Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 07.03.2007
Dodane przez sp3iq dnia 2007-03-08 / 07:24
W załączeniu komunikat sekretartiatu ZG PZK z dnia 7 marca 2007.
Rozszerzona zawartość newsa
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 7 marca 2007
Witam serdecznie odbiorców naszego komunikatu. A o to informacje.

1. OT 11 zarejestrowany. Opolski OT PZK w poniedziałek otrzymał Postanowienie Sądu o rejestracji w KRS. Tak więc jest to kolejny dziewiąty OT PZK posiadający osobowość prawną. Gratuluję Kolegom z OT, którzy wyjątkowo sprawnie przeprowadzili proces rejestracji. Podziękowania należą się Kol. Włodkowi SQ6LBW prezesowi OT 11 i jego skarbnikowi Kol. Arkowi SQ6OUJ.

2. Administracja PZK.
Tym razem o kontrolach. W ciągu ostatnich 20 dni w sekretariacie ZG PZK w Bydgoszczy przeszliśmy dwie poważne kontrole zewnętrzne. Pierwszą z MON Dpt. Wychowania i Promocji Obronności po linii zadań zleconych. Tu przedmiotem kontroli były obozy organizowane przez PZK. Wynik jest bardzo pozytywny o czym świadczy przesłana do nas w dniu wczorajszym notatka pokontrolna. Drugą kontrolą była obejmująca okres 2004-2006 kontrola z ZUS. Również w tym przypadku wynik kontroli jest pozytywny bez uwag oraz zaleceń pokontrolnych.

3. TRX UKF potrzebny dla klubu.
Jeden z bardzo aktywnych klubów PZK, zrzeszających sporo młodzieży potrzebuje urządzenie na UKF z emisją CW i SSB, które umożliwiłoby start w zawodach krótkofalarskich na UKF. Anteny są operatorzy też. Zwracam się z zapytaniem o możliwość wypożyczenia takiego urządzenia na okres roku do dwóch zanim koledzy nie zakupią takowego sami. Gdyby się ktoś chętny do pomocy znalazł poproszę o kontakt. Gwarantem rzetelności ewentualnej umowy użyczenia mogę być osobiście ja czyli Piotr SP2JMR. Kontakt sp2jmr@pzk.org.pl ,0602-248-182.

4. Komunikaty KRÓTKOFALOWCÓW BIS
A)Informuję wszystkich zainteresowanych emisjami ATV w paśmie 23 cm, że na częstotliwości 1,255 GHz nadawany jest codziennie od 22.00 do 22.30 specjalny test kontrolny.Wizja składa się z kolorowych pasów tęczy, natomiast w kanale fonicznym, nadawany jest ton 1000 Hz. Test techniczny, nadawany jest przy pomocy dookólnej anteny nadawczej o zysku 18 db w polaryzacji pionowej. To przedsięwzięcie techniczne jest realizowane z myślą o tych, którzy interesują się telewizją amatorską, a nie mają możliwości odbioru stałych sygnałów testowych, do strojenia swoich urządzeń odbiorczych ATV.
Komunikaty potwierdzające odbiór sygnałów, proszę kierować na adres sp6arr@poczta.onet.pl

B) Informuję wszystkich zainteresowanych, że do najbliższej niedzieli, nadawane jest specjalne wydanie programu telewizyjnego żonom i przyjaciółkom kolegów krótkofalowców żonom i przyjaciółkom kolegów krótkofalowców KRÓTKOFALOWCY BIS z udziałem jednego z najlepszych radio telegrafistów świata, Rogera Westlerna G3SXW znanego również u nas w kraju z różnych ciekawych wypraw DX – owych, który po raz pierwszy odwiedził polskich krótkofalowców we Wrocławiu w dniu 3.03.2007 roku.
Roger G3SXW przyjechał do polski na specjalne zaproszenie Klubu Krótkofalowców PZK Śląskiego Okręgu Wojskowego SP6PRT.
W obecności licznie zgromadzonej czołówki wrocławskiego krótkofalarstwa gość z Anglii, udzielił specjalnego wywiadu Redakcji programu K BIS.
Cały 41 minutowy reportaż ATV z tego niesłychanie sympatycznego i przyjacielskiego spotkania, jest nadawany jak zwykle codziennie do najbliższej niedzieli o 22.00 na stronie www.videoexpres.pl
Zapraszam !
Autor programów Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

5. Piastowski Klub Krótkofalowców SP6PAZ-SN6O-HF40PAZ informuje.
W nawiązaniu do regulaminu ogólnopolskich zawodów Kf z okazji 40-lecia klubu SP6PAZ , które
odbędą się w dniu 1 kwietnia 2007 w godzinach od 6.00-8.00 czasu lokalnego komisja zawodów prosi uczestników logujących za pomocą komputera o logowanie za pomocą programu Marka SP7DQR
LOG_DQR. Program ten jest do pobrania ze strony : http://sp7dqr.waw.pl .
Pozwoli to komisji na dokładne i szybkie sprawdzenie logów .
Przypominamy ,że regulamin zawodów oraz dyplomu okolicznościowego jest na stronie klubu SP6PAZ pod adresem www.sp6paz.opole.pl . vy 73 Krzysztof SP6DVP-SO6V .

6. G3SXW i G5LP we Wrocławiu.
W ubiegłą sobotę 3 marca br. gościliśmy we Wrocławiu znanych brytyjskich krótkofalowców - Rogera Westerna -G3SXW i Lionela Parkera -G5LP. Krótkofalowcy Ci przyjechali do Wrocławia z inicjatywy Ryszarda SP6FXY . Roger G3SXW jest znany jako organizator i uczestnik wielu wypraw dx-owych, w trakcie których pracował w licznych prestiżowych zawodach o zasięgu światowym. Był aktywny z 37 podmiotów DXCC. Wiele z tych krajów jest rzadko słyszanych w eterze. W towarzystwie kolegów : Ryśka -SP6FXY, Jurka -SP6BAA i Włodka - SP6EQZ krótko zwiedzili Wrocław , po czym przybyli do klubu SP6PRT, gdzie zostali powitani przez Prezesa klubu - Bolka SP6CCI, Prezesa Dolnośląskiego Oddziału Terenowego PZK - Staszka SP6BCC i Sekretarza SPDXC -Wiesława SP4Z. Na pamiątkę otrzymali od nich znaczki organizacyjne PZK i koszulki SPDX Klubu.
Nasi brytyjscy goście zrewanżowali się pokazaniem specjalnie przywiezionej z Londynu przenośnej radiostacji używanej przez polski ruch oporu w czasie II-wojny światowej , znajdującej się w zbiorach Muzeum im. Władysława Sikorskiego w Londynie.
Na spotkanie z Rogerem i Lionelem przybyło wielu miłośników sportu dx-owego, nie tylko z Wrocławia ; obecni byli między innymi Wiesiek SP4Z , Leszek SP3DOI , Leszek SP6CIK a także Leon – NJ6P , nasz polski kolega mieszkający od wielu lat w Kaliforni, akurat przebywający gościnnie w swej ojczyźnie, we Wrocławiu. Roger wygłosił bardzo interesującą pogadankę o swoich krótkofalarskich wyprawach i pracy w zawodach zilustrowaną projekcją pięknych slajdów z przywiezionego laptopa. Włodek SP6EQZ wspaniale wywiązał się z roli tłumacza dla słuchaczy ze słabszą znajomością języka angielskiego. Ponieważ obaj koledzy z Anglii byli w Polsce po raz pierwszy , nie omieszkali przeprowadzić z radiostacji klubowej SP6PRT po kilka QSO pod znakami SP/G3SXW i SP/G5LP. To dla nich „nowy kraj” ,z którego byli pierwszy raz QRV. Roger G3SXW przywiózł także karty QSL dla polskich krótkofalowców za łączności z jego wypraw dx-owych. Przywiózł także kilka egzemplarzy książki jego autorstwa opisującej liczne wyprawy dx-owe , w których uczestniczył. Było dużo ciekawych rozmów i długa sesja zdjęciowa z gośćmi. Całość spotkania utrwalił kamerą niezawodny Henryk SP6ARR i reportaż z tego miłego spotkania wyemituje wkrótce w programie Krótkofalowcy –Bis.
W późnych godzinach wieczornych nasi goście zostali odwiezieni na wrocławskie lotnisko , skąd odlecieli do Londynu. Nazajutrz przysłali e-maila z podziękowaniami za miłe przyjęcie przez polskich krótkofalowców i obiecali wkrótce ponownie odwiedzić Polskę.
Info: Stanisław SP6IXU


7. 8 marca 2007. Wszystkim Koleżankom Krótkofalarkom czyli YL -kom w imieniu Prezydium ZG PZK, ZG PZK i GKR PZK składam z okazji przypadającego jutro ich Święta najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów w uprawianiu naszego wspaniałego hobby
Żonom i przyjaciółkom kolegów krótkofalowców, także życzę zdrowia, a ponadto cierpliwości w kontaktach z krótkofalowcami.


Tyle informacji na dzisiaj
Piotr SP2JMR
Prezes PZK