośnić te zawody .
Dziękuję przede wszystkim Włodkowi SP5DDJ za ogrom pracy włożony w propagowanie i rozwój QRP w SP.
W ostatnim „Świecie Radio” znajduje się wspaniała relacja z III warsztatów QRP, a w numerze 12 będą opisane TRX-y QRP, które były przedstawiane w czasie ostatnich warsztatów. Oczywiście reportaż przygotował i obietnicę publikacji TRX-ów złożył Andrzej SP5AHT Redaktor Naczelny ŚR. (SP2JMR)
    


5. Global SET . 
"Już wkrótce, w sobotę 14 listopada odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych ćwiczeń GlobalSET.
Regulamin w wersji polskiej znajduje się na stronach SP-EmCom -
http://emcom.pzk.org.pl/ a wersja oryginalna na stronach R1 IARU -
http://www.iaru-r1.org/ .
Zapraszam do udziału.

Marek SQ2GXO
EmCom manager PZK"6. SP1PKW- inauguracja!
Nowopowstały klub krótkofalowców "Wiking" SP1PKW w Wolinie na wyspie  Wolin (EU-129) uroczyście zainaugurował swoją działalność w piątek 30 października. Była to publiczna prezentacja pracy amatorskiej radiostacji krótkofalowej z Gimnazjum w Wolinie. Radiostacja ma już
swoją siedzibę obok Centrum Zarządzania Kryzysowego. W uroczystości wzięły udział również władze gminy Wolin.
 Klub powstał dzięki zaangażowaniu krótkofalowców z gminy Wolin: Leszka SP1NL  oraz Mariusza SQ1GYG.  Podczas inauguracji pomoc operatorską udzielili uczniowie z Radioklubu SP1KQR z Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu.7. Serwis SRSA 
Około 2000 różnych wiadomości z kraju i ze świata zostało do tej pory zamieszczonych w serwisie PGA. Pomimo tego, że strona poświęcona jest przede wszystkim programowi dyplomowemu PGA, to serwis Stowarzyszenia Radiowej Służby Amatorskiej (SRSA) wszystkie najważniejsze bieżące wydarzenia krótkofalarskie. Patrz: http://www.pga.pzk.pl
(MK QTC)8. Nobel dla AA2EJ
Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki została przyznana amerykańskiemu naukowcowi G. Smithowi, AA2EJ za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości matryc cyfrowych (CCD). Więcej - http://www.pga.pzk.pl/index.php?go=news&id=1128    (MK QTC)
  

 
9. SPFF Hunter Award
W ramach międzynarodowego programu dyplomowego WFF w Polsce wydawany jest od 23 września br. dyplom SPFF-H Award. Przyznawany jest za potwierdzone łączności z co najmniej 3 obiektami SPFF. Dotychczas wydano już 76 takich dyplomów dla następujących operatorów (wykaz wg kolejności zgłoszeń):  SP5APW UA1OJL UN7MMM SQ3JPV UA9CGL RX3AU UX7UN G3ZQQ RL3AO EW4DX RZ9OC UA3QQ UR4IOR RW9HA ES1IP RA3PCI SQ5JUJ UW5IM  SP2FAP LZ4BU UT3IW UT5SI RN3DG UW1GR UX2IQ UW8SM UA9JFR RW9HW SP9EWM RU9YF SP0PGC RA1WZ  SP2LNW SP5XSL SP5X DM5BB SP1JKO SP3GVX RX3VA SP8BWE UW7LL RV9CQ UA3QIX RU3PU SQ3HXH G4ZIB SP4FMD RA3PNC  UA6LOO DL2FCB S53EO LY2MM UA9CGL RA3PCI IK1DFH RX4HJ IZ1JLN SP5X DF6EX SP4FMD SP3PJW SP1FMW SP3SBY RU3UM RK3IM RW6HKF SP3JZX SP8RSL SP2WLB US5WCP SP8BOZ SP9XCJ SP4AVG UA1QV SQ2AHL V6AAA. Wnioski na dyplom SPFF Hunter Award należy składać wyłącznie za pośrednictwem systemu WFF LogSearch - http://ew4dx.org/WFFsearch.html
(MK QTC)10. 4U1AIDS z Genewy
W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS w dniach od 1 do 7 grudnia br. z Genewy będzie QRV na wszystkich pasmach HF okolicznościowa radiostacja amatorska o znaku wywoławczym 4U1AIDS. Za przeprowadzone QSO z tą stacją na trzech pasmach przyznawany będzie pamiątkowy dyplom, za łączności na pięciu pasmach przyznany będzie specjalny proporzec UN. QSL via RW3AH: Andrey Fedorov, UNAIDS, 20 Avenue Appia, CH-1211 Geneva 27,  Switzerland. Patrz także http://www.dx-world.com/4u1aids/   (MK QTC)  


Tyle informacji na dzisiaj !

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK