Radiostacja papieska - GB4MJP
Dodane przez SP1THJ dnia 2007-03-29 / 12:20
Pragnę poinformować o aktywności radiostacji okolicznościowej GB4MJP w rocznice śmierci śp Ojca Świętego Jana Pawła II.
Radiostacja rozpoczęła pracę w ub niedzielę, lecz najważniejsza aktywność będzie w najbliższy weekend oraz poniedziałek 2 kwietnia w Domu Harcerskim na Beavor Lane.

Serdecznie pozdrawiam, Czuwaj !

Krzysztof Jasiński
Szef radioklubu harcerskiego G0ZHP


GB4MJP

[zobacz w powiększeniu kartę QSL stacji GB4MJP]


informacja prasowa:
W drugą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, harcerski radioklub działający w Londynie wznowił pracę "radiostacji papieskiej". Radiostacja o specjalnym znaku wywoławczym GB4MJP ( Memory of John Paul ) po raz pierwszy pracowala w ub roku. Nawiązała łączności z krótkofalowcami mieszkającymi w różnych zakątkach Świata. Od
ubiegłej niedzieli ponownie pracuje na falach eteru. Największa aktywność przewidziana jest w najbliższy weekend oraz w poniedziałek 2 kwietnia.

Każda nawiązana łączność radiowa potwierdzana jest specjalną karta QSL. Hasłem przewodnim harcerskiej radiostacji papieskiej są słowa " Jesteśmy - Pamiętamy - Czuwamy".
Radiostacja harcerska mieści się w siedzibie władz ZHP w Domu Harcerskim na Beavor Lane W6 ( w poblizu Posk-u ) i będzie udostępniona dla zwiedzających w najbliższą sobotę od godz 14-17 oraz w niedzielę w godz.13-15. Na codzień pracuje pod znakiem radiowym G0ZHP i prowadzi szkolenia dla harcerzy oraz młodzieży interesującej się elektroniką i krótkofalarstwem, umożliwiając zdobycie licencji radioamatorskiej.