Komunikat sekretariatu ZG PZK na 22 kwietnia 2009.
Dodane przez SP1THJ dnia 2009-04-22 / 22:59

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 22 kwietnia 2009.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto najnowszy komunikat.

1.Krótkofalowcy, a Ministerstwo Środowiska.
Trwa akcja protestacyjna całego naszego środowiska skierowana przeciwko projektom dwóch rozporządzeń, których wprowadzenie w życie skutkować może ograniczeniem lub nawet prawie całkowitą likwidacją krótkofalarstwa w SP.  Cały czas odbywają się liczne spotkania i rozmowy z Posłami i  Senatorami ze wszystkich ugrupowań tworzących nasz Parlament.  Jak już wcześniej informowaliśmy prezydium ZG PZK powołało zespół koordynujący te działania. Na jego czele stanął Witek SP9MRO , który jest także Wiceprzewodniczącym GKR. Witek ma wszelkie pełnomocnictwa w przedmiotowych sprawach. Proszę wszystkich podejmujących działania w obronie naszych interesów o informowanie o nich Witolda SP9MRO  na adres:  wonacz@box.zag.pl    jako koordynatora i oczywiście mnie jako prezesa PZK.2.Zmiany w KRS.
Postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. ST. Warszawy XII Wydz. KRS  z dnia 14 kwietnia 2009 w dokumentach rejestrowych PZK KRS 0000088401 zostały dokonane  zmiany adresów oraz aktualizacja nazw niektórych oddziałów PZK co w pełni odzwierciedla stan faktyczny. Sąd zmienił także skład Głównej Komisji Rewizyjnej uzupełniając go o Marka Kulińskiego SP3AMO w miejsce Marka Ruszczaka SP5UAR po Jego rezygnacji w listopadzie 2008.3.Nowa siedziba radioklubu „Lambda” SP3PKC. 
Od Roberta SP3SLD otrzymałem bardzo krzepiącą wiadomość. Klub  SP3PKC ma nową siedzibę. I to nie byle gdzie bo w remizie Państwowej Straży pożarnej w Śremie. Klub ma dwa wspaniałe pomieszczenia skąd już pracuje klubowa radiostacja. SP3PKC jest klubem promującym miasto Śrem i jego region, a pomieszczenia otrzymała dzięki przychylności Pana Sławomira Drozda Komendanta PSP w Śremie. Staraniem  członków liczącego sobie już  18krótkofalowców klubu w telewizji „relaks” ukazał się krótki film opowiadający o klubie oraz w skrócie o historii Polskiego krótkofalarstwa. Link do filmu poniżej.
http://tvrelax.pl/s/f/player.swf?&vdo=/v/200903_051.flv&advert=/v/r-wiadomosci.flv&autoplay=true&sound=80&tracker=informacje/wiadomosci/573&
Robertowi SP3SLD i pozostałym członkom SP3PKC gratuluję i życzę dalszego rozwoju oraz wspaniałej działalności.
Piotr S.4.Spotkanie w Olsztynie. W dniu 18-04-2009r.
z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca odbyło się na terenie Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie integracyjne spotkanie członków i sympatyków Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców. Uczestnicy spotkania spędzili miło czas przy ognisku i grillu, a dwunastu śmiałków skorzystało z możliwości czterech przelotów samolotem Wilga, podziwiając i fotografując z powietrza miasto i okolice Olsztyna. Niestety porywisty wiatr uniemożliwił nam latanie szybowcami i motolotnią. Nie popsuło to naszych humorów, a ostatni uczestnicy opuszczali teren lotniska po zmierzchu. Podczas spotkania Prezes Oddziału PZK Andrzej Korczin SP4KA odznaczył Kolegę Adama Cioska SP4CUF Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców.
      W imieniu uczestników spotkania dziękuję władzom Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie za umożliwienie nam zorganizowania wspaniałej imprezy.
Prezes ZO PZK w Olsztynie
 Andrzej Korczin SP4KA.5.Zaproszenie do LAA w Austrii.
Otrzymaliśmy zaproszenie na wystawę i targi radiowe, które odbywają się co roku w Laa. W tym roku odbywają się w dniach 22-23 maja 2009. Zaproszenie podpisała Pani Renate Tugendsam. Dziękujemy.
PZK nie planuje stoiska w tym skądinąd ciekawym miejscu.
6.Skrócony spis treści Świata Radio  5/09
 
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krókofalowców, Zawody
ANTENY: Systemy NVIS
TEST:  Urządzenia audio W2IHY
PREZENTACJA: Albrecht 6890
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
ŁĄCZNOŚĆ: Cyfrowa gwiazda (D-Star), Złote medale Intertelecom 2009,
FlexCal w urządzeniach Anritsu
RA DIO RETRO: Odbiornik MCR-1
WYWIAD: Zapraszam na Puchar Europy HST 2009 (SP7HOR)
HOBBY: Druh-2008 na pasmo 80 m
DIGEST: Amatorskie układy minitranceiverów HF
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, Porady
LISTA OBECNOŚCI: Wielopasmowe anteny HF
RYNEK I GIEŁDA
DODATEK: Bandplan UKF
 


7.KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 5/09
Polsko-Niemieckie spotkanie
Krótkofalowcy, a Ministerstwo Środowiska
Krótkofalarski ruch esperancki czyli reaktywacja SPILERA
Wyprawa na Howerlę
Generał Józef Bem znów w Tarnowie
Zawody zamkowe 2009
Nowy program Zielone Dni.8.3Z0LH .
W  dniach od 30 kwietnia  do 8 maja 2009 z Wyspy Chełminek -SZ18 Lokator JO73GQ  na Zalewie Szczecińskim  będzie  pracowała stacja 3Z0LH  ,teren  Chełminka należy do  gminy STEPNICA -GL06.
Znak 3Z0LH związany jest  z pracą  stacji z latarni morskich wg programu ARLHS. Wyciąg polskich latarni  z World List of Lights /WLOL/ można  znależć w  MK QTC  Nr5/2007 srt.11.
Operatorami stacji będą SP1DOZ ,SP1DPA ,SP1FFC,SP1TMN,SQ1EUG. 
                                                              JANUSZ SP1TMN9.Zmiana Band Planu IARU dla 40 m.
Nastąpiła zmiana band planu stacji broadcastingowych. Po 29 marca  2009 powinny one i opuścić segment 7100 - 7200 kHz. W nawiązaniu do tych zmian dokonano też zmian band planu IARU dla 40 m.
Zgodnie z nowym band planem SSB zaczyna się od 7050 a nie 7040.
Poza tym w zawodach jest teraz dużo więcej miejsca bo do 7200 już dla wszystkich krajów. Ja regularnie przesłuchuję odcinek 7100 - 7200 i jest teraz zdecydowanie mniej stacji broadcastingowych, aczkolwiek nie wszyscy przestrzegają przepisów międzynarodowych i nie opuścili jeszcze całkiem pasma dla amatorów.
Jednak w związku z tym , że kolejny 24 cykl słoneczny się nie chce zacząć i aktywność Słońca jest praktycznie żadna warto, aby więcej stacji pracowało na 40m. Przy okazji może inni opuszczą definitywnie nowy fragment pasma przeznaczonego dla nas.
Link do strony IARU:
http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=215:40-meter-extended&catid=53:spectrum&Itemid=161 .
Info SP6RGB10.Powrót z 3B8 i 3B9.
W czwartek 16 kwietnia zakończyła się nasza tj Sławka SP2JMB i moja Piotra SP2JMR aktywność z 3B8 i 3B9. Była to pierwsza polska aktywność z wyspy Rodriguez czyli 3B9. Dotychczas nikt z SP z  3B9 nie nadawał.
Wszystko było jak należy oprócz propagacji, która była słaba lub b. słaba. W cazsie naszej bytności na Mauritiusie odbyliśmy spotkanie z Zarządem MARS.
Więcej informacji w MK QTC oraz w Krótkofalowcu Polskim nr 6/2009.11.Pielgrzymka krótkofalowców.
"Grono krótkofalowców ziemi częstochowskiej zaprasza wszystkich krótkofalowców , nasłuchowców oraz sympatyków zaprasza na kolejną VII Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 maja 2009 r..Informacje szczegółowe na stronie klubowej
www.sp9kaj.com "
  Z pozdrowieniami   Bohdan SP9VJ12.Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
      Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS od dnia 22.04.2008r emituje o 22.00 specjalne wydanie programu.
      Tym razem można zobaczyć pierwszy reportaż TV realizowany z jadącego wózka akumulatorowego, po starówce zabytkowego Torunia.
      Reportaż powstał przy okazji pobytu na ostatnim zjeździe Polskiego Klubu OTC PZK.
      Zapraszam – warto ten eksperyment realizacyjny zobaczyć.
Do zobaczenia w TV INTERNET na stronie www.videoexpres.pl
Henryk Pacha ATV SP6ARR13. WARD-2009
W ramach Światowego Dnia Krótkofalowca (WARD) PGA-C PZK i Redakcja MK QTC były organizatorami trzech następujących akcji operatorskich:
- uruchomionych zostało 11 radiostacji o specjalnych znakach wywoławczych z sufiksem „WARD”. W ciągu trzech dni wszystkie one przeprowadziły ok. 15,000 QSO.
- Wydany został pamiątkowy dyplom WARD 2009 Award. Warunki jego otrzymania spełniło już blisko 100 stacji.
- Rozegrane zostały krajowe zawody HF WARD Contest. Sklasyfikowano w nich 215 stacji, w tym 10 zasilanych z niezależnych źródeł.       
Informacje dot. wymienionych imprez zostały opisane na portalu PGA, a szczegółowe relacje i dane opublikowane będą już w najbliższym wydaniu MK QTC. Będzie np. relacja z ekspedycji zorganizowanej przez nowosądecki klub PZK SP9PNS (SN0WARD) QRV także w ramach akcji IARU Region 1 GlobalSet.
Warto dodać, iż wszystkie te imprezy operatorskie odbywały się pod patronatem Prezesa PZK.  
Stanisław Jaroszewski SP3AOT Silent Key.
Z wielkim żalem informujemy, że dnia 16 kwietnia 2009 r. odszedł z grona krótkofalowców członek naszego Oddziału i jednocześnie członek Poznańskiego Klubu Krótkofalowców SP3PKK - Kolega Stanisław Jaroszewski SP3AOT. Msza św. pogrzebowa odbyła się w kościele garnizonowym przy ulicy Szamarzewskiego w Poznaniu we wtorek, 21 kwietnia br. o godz. 8:00. Pogrzeb odbył się o godz. 14:35 na cmentarzu komunalnym Poznań - Junikowo. Cześć Jego Pamięci.
73 Bogdan, sp3iq.                            Tyle informacji na dzisiaj

                    Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK.