SPDX Contest 2023
Dodane przez sp2jmr dnia 2023-03-27 / 14:40
ZAPROSZENIE DO SP DX CONTEST 2023

Koleżanki i Koledzy, Krótkofalowcy!

W pierwszy weekend kwietnia (1-2 kwietnia 2023, 15:00 UTC - 14:59 UTC) po roku przerwy startujemy z kolejną edycją największego, dorocznego wydarzenia w polskim krótkofalarstwie - SP DX Contestu.

To zawody, w których każdy polski krótkofalowiec powinien wziąć udział! SP DX Contest jest imprezą międzynarodową, przyjazną formą współzawodnictwa dla stacji SP, przy udziale krótkofalowców z całego świata.

SP DX Contest dla jednych jest wyczynem, dla wielu innych towarzyskim spotkaniem na falach eteru - raz do roku! Nie chodzi w nim tylko o to, żeby za wszelką cenę zwyciężyć, ale również, aby dobrze się bawić.

Spodziewamy się jak zwykle silnej reprezentacji zagranicznej. Nasz SP DX Contest cieszy się wśród krótkofalowców z całego świata renomą, jest lubiany i ceniony.
Ta renoma wzrośnie, jeżeli wystartujemy licznie, liczba stacji ze świata jest proporcjonalna do liczby słyszanych stacji polskich. Nieważne więc, czy jeszcze nigdy nie startowałeś, czy jesteś weteranem imprezy.

W tej edycji najważniejszego święta polskich krótkofalowców po prostu nie może Cię zabraknąć!

Po więcej informacji i regulamin zapraszamy na stronę zawodów: https://spdxcontest.pzk.org.pl

Weź udział w SP DX Contest, dobrze się bawiąc i podnosząc rangę polskiego krótkofalarstwa na świecie! Zawody te po raz pierwszy zorganizowane zostały w 1933 roku.

Stacje polskie nadają jednoliterowy skrót województwa. Np. 59D na SSB, 599R na CW.

Członkowie PZK, którzy wezmą udział w zawodach biorą również udział we współzawodnictwie oddziałowym, które organizowane jest przez PZK. Regulamin na stronie zawodów.

W związku z bieżącymi wydarzeniami organizatorzy podjęli decyzję o nieklasyfikowaniu stacji z Rosji i Białorusi w SP DX Contest 2023. Łączności stacji SP z w/w krajami nie będą punktowane i nie zaliczają się jako mnożniki.

Regulamin SP DX Contest 2023:  https://spdxcontest.pzk.org.pl/2023/rules.php

73! Komisja Zawodów SP DX Contest 2023
Polski Związek Krótkofalowców i SP DX Club