Komunikat sekretariatu ZG PZK na 20 maja 2009. [KOREKTA]
Dodane przez SP1THJ dnia 2009-05-21 / 09:14

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 20 maja 2009. [korekta]

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1.Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZK (XVIII).
Zgodnie z uchwałą XVII KZD PZK w dniu 23 maja 2009 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe  przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie na Pradze odbędzie się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZK. W Zjeździe biorą udział Delegaci , członkowie GKR PZK Prezydium ZG PZK , oraz zaproszeni  goście . Początek Zjazdu to godz. 09.00. Głównym punktem obrad NKZD jest zmiana Statutu PZK


2.Kontrola dokumentacji finansowo księgowej.
W dniu dzisiejszym GKR PZK przeprowadziła kontrolę dokumentów finansowo-księgowych w centrali PZK. Podczas kontroli odbyło się także spotkanie z audytorami, którzy przeprowadzili na zlecenie prezydium ZG PZK audyt dokumentacji księgowej za lata 2007-2008.


3.Posiedzenie prezydium ZG  PZK.
Zgodnie z zapowiedzią podczas spotkania  PG APRS na Tamie w okolicach Bornego Sulinowa Lat: 53°32,56'N     Lon: 16°30,10'E   odbyło się kolejne ostatnie przed nadzwyczajnym Zjazdem PZK Posiedzenie Prezydium. Uczestniczyli  w nim wszyscy członkowie prezydium oraz jako gość honorowy posiedzenia Andrzej Bartosz SP3LYR Prezes PG APRS

Prezydium podczas posiedzenia podjęło poniższe uchwały.


4.Tama 2009 APRS.
Jak co roku w maju w okolicach Bornego Sulinowa odbyły się kolejne warsztaty APRS. Znakomicie zorganizowane przez Andrzeja SP3LYR i Zbyszka SP3BTT,a prowadzone przez Prezesa PG APRS Andrzeja SP3LYR. Tym razem nie dopisała pogoda. Nie przeszkodziło to jednak sympatykom APRS w uczestnictwie w tej już kolejnej 7-mej imprezie. W tym roku było nas ponad 120 osób. W części merytorycznej głos zabrał Miłosz Iskrzyński SQ6NTI demonstrując oprogramowanie i możliwości Ntraka, który m.in. umożliwia pracę z APRS poprzez  telefon komórkowy. Drugi referat dotyczył możliwości terminala HP t5000 jako węzła APRS. Po szczegóły odsyłam do materiałów z Tamy 2009 umieszczanych na portalu PG APRS, mogę je też skopiować i przesłać zainteresowanym. W części merytorycznej głos zabrał także Radek SQ2FOA autor ciągle ewoluującego oprogramowania do również jego konstrukcji urządzenia uniwersalnego o nazwie FOA-Pack., o którym pisałem w 2007 i 2008 roku.
W godzinach popołudniowych odbyła się gra terenowa , kolejny stały punkt spotkań na tamie. Jej  miłośnikom nie przeszkodził nawet padający deszcz. Grę terenową prowadził Robert SQ5CJZ z Praskiego OT PZK.
Jak zwykle z bunkra przy tamie pracowała stacja okolicznościowa SP0APRS.
Teren był dobrze zabezpieczony, a recepcja pracowała wzorowo.
W drugi dzień spotkania czyli w niedzielę w pobliżu tamy została przez Andrzeja SP3LYR odprawiona Msza Święta, której intencją było pomyślne zakończenie negocjacji z MŚ w sprawie likwidacji barier dla rozwoju krótkofalarstwa.

 73! Piotr SP2JMR


5.   SP2IU wyrusza na kolejną trasę zamkową. 
Z wielką radością informuję wszystkich zainteresowanych zamkami, że w dniach 26.05.09 - 06.06.09 planuję kolejną "wyprawę zamkową". Przewiduję głównie pobyt na terenie województwa lubelskiego i częściowo podkarpackiego. Szczególny nacisk będzie położony na aktywność z zamków /lub miejsc gdzie były zamki/ z których dotąd nikt nie pracował. W okolicach Tomaszowa Lubelskiego jest takich obiektów dużo. Pracować będę emisją SSB ale na życzenie kolegów zaliczających powiaty na CW, też odpowiem telegrafią. Informacje szczegółowe będą zamieszczane w dniach poprzedzających na stronie http://zamki.potpzk.waw.pl w zakładce WYPRAWY.
Korzystać będę z pośrednictwa Rysia SP2IW - z góry dziękuję! .  Jak zwykle, karty QSL będą wysyłane w 100%. W razie potrzeby, można się ze mną kontaktować telefonicznie: 0603-884-037. Podobnie jak w roku ubiegłym, moim "opiekunem" i pilotem w eterze będzie Janek SP2B. Na początku każdej aktywności zadzwonię do Janka i "na rozgrzewkę" przeprowadzimy pierwsze QSO. Z praktyki wiem, że taki rozruch daje efekty.
A więc do spotkania w eterze z ciekawych zameczków!!
 VY 73 Zbyszek SP2IU


6. Aktywność SP3PKC.
W dniach 24.05 do 30.05 będziemy pracowali z okazji 65-lecia powstania Jednostki Wojskowej w Śremie .
Łączności przeprowadzone w tym dniu potwierdzać będziemy okolicznościową kartą QSL, wydaną dzięki zaangażowaniu dowódcy  tutejszej jednostki wojskowej ppłk dypl. Andrzeja Giczelę


7.Skrócony spis treści ŚR6/2009
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców , Zawody
TEST: Icom IC-7200
PREZENTACJA: Anteny Lemm (1), Tester Willtek 2801
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
ŁĄCZNOŚĆ: Program WSPR, Nowości Intertelecom 2009
RADIORETRO: Krajowe Towarzystwo Telefunken
WYWIAD: Łączności radiowe przez Księżyc
DYPLOMY: Najnowsze dyplomy krajowe
HOBBY: Automatyczna skrzynka antenowa (1)
DIGEST: Różnorodne układy radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, Porady
LISTA OBECNOŚCI: Wielopasmowe anteny UKF
RYNEK I GIEŁDA
DODATEK: Bandplan UKF, część 2


8.KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 6/2009
Informacja o rozmowach w Ministerstwie Środowiska
Pierwsza aktywność SP z 3B9 ( SP2JMB, SP2JMR)
Informacje po posiedzeniu Prezydium ZG PZK
Po Tamie 2009 APRS
Tri Studnie .
Nowe dyplomy PZK
SP9PKS spotkanie.


9.Redakcja Programu KRÓTKOFALOWCY BIS informuje.    
Informuję wszystkich zainteresowanych, że od 20 maja od godziny 22.00 czasu polskiego – na żywo przez najbliższy tydzień, będą nadawane dwie relacje ATV:
1) Relacja z międzynarodowego testu mikrofalowego – Polska, Czechy, Słowacja, którego głównym organizatorem był niedawno zmarły wybitny polski mikrofalowiec, Stanisław Sawicki SP6BTV z Dusznik Zdroju.
2)Relacja z ostatniego Zjazdu Mikrofalowego w Zieleńcu część pierwsza.  Część druga reportażu w następnym tygodniu.
Redaktor programu K BIS  Henryk Pacha ATV SP6ARR  www.videoexpres.pl


10.  Posiedzenie Komisji Łączności ZG LOK
W piątek 15 maja zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w Sali Tradycji LOK przy ul. Chocimskiej 14 spotkali się działacze LOK w dziedzinie łączności. Przybyli: Alfred SP7HOR ze Skierniewic Eugeniusz SP9IIA z Siemianowic , Staszek SP5BLI z Warszawy oraz Zbyszek SP2JNK z Grudziądza. Spotkanie prowadził Włodek SQ5WWK  Sekretarz Komisji  Łączności ZG LOK. Tematem było przygotowanie zwodów sportowych w ARS oraz HST w tym Otwartych Mistrzostw Polski w Szybkiej Telegrafii  pod nazwą „Puchar Europy”, które odbędą się w Skierniewicach 4-5 lipca br, O tym największym tegorocznym wspólnym przedsięwzięciu i stanie zaawansowania przygotowań relacjonował Alfred SP7HOR główny jego organizator. Podam tylko,  że obecnie  mamy już zgłoszony udział prawie 70 zawodników z 6 krajów co w skali SP jest godne najwyższej uwagi.
 Większość z imprez w HST i ARS ( w LOK to Radiopelengacja) jest realizowana przy współudziale PZK. Przedstawiłem naszym kolegom projekt porozumienia pomiędzy LOK i PZK w sprawach współorganizacji imprez sportowych oraz udziału w nich  zawodników z naszych organizacji. Piotr SP2JMR.11.Zaproszenie na IV Piknik Eterowy SP, OK, OM – Koniaków 2009
TAK, to już po raz czwarty!!! Henryk SP9FHZ wraz z Klubem SP9PKS przy Starostwie Powiatowym w Mikołowie serdecznie zapraszają Koleżanki i Kolegów krótkofalowców oraz sympatyków naszego hobby w dniach 11 i 12 lipca 2009 (sobota, niedziela) do Koniakowa do Gospody i Pensjonatu „Koronka” na IV Piknik Eterowy SP, OK i OM - Koniaków 2009.
Miejsce to sąsiaduje ze wzniesieniem „Koczy Zamek” (wys. 846 m n.p.m.) i położone jest na najwyższym wzniesieniu drogowym w Beskidzie Śląskim, bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 943 (DW 943) prowadzącej z Wisły do Milówki. Tam też znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidów, a niekiedy i Tatr.
Lokator JN99LN, współrzędne geograficzne dla posiadaczy GPS: 49o32'53” N, 18o58'26” E.
Zaś w sąsiedniej Jaworzynce znajduje się miejsce styku granic państwowych Polski, Czech i Słowacji.

IV Piknik Eterowy SP, OK i OM - Koniaków 2009 jak zwykle towarzyszy XIII Dniom Gminy Istebna organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury pod hasłem:
„Z Ochodzitej, przez Skalite, po Kozubową"
.
W sobotnim bardziej oficjalnym programie pikniku m.in. przewidziano:
•    Odczyty techniczne i prelekcje
•    Giełdę krótkofalarską
•    Tombolę z atrakcyjnymi nagrodami
•    Występ kapeli góralskiej
•    Wspólną fotografię
•    Pracę radiostacji klubowej.
•    Festyn i biesiadę przy grillu

Z kolei w niedzielne przedpołudnie proponujemy pełny luz i udział w licznych Krótkofalarskich Turniejach Sprawnościowych.

Tradycyjne dania kuchni góralskiej i tradycyjnej zapewnia oczywiście Gospoda „Koronka”.
Można będzie zakupić tamże koniakowskie koronki, w tym oczywiście sławne już stringi.
Rejestracja i przywitanie pierwszych gości -sobota od godz. 9-tej.
Rozpoczęcie pikniku o godz. 10-tej
Prosimy, aby noclegi każdy załatwił na własną rękę.
•    Na miejscu w Pensjonacie „Koronka”: tel. +48 (33) 8556670; adres Koniaków nr 799,
•    Nieopodal w Pensjonacie „Koczy Zamek”: tel. +48 (33) 8556173; adres Koniaków 755,
•    Również w pobliżu, ale bardziej luksusowo „Karczma OCHODZITA”: tel. +48 602 478786; adres Koniaków-Pietraszyna.
Adresy innych miejsc noclegowych dostępne w internecie.
Obok parkingu udostępnione będzie także miejsce na przyczepy kempingowe i namioty.
Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy wszystkich chętnych do rejestrowania się przez wysłanie maila potwierdzającego uczestnictwo na adres klubu: sp9pks@poczta.onet.pl
W dniu pikniku nasłuch radiowy i praca na częstotliwości 145,500 MHz.
Bliższe informacje dotyczące szczegółów programu Pikniku jak i zalecanej trasy dojazdu (w okolicy Kubalonki prowadzone są dość rozległe roboty drogowe) dostępne będą m.in. na stronie Mikołowskiego Klubu Krótkofalowców www.sp9pks.yoyo.pl oraz www.ug.istebna.pl    
Kontakt: Henryk SP9FHZ tel. 502-286600, e-mail sp9fhz@neostrada.pl
Do zobaczenia w Koniakowie!
W imieniu organizatorów i Prezesa klubu SP9PKS Stanisława SP9QLP zaprasza
-Sekretarz Henryk Jegła SP9FHZ.   Mikołów, dnia 19 maja 2009


12. ŁOŚ 2009. Od dnia 28.05.09 do 31.05.09 urzędujemy na Jurze Krakowsko-Wieluńskiej w miejscowości Jaworzno gmina Rudniki pow. Olesno JO91IB.
Miejsca tam dużo więc można z samochodem, przyczepą, namiotem i na pewno wszyscy się zmieszczą. Zapewniamy- wodę do mycia, toalety, parking, pole namiotowe, napięcie 230V z agregatu, nagłośnienie, posiłek, napoje chłodzące, również taki brązowego koloru! NIE PRZEWIDUJEMY ZA TO ŻADNYCH OPŁAT! Na miejscu 30 maja będzie też firma kateringowa z dobrze zaopatrzonym bufetem.

W programie spotkania będą: Zapoznanie się z samochodem pomiarowym UKE, prelekcje o dx wyprawach naszych kolegów, konstrukcje antenowe- SP3GEM, pokazy łączności EME i metody prostych pomiarów w zakresie mikrofal-SP6GWN, technika pomiarowa-SQ4AVS, wystawy sprzętu łączności układu warszawskiego-SP3LD i sprzętu łączności Armii Krajowej produkcji krajowej i zagranicznej-SP6HDE, ognisko z atrakcjami.

Oficjalne rozpoczęcie to sobota godzina 9.00.
Istnieje też możliwość zakwaterowania w ośrodku wczasowym Warta w Kępowiźnie tel  043 8412897  i hotelu U Majerów w Krzepicach tel  034 3175828 .
Organizatorzy Spotkania ŁOŚ 2009 przewidują wycieczkę krajoznawczą dla rodzin krótkofalowców której celem jest poznanie ścisłego rezerwatu Bukowa Góra i źródełka tam położonego. Przewodnikiem będzie miejscowy leśniczy a dogodny czas ustalimy z jej uczestnikami. W niedzielę 31.05 odbędzie się druga wycieczka tym razem samochodowa do pobliskiej galerii malarskiej "SET" prof. Zenona Windaka. Wszystkie najnowsze informacje dotyczące spotkania znajdują się na stronie www.sp9kda.webpark.pl
WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY I DO ZOBACZENIA NA ŁOSIU.

Zespoły klubowe SP7KED i SP9KDATyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK