Przewodnik po uczestnictwie w (wirtualnych) targach Ham Radio 2021
Dodane przez SP7TEV dnia 2021-06-24 / 21:27
Przewodnik po uczestnictwie w (wirtualnych) targach Ham Radio 2021

Witam Wszystkich serdecznie,

w kilku zdaniach postaram się Wam udzielić kilku odnośnych rad (dostępny jest też siedmiominutowy filmik instruktażowy nt. "poruszania się po terenie targów i udziału w spotkaniach"), link poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=iUv-zMu8Thw

Po międzynarodowych targach krótkofalarskich Ham Radio 2021 (niestety, nie we Friedrichshafen w Niemczech, tylko w wersji wirtualnej - z uwagi na warunki pandemiczne...), odbywających się w dniach 25-27.06.2021 r., poruszamy się "jak na żywo", a raczej "jak w grze komputerowej" (przypominającej nieco lata 90.), a zatem:
1) Wchodzimy na stronę: https://pre.ham.darc.de/ (tamten adres już jest czynny, a od piątku (od godz. 15.00) ma być też czynny adres: https://ham.darc.de ).
2) Wpisujemy swój znak (lub imię, nie dłuższe niż 8 znaków) i wybieramy postać (avatar).
3) Po "terenie" (łącznie ze "schodami") poruszamy się strzałkami kursora - wtedy "idziemy", a z wciśniętym klawiszem Shift - "biegniemy".
4) W danym spotkaniu (link do ich listy: https://www.darc.de/nachrichten/veranstaltungen/#c9487 ) bierzemy udział w ten sposób, że... po prostu, "zupełnie jak w realu", znajdujemy daną salę i do niej "wchodzimy" (oczywiście "siadamy na krzesełku").
5) Możemy rozmawiać (mając podłączoną kamerę i mikrofon) z napotkanymi osobami, w grupkach do 4 osób ("najeżdżamy na kogoś", wokół "rozmówców" musi być biały okrąg).

Dla zainteresowanych poniżej adres do wiadomości na temat Ham Radio 2021 opublikowanej na stronie 1. Regionu IARU.

https://www.iaru-r1.org/2021/ham-radio-world-25-27-june-2021/

Mam nadzieję, że taki zwięzły opis wstępny wystarczy, już teraz "po terenie imprezy" kręci się paru "zwiedzających"...
:=) ;=)

Jak najciekawszych wrażeń życzę zatem Koleżankom i Kolegom, no i... do ewentualnego "zobaczenia" (a z niektórymi... na pewno)!!!...
:=D ;=D

Moc serdecznych i pełnych słońca oraz uśmiechu 73,

Paweł Zakrzewski
SP7TEV

Oficer Łącznikowy IARU - PZK