Interaktywna aplikacja przygotowująca do Testu na świadectwo klasy A operatora urządzeń radiowych
Dodane przez SP5ELA dnia 2022-03-08 / 15:25
Interaktywna aplikacja przygotowująca do Testu na świadectwo klasy A operatora urządzeń radiowych

Hej,

Zgodnie z obietnicą podsyłam informację o stronie z testem - od kilku dni strona automatycznie aktualizuje bazę znaków, od początku roku dodatkowo używa połączenia HTTPS oraz CloudFlare.

—————————


https://test.sp6dlv.pl/

Na stronie https://test.sp6dlv.pl/ można znaleźć interaktywną aplikację przygotowującą do Testu na świadectwo klasy A operatora urządzeń radiowych. Strona zawiera aktualną bazę danych pytań (aktualizowaną na bazie arkusza pytań publikowanego przez UKE).

Stronę możemy otworzyć i używać w przeglądarce zarówno na komputerze jak i na telefonie - dostosowuje się do rozmiaru ekranu („responsive design”). Po załadowaniu wszystkich plików strona potrafi działać w trybie offline, na urządzeniach mobilnych możemy dodać zakładkę na stronę do ekranu głównego i korzystać z niej w trybie samodzielnej aplikacji (Single Page Application).

Strona umożliwia naukę poprzez przeglądanie wszystkich pytań wraz z odpowiedziami, zawiera też wskazówki ułatwiające zapamiętanie odpowiedzi (m.in. opisane schematy nadajników i odbiorników, literowanie, mapę obszarów wywoławczych). Umiejętności możemy sprawdzać za pomocą wirtualnego testu, którego układ i system oceniania odpowiada teoretycznej części egzaminu w delegaturach UKE. Strona zapamiętuje o które pytania pytała oraz przy których odpowiedziach mieliśmy problemy, co umożliwia trenowanie nie tylko losowych pytań - ale także trudnych lub dawno nie zadanych. Dzięki temu pozwala możliwe pełnie przygotować i przepytać z całości materiału.

Dodatkowo, na ostatniej zakładce znajdziemy wyszukiwarkę wolnych i unikalnych suffixów znaków wywoławczych. Zazwyczaj pierwszym zadaniem po zdaniu egzaminu i uzyskaniu uprawnień jest zarejestrowanie radiostacji - pod nowym znakiem wywoławczym. Wyszukiwarka posiada aktualizowaną codziennie bazę istniejących (aktywnych) i archiwalnych polskich znaków krótkofalarskich. Na podstawie tej bazy, oraz korzystając z zestawu dobrych praktyk i reguł wyszukiwarka podpowiada czy pożądany przez nas znak jest wolny oraz zalecany. Korzystając z niej jesteśmy w stanie uniknąć kolizji przy rejestracji znaku, ostrzega nas też przed znakami kłopotliwym lub zbyt podobnymi do innych, istniejących znaków.

Stronę znajdziemy pod adresem: https://test.sp6dlv.pl/

——————

Pozdrawiam,
Dominik SP6DLV