GRUPA MIŁOŚNIKÓW KONWERSACJI CW TEKST OTWARTY
Dodane przez SP7VV dnia 2009-10-15 / 09:27
Witam Serdecznie !!!!!

Tu Maciek SP7VVK Z Wielunia.

Na spotkaniu miłośników QRP w Burzeninie zrodziła się inicjatywa powołania do życia grupy konwersacji radiotelegraficznej .PO mojej krótkiej niespodziewanej prelekcji okazało się ,że jest wiele koleżanek i wielu kolegów żywo zainteresowanych tym tematem. Dużą ciekawość wzbudziły s informacje dotyczące nabycia i doskonalenia umiejętności szybkiego odbioru tekstów logicznych ,które są niezbędne do swobodnej "radiotelegraficznej rozmowy ".Wspólnie stwierdziliśmy ,że zdecydowana większość dzisiejszej korespondencji radiotelegraficznej ogranicza się do wymiany raportów .Praca w zawodach owszem jest przyjemna ,ale od niej nie przybywa umiejętności odbioru tekstów logicznych- konwersacyjnych .To samo jeżeli chodzi o szybką telegrafię ,której istotą jest odbiór z zapisem przypadkowych zbiorów liter ,cyfr lub ich mieszanki.
Nam chodzi o zupełnie inną umiejętność -swobodną konwersację tekstem otwartym ,logicznym z coraz to większym tempem bez konieczności zapisu - słyszysz i wszystko wiesz na "żywca". W Polsce jest zaledwie garstka prawdziwych mistrzów tej umiejętności .Czas to zmienić i .Od dawna nosiłem się z zamiarem szerokiego podjęcia tematu . Zjazd w Burzeninie na którym sprawa spotkała się z dużym zainteresowaniem spowodował ,że za namową licznej grupy kolegów postanowiłem przystąpić do działania i na pośpiesznie zorganizowanej prelekcji omówiłem zagadnienia ,które spotkały się z dużym raz jeszcze podkreślam zainteresowaniem. Chcę podziękować Bogusiowi SQ9GEH z Krakowa za jego zapał ,energię i pomysły, których mu nie brakuje.
Ze względu na niezbyt dużą ilość stacji SP pracujących radiotelegrafią powstał pomysł wyznaczenia częstotliwości na której będą spotkać się stacje SP chcące porozmawiać.
Wielokrotnie słyszałem i słyszę kolegów z SP wołających CQ SP niedaleko siebie przez kilka minut bezskutecznie . Następnie znikając bez spotkania .Czas to uporządkować !!!
Myślimy o audycjach radiotelegraficznych (teksty logiczne otwarte z różnymi prędkościami) nadawanych cyklicznie na paśmie dla początkujących i bardziej zaawansowanych operatorów w konwersacji , dniach i porach spotkań ,ale to wszystko zależy od tego z jakim zainteresowaniem spotka się ta inicjatywa.
Wszystko zależy od nas

Pozdrawiam i CZEKAM na kontakt wszystkich zainteresowanych .Napiszcie do mnie .Przekażcie dalej .

Mój e -mail sp7vvk@gmail.com tel. 601 288 477