Mistrzostwa Świata IARU HF [aktualizacja]
Dodane przez SP1THJ dnia 2009-07-05 / 08:35
"Udział w Mistrzostwach HF IARU 11-12.07.09 to punkt honoru dla każdego krótkofalowca "


 W dniu 11 i 12 lipca 2009 w godz. 12.00 UTC 11.07 do 12.00 UTC 12.07. Mistrzostwa Świata na KF czyli HF Championship IARU 2009. Są to jedyne zawody międzynarodowe, w których uczestniczą oficjalne reprezentacje poszczególnych organizacji.  Nasza startuje pod znakiem SN0HQ w systemie tzw." multi -multi" . Jest to 12 stacji pracujących z różnych lokalizacji na wszystkich pasmach od 160 do 10 m. Są osobne lokalizacje dla CW i dla SSB stąd 6+6. Są to jedyne zawody, w których ważnym elementem w rywalizacji o najwyższe miejsca w klasyfikacji jest aktywność stacji z danego kraju czyli dla nas stacji z SP. To świadczy o naszej aktywności w eterze, a także o sprawności organizacyjnej oraz o poziomie operatorskim nas samych.
Udział w tych mistrzostwach to punkt honoru dla każdego czynnego krótkofalowca.

 Prezydium ZG PZK apeluje zatem do wszystkich zrzeszonych i  nie zrzeszonych w PZK krótkofalowców, którzy mają możliwość pracy na jak największej ilości pasm o udział w mistrzostwach i zaliczanie łączności z o ile to możliwe ze wszystkimi lokalizacjami  stacji SN0HQ na wszystkich pasmach i obiema emisjami.

Zespół SN0HQ liczy prawie 100 osób. Wśród nich są wybitni "contestmani", którzy we własnym czasie i na przez siebie wyposażonych i specjalnie przygotowanych stacjach walczą o mistrzostwo świata. Przygotowanie do tej rangi zwodów to nie tylko stacje, ale także i potężne zaplecze informatyczne, trwające cały rok z różnym natężeniem treningi w obsłudze programów logujących oraz cały szereg różnych przygotowań.

PZK wsparło naszą reprezentację zaopatrujac cztery ze stacji SN0HQ w tzw. "CW Couplery" czyli specjalne urządzenia podnoszące efektywność pracy w kategorii "multi-multi". Regulamin mistrzostw dostępny jest  na stronie sn0hq .

 Kończę ten apel pozdrowieniem Kapitana Zespołu SN0HQ. Tomasza SP6T
" NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI !!!"
Kończąc ten apel zapraszam na www.sn0hq.org.pl . Tam znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje. 

Piotr SP2JMR.