Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 11.04.2007
Dodane przez sp3iq dnia 2007-04-12 / 22:06
W załączeniu Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 11 kwietnia 2007.
Rozszerzona zawartość newsa

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 11. kwietnia 2007.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.


1. SP DX Contest 2007

Minęły Święta i SPDXContest. W tegorocznej edycji naszych zawodów nie dopisała propagacja. Dopisały natomiast stacje SP zwłaszcza w pierwszym dniu zawodów. Było nas naprawdę sporo, przynajmniej tak było słychać.
Wszystkim tym, którzy wystartowali dając możliwość zdobycia punktów oraz zaliczenia poszczególnych województw SP kolegom krótkofalowcom z zagranicy w imieniu ZG PZK i prezydium ZG PZK serdecznie dziękuję.

Znaczna choć mniejsza niż w ubiegłym roku była też frekwencja stacji zagranicznych do czego przyczyniła się walnie znakomita organizacja i popularyzacja tych zawodów przez organizatorów.
Im też należą się wyrazy najwyższego uznania.

2. Administracja
W dniu 30 marca minął termin opłacania składek za I półrocze 2007. Wszyscy spóźnialscy są zobowiązani na mocy Statutu PZK i obowiązujących regulaminów do wpłaty składki wpisowej w wysokości 10 zł. 
Na portalu PZK jest opublikowany wykaz członków PZK datowany na dzień 3 kwietnia 2007. Może na nim kogoś brakować pomimo, że zapłacił składki w swoim OT. Proszę o sprawdzenie i o interwencję u mnie na sp2jmr@pzk.org.pl i równolegle na tomalud@o2.pl.
Na dzień dzisiejszy są trzy listy w trakcje wyjaśniania. Największy problem mamy z listą ze stycznia br. z OT 33, pomimo prób z naszej strony uzyskania wyjaśnienia różnicy pomiędzy sumą kwot z listy, a kwotą wpłaconą na konto ZG PZK do dnia dzisiejszego nie udało się sprawy wyjaśnić.

Korzystając z okazji informuję, że prezydium ZG PZK nie ponosi odpowiedzialności za informacje i wiadomości zamieszczane na stronach poszczególnych Oddziałów Terenowych PZK. To samo dotyczy stron i portali internetowych prywatnych pomimo, że należą one do członków PZK.
Pytania, uwagi i informacje dotyczące naszego portalu www.pzk.org.pl należy kierować do Sekretarza Generalnego PZK Bogdana SP3IQ sp3iq@pzk.org.pl, admina portalu Grzegorza SP1THJ na adres admin@pzk.org.pl, ewentualnie do mnie.

Dziennikarska nonszalancja.  Po raz kolejny w zamieszczonym w dniu 10 kwietnia 2007 w „Gazecie Wyborczej” wykazie organizacji OPP nie ma PZK. Tak było i roku ubiegłym. Prosiłem w piśmie redakcję o sprostowanie i korektę, ale bez skutku. Podobna sytuacja ma miejsce i teraz. Sugeruję, aby informacje zamieszczane w tym dzienniku traktować z „przymróżeniem oka”.


3. Krótkofalowcy BIS
Zamieszczam otrzymany tuż przed Świętami komunikat krótkofalowców bis.
Życząc wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkiej Nocy moim stałym widzom programu KRÓTKOFALOWCY BIS, informuję jednocześnie że w czasie świątecznym nadawany jest od 22.00 do 22.40 na www.videoexpres.pl specjalny program retro. Zawsze przed emisją proszę kliknąć na Studio - ATV.
     Jednocześnie na stronie głównej portalu, w Archiwum video-ATV są zamieszczone nowe pliki programów K BIS. Będzie ich stale przybywać.
     Życząc dobrego odbioru na żywo, informuję jednocześnie, że zbliża się koniec emisji z dotychczasowym transferem 128 kb/s.
      Nowy transfer 3-razy szybszy 396 kb/s, będzie realizowany w najbliższych tygodniach po niezbędnych testach technicznych. Zapraszam w tej kwestii do przyjacielskiej współpracy.
Nowy transfer daje możliwość emisji z prawie profesjonalną jakością.
Będzie to kapitalna jakość odbioru wizji i fonii.
Do zobaczenia autor programów Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl
 
      Więcej informacji na dzisiaj nie mam.

         Vy 73! Piotr SP2JMR
         prezes PZK