Komunikat internetowy sekretariatu ZG PZK na 12.08.09 (nieregularnik)
Dodane przez SP1THJ dnia 2009-08-13 / 00:02
Komunikat internetowy sekretariatu ZG PZK na 12.08.09

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Sprawy antenowe!
Polski Związek Krótkofalowców organizuje szkolenie z zakresu przepisów dotyczących instalacji i eksploatacji amatorskich systemów antenowych. Szkolenie obejmie: ogólną informację prawną, przepisy związane z Prawem Budowlanym, spełnienie wymogów Ministerstwa Środowiska ( w tym „Tablice Dionizego”). Planowany termin to  17 października godz. 11:00 – 17:00 w siedzibie Praskiego Oddziału PZK przy Wale Miedzyszyńskim 381 w Warszawie
Prosimy Oddziały Terenowe PZK o wyznaczenie osób na to szkolenie. Osoby biorące udział w szkoleniu będą odpowiedzialne za pomoc w sprawach antenowych innym kolegom z własnych oddziałów. Lista osób musi być znana do dnia 20 września z uwagi na konieczność przygotowania materiałów szkoleniowych.
Sprawy merytoryczne szkolenia zabezpieczają: Dionizy SP6IEQ i Piotr SP2JMR we współpracy z Panią Mecenas Dorotą Zielińską.
Organizacji podjął się Wiesław SQ5ABG prezes Praskiego OT PZK.
Osoby chętne do udziału w szkoleniu proszone są o zgłaszanie się do Sekretariatu ZG PZK na adres sp2jmr@pzk.org.plbelid04@infoserve.pl   w tytule proszę podać „Szkolenie –anteny”. Na szkoleniu wskazane używanie laptopa.


2. Międzynarodowy Weekend Latarniany 2009.
15 i 16 sierpień to dni kolejnego, corocznego spotkania w eterze ze stacjami pracującymi z latarni morskich na całym świecie.  Weekend latarniany to również  wyjątkowa gratka dla polujących na łączności w programie  IOTA – na wielu  wyspach, do których specjalne ekspedycje nie docierają, funkcjonują latarnie morskie, krótkofalarsko aktywne w tym czasie.
Mamy w kraju piętnaście latarni morskich, większość z nich na pewno będzie słyszana  na pasmach. Trójmiejskie Stowarzyszenie Krótkofalowców organizuje wyprawę do latarni morskiej Gdańsk Port Północny. Przewidujemy całodobową pracę  na podstawowych pasmach KF. W ponad dwudziestoosobowym zespole, którym kieruje Marcin SQ2BXI, „ducha latarnianego” na pewno nie zabraknie.
Polski dyplom LIGHTHOSES SP AWARD wydawany jest od połowy 1998r. przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Krótkofalowców w Gdańsku. Sportowy charakter dyplomu podkreśla konieczność posiadania przez występującego o dyplom kart QSL potwierdzających przeprowadzone łączności. Regulamin dyplomu dostępny jest w internecie, na stronie TSK ( www.sp2kds.pl ).  Przypominam,  że “zdobywanie” tych dyplomów jest nieograniczone w czasie!  Zatem – do usłyszenia z latarni...

Award Manager LIGHTHOUSES SP
Stanisław, SQ2EEQSP9IDC  s.k. Zarząd oraz Koleżanki i Koledzy Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców w Krakowie z żalem zawiadamiają, że w dniu 10 sierpnia  2009 r. odeszła od nas na zawsze Koleżanka Halina Nowak SP9IDC , żona Ludwika Nowaka SP9ADV. Pogrzeb odbędzie się w dniu 13 sierpnia w czwartek, o godzinie 11 tej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Cześć Jej pamięci!Koleżanka Halina Nowak SP9IDC  była członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców od 1975 roku . Związana rodzinnie z krótkofalarstwem , jako żona  Ludwika Nowaka SP9ADV , przez wiele lat uczestniczyła w aktywnie w życiu  Oddziału krakowskiego. Pamiętamy Ją  dobrze jako uczestnika wielu wspólnych wyjazdów, razem spędzonych wakacji ,a przede wszystkim z aktywnej pracy w eterze. To od Jej powiedzenia utarło się  określenie „tłuc holendrów„ , jak nazywała swoje dalekie łączności na UKF z Holandią. Była jedną z inicjatorek powstania  Polskiego Klubu Kobiet Krótkofalowców SP YL i od samego początku pełniła tam różne funkcje . Od roku 1989 do chwili obecnej była Sekretarzem  SP YL Klubu.
Przez cały czas wspierała działania Oddziału a potem naszego Stowarzyszenia.
Za swoje zaangażowanie i działalność na rzecz organizacji, została w 1994 roku odznaczona Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców.
Cześć Jej pamięci.

Odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku odbędzie się
w dniu 13 lipca 2009 r. o godz. 11.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.


                                                  Koleżanki i Koledzy MSK OT PZK w Krakowie


SP9ZW s.k.   Z głębokim żalem informujemy, że w poniedziałek 10 sierpnia 2009 r. rano zmarł  po dłuższej chorobie Nasz Kolega, kierownik radiostacji klubowej SP9KRT i szef "Klubu Radiokomunikacji Amatorskiej i Telewizji”  Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich  Ginter Paweł Kupka  SP9ZW.
  Pogrzeb odbył się we środę 12. sierpnia br  w Radzionkowie. Kim był Kol. SP9ZW dla krótkofalarstwa polskiego a śląskiego w szczególności nie trzeba przypominać tym wszystkim, którzy Go znali, a znała Go cała Polska i kraje sąsiednie, szczególnie z wielu integracyjnych imprez krótkofalarskich organizowanych przez Niego w poprzednich dziesięcioleciach.
Nie miejsce na dłuższe opisy w tym krótkim zawiadomieniu - z pewnością napiszemy więcej o tych sprawach w prasie krótkofalarskiej.                                                                   W imieniu członków  klubu SP9KRT.
   Andrzej T. Pelczar SP9ADU, Leszek  Matacz SQ9MLC, Julian I. Jarzombek SP3PL


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK