IARU HF Championship
Dodane przez sp2jmr dnia 2023-07-06 / 07:50
    SN0HQ 2023 i Mistrzostwa Świata IARU  8-9 lipca 2023

Tegoroczny start ekipy SN0HQ odbywa się w cieniu olimpiady krótkofalarskiej WRTC. Nasi na WRTC, od lewej: Bogusław SP7IVO nasz reprezentant, Andrzej SP9KR - jako kibic, Wiesław SP4Z sędzia i Krzysztof SP7GIQ nasz reprezentant (autor zdjęcia - Andrzej SP9KR).

Jak co roku w drugi pełny weekend lipca odbywają się Mistrzostwa Świata IARU na falach krótkich. W tym roku przypada to w dniach 8-9 lipca, w godzinach od 12:00-12:00 UTC, czyli od 14:00-14:00 czasu lokalnego. Mistrzostwa odbywają się emisjami CW i SSB na pasmach 160-10 m (oczywiście bez WARC). Celem tych zawodów jest uaktywnienie jak największej liczba stacji w krajach członkowskich IARU. Każdy krótkofalowiec, który ma dostęp do stacji swojej, klubowej lub kolegi powinien w czasie mistrzostw wyjść w eter i zrobić tyle QSOr17;s na ile mu pozwala czas i możliwości. Poza tym są to zawody, w których punktowane są także łączności ze stacjami ze swoich krajów. Zachęcamy do robienia łączności ze wszystkimi, a szczególnie z naszą reprezentacją SN0HQ.
Jak co roku za zaliczenie 12 QSO's (6 na CW i 6 na SSB) można otrzymać gratis okolicznościową koszulkę z akcentem WRTC 2022, oczywiście po przesłaniu zgłoszenia, przez formularz Zgłoś swoje 12 QSO z SN0HQ! , a ewentualne reklamacje można będzie składać via e-mail koszulki-sn0hq@pzk.org.pl .
W tym roku Mistrzostwa IARU odbywają się w cieniu olimpiady krótkofalarskiej, czyli WRTC, o której pisaliśmy już w Komunikatach PZK nr 25 i 26. Mamy jako PZK powód do dumy ponieważ do WRTC zakwalifikowało się dwóch naszych Kolegów: Krzysztof SP7GIQ oraz Bogusław SP7IVO, którzy spełnili wysokie wymagania Mistrzostw Świata IARU.
Odbywająca się we Włoszech olimpiada spowodowała dość znaczne osłabienie zespołu SN0HQ. Część stacji pracuje pod swoim znakiem z zamiarem uzyskania jak najlepszego wyniku, a niektórzy z nas pojechali do Włoch wspierać naszą reprezentację. Po rezygnacji Włodka SP6EQZ z roli kapitana, w Zespole SN0HQ dotychczas nie wybrano Jego następcy. Funkcję p.o. kapitana i koordynatora SN0HQ przejął Zygmunt SP5ELA, który sporym nakładem czasu i pracy skompletował skład Zespołu na tegoroczny start i zajął się logistyką oraz informatyką z pomocą Kazika SP2FAX, Jerzego SP6ZT, Mariana SP6M, Łukasza SQ8GHY i wielu pozostałych Członków zespołu SN0HQ.
Regulamin IARU HF Championship oraz wszystkie potrzebne informacje znajdziemy na stronie https://sn0hq.org.pl/regulamin.php .
Ważne: ostateczny termin wysyłki logów w formacje Cabrillo poprzez aplikację contest-log-submission.arrl.org to 16 lipca 2023 r. godzina 12.00 UTC.

Niech moc będzie z nami!

Info. Piotr SP2JMR członek zespołu SN0HQ