Komunikat sekretariatu ZG PZK na 22 października 2008 r.
Dodane przez SP1THJ dnia 2008-10-22 / 19:34

W załączeniu komunikat sekretariatu ZG PZK na 22 października 2008 r.


Rozszerzona zawartość newsa


Komunikat sekretariatu  ZG PZK na 22.10.2008


Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

SQ3EYI  s.k. W dniu 25.września 2008 r. w wieku 66 lat zmarł nagle nasz Kolega Bogdan Janicki SQ3EYI  z  Młynar  gm. Margonin. Członek  Harcerskiego Klubu Łączności SP3ZBZ. Został pochowany w dniu  27.września.2008 r. na Cmentarzu w Margoninie woj. wielkopolskie. W  ostatniej drodze towarzyszyli mu Koleżanki i Koledzy . Cześć jego pamięci!
 Krzysztof - SP3SLK


1. Zjazd SPDXC Ameliówka 2008.  Zjazd rozpoczął się od uczczenia minutą ciszy Kolegów, którzy w czasie od ostatniego zjazdu opuścili nasze szeregi. Szczególnie istotne było wspomnienie o ŚP Andrzeju SP7NJX, który odszedł do „krainy wiecznych DX-ów” w czasie pełnienia licznych obowiązków pracując społecznie na rzecz SPDXC , PK UKF oraz PZK.

Kolejny punkt to już prawie rytualne ogłoszenie wyników , rozdanie dyplomów i  nagród za SP DX Contest 2008 oraz omówienie klasyfikacji „InterContestu” za 2006 rok. Przy okazji omówienia wyników SPDXC było miejsce na podsumowanie bardzo udanej akcji dyplomowej 75-lat SPDXContestu.

 

Czas dla mnie czyli prezesa PZK wykorzystałem następująco:

-Z wielką satysfakcją przypiąłem OH PZK Tomkowi SP5UAF oraz Markowi SP7DQR, którzy oprócz OH otrzymali ufundowane przez PZK egzemplarze książki pióra Tomka SP5CCC oraz Żory UY5XE pt. Lwowski Klub Krótkofalowców. Zarys dziejów,

-omówiłem bieżącą sytuację w PZK po XVII Zjeździe Krajowym Delegatów PZK oraz zasygnalizowałem tematy pracy komisji po zjazdowych.

- wymieniłem i omówiłem wszystkie imprezy sportowe organizowane lub współorganizowane przez PZK oraz udział naszych reprezentacji w mistrzostwach, HF IARU (SN0HQ), HST R1 IARU oraz świata w ARDF ( łowach na lisa)

-Wspomniałem o IV Obozie szkoleniowym PZK w sportach obronnych oraz o jego roli w wychowaniu i szkoleniu nowych przyszłych krótkofalowców.

-zasygnalizowałem też sprawy konferencji R1 IARU w Cavtat , powołania KF managera PZK, a także zmiany w składzie delegacji na konferencję.

 

Prezentację opracowania wstępnego raportu Komisji Strategii PZK przedstawił jej Przewodniczący Leszek SP6CIK, który jest obecnie na mocy uchwały prezydium ZG PZK także koordynatorem pracy pozostałych komisji.  Prezentacja omawiająca proponowane kierunki i koncepcje  reformy PZK cieszyła się zadziwiająco dużym zainteresowaniem, co wydaje się dobrze rokować na przyszłość dla PZK. Opracowanie to oraz prezentacja są owocem ogromu pracy włożonej przez członków tejże komisji, a przede wszystkim jej przewodniczącego Leszka SP6CIK, który zasłużył już na tym etapie na najwyższe uznanie przez wszystkich krótkofalowców zrzeszonych i nie zrzeszonych w PZK.

 

Kolejny poza sportowo-DX-owy punkt Zjazdu SPDXC to prezentacja Bogdana SP3IQ omawiająca wszystkie  ważniejsze elementy będące w programie obrad komitetu C4 (KF) oraz niektóre z C5(UKF  i C3 (organizacyjne) Konferencji R1 IARU w Cavtat.


Uczestnikom tegorocznego Zjazdu SPDXC na długo pozostaną w pamięci prezentacje wypraw dx'owych Leszka SP3DOI z VP6DX, Witka SP9MRO z 6V7K, Wojtka SP9PT z ZL7, Janusza SP6IXF z FJ oraz Simone IZ0BTV z 1A3A.
 Ponadto miał miejsce wykład o verticalach w QTH Siedlemin - SP3GEM
oraz praktyczne porady o konserwacji dużych monobanderów w QTH Łapy - SP4Z.

 

Obok DX-ingu i tematów z nim związanych był czas dla Donaty SP5HNK, która w drugim dniu zjazdu przedstawiła tematykę udziału naszej reprezentacji w mistrzostwach szybkiej telegrafii czyli HST R1 IARU oraz w ogóle o samych mistrzostwach. Donata poinformowała także o zamiarze ubiegania się o organizację mistrzostw HST R1 w Polsce w 2010 roku. List intencyjny w tej sprawie został już przesłany na ręce Przewodniczącego Grupy Roboczej HST R1 Olivera Z32TO.


W tym roku swoistą perełką zjazdu była szansa na uzyskanie dedykacji od Obu autorów książki pt:
Lwowski Klub Krótkofalowców. Zarys dziejów,
- czyli Tomasza Ciepielowskiego SP5CCC i Georgija Czlijanca UY5XE.
Zainteresowanym zakupem wspaniale wydanej ksiazki polecam ksiegarnie internetowe, np:
http://www.ksiegarnia.gliwice.pl/?szukaj=Lwowski+klub
lub u wydawcy w księgarni WKiŁ na ul. Kazimierzowskiej w Warszawie (

Jest to pozycja, którą po prostu wypada mieć na półce w swoim shack'u.

 

Kolejne wydarzenie w trakcie zjazdu, a właściwie w jego przerwie (18.10 ok. 14.30)  to spotkanie Zespołu SN0HQ. Niezapowiedziane, a zwołał je i prowadził Kapitan Zespołu SN0HQ Tomek SP6T. Spotkanie było bardzo konstruktywne. Głównym tematem były sprawy lokalizacyjne stacji tzw.” RUN” oraz mnożnikowych, a także techniczne. W każdym razie spotkanie było bardzo potrzebne.

 

Kończąc tą informację przekazuję bardzo serdeczne podziękowania dla organizatorów tegorocznego Zjazdu członków Świętokrzyskiego OT PZK z Pawłem SP7SP prezesem OT 03 i bardzo aktywnym członkiem SPDXC na czele.

Czuliśmy się wszyscy wspaniale, a zjazd należał do najbardziej udanych w historii Zjazdowej Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych, a wcześniej SPDXC.  

(Piotr SP2JMR)

 

2.Rezygnacja Augustyna SP6BOW z funkcji Award Managera PZK. Informujemy o tym z żalem pozostając pełnymi podziwu i wdzięczności za ogrom pracy włożonej przez Augustyna w kreowanie przez 14 lat  polityki dyplomowej i jej realizację w PZK.

Powodem rezygnacji z tej ważnej funkcji było nieporozumienie związane z administrowaniem częścią portalu PZK związaną z SPPA.

(prezydium ZG PZK)

 

 

3.Walne zebranie sprawozdawcze OT 28-  Odbędzie się w dniu 9 listopada 2008 w KH ZHP ul. Konarskiego w Tarnowie . Pierwszy termin godz. 09.00 drugi 9.30. Zapraszamy członków i sympatyków OT 28.

(info. Zbyszek SP9IEK Prezes OT PZK w Tarnowie.)

 

4. Skrócony spis treści ŚR 11/08:

Aktualności: Wiadomości DX-we dla krótkofalowców, Zawody;

Testy: Albrecht AE-6690, ICOM IC-7700;

Prezentacja: Anteny VHF-UHF;

Świat KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK;

Radio retro: Radziecki odbiornik lotniczy RPS;

Wywiad: Tomek SQ5EKQ w Japonii;

Hobby: Dwa przyrządy do pomiaru indukcyjności;

Digest: Anteny i układy dopasowania;

Forum Czytelników: Listy, Porady;

Lista obecności: Skrzynki antenowe;

Rynek i giełda: Ogłoszenia od osób prywatnych i firm,

Dodatek: Hybrydowe wzmacnaicze mocy MOSFET firmy Mitsubishi.

 

5.Krótkofalowiec Polski 11/08:  

Informacje sekretariatu ZG PZK

Informacje z posiedzenia Prezydium ZG PZK 10.10.08

Informacje o konferencji R1 IARU w Cavtat

Reportaż z 50 lecia  Olsztyńskiego OT PZK

Autorska relacja Sędziego Głównego Mistrzostw Świata ARDF w Korei (SP5HS)

Informacje SPPA de SP6BOW

Emergency Test 8.11.08 oraz  podsumowanie pierwszych ogólnopolskich ćwiczeń z sierpnia 2008.

Fotoreportaż z Gliczarowa –spotkanie MSK czyli OT 10.

Celtowie na Opolszczyźnie

Dyplom „Halo tu Błyskawica”

 

6. HF75LD qrv. W dniach od 01.11. 2008 r do 31.01.2009 r. z okazji obchodów 75-lecia powstania Łódzkiego Klubu Radio Nadawców, którego tradycje kontynuuje Łódzki Oddział Terenowy PZK, stacja SP7PGK będzie pracowała używając znaku okolicznościowego HF75 LD. Karty QSL należy kierować poprzez Biuro QSL przy OT 15. 

(info. Jurek SP7CBG)

 

Tyle informacji na dzisiaj !

 

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK