Komunikat PZK nr 11/2020 z dnia 18.03.2020
Dodane przez sp2jmr dnia 2020-03-18 / 21:29
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 11/2020 z dnia 18 marca 2020 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/

I. Sprawy organizacyjne

1. Komunikat Prezesa PZK

Wobec aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w kraju i zarządzeń władz administracyjnych/samorządowych, Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców informuje:

1. Posiedzenie Prezydium ZG PZK odbędzie się planowo 28 marca 2020 r. w Bydgoszczy.

2. Termin posiedzenia Zarządu Głównego PZK, planowany na 18 kwietnia br. może ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i dalszych rozporządzeń władz.

3. Krajowy Zjazd Delegatów PZK, planowany na czerwiec br. - nie odbędzie się w tym terminie. Termin KZD PZK 2020 zostanie ustalony w ciągu najbliższych tygodni na jesień 2020.

4. Terminy Walnych Zebrań Oddziałów Terenowych (sprawozdawcze, sprawozdawczo-wyborcze, wyboru delegatów na KZD) leżą w gestii Zarządów OT. Zaleca się odłożenie/przeniesienie Walnych Zebrań na późniejsze terminy i bezwzględne stosowanie się do aktualnych zaleceń i rozporządzeń władz administracji, szczególnie w odniesieniu do ograniczenia maksymalnej liczby uczestników zgromadzeń (50 osób).

5. Zaleca się odwołanie/przełożenie planowanych spotkań oddziałowych, ograniczenie spotkań klubowych, ekspedycji radiowych i wyjazdów.

6. Udział delegacji PZK w targach Ham Radio 2020 we Friedrichshafen zostaje odwołany.

7. Termin ogólnopolskiego spotkania krótkofalowców ŁOŚ 2020 ustalony na 28-31 maja br. może zostać odwołany - ostateczna decyzja organizatorów uzależniona jest od bieżącej sytuacji. Prosimy o monitorowanie strony http://www.losnapograniczu.pl oraz śledzenie Komunikatów PZK i Portalu PZK.

8. Prosimy o stosowanie się do zaleceń SP EmCom Club podanych w komunikacie zarządu klubu: https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4628

9. Koleżanki i Koledzy,

- pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku, przestrzeganiu zaleceń władz administracyjnych i stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny,
- ograniczmy na jakiś czas bezpośrednie kontakty towarzyskie/krótkofalarskie,
- bez ograniczeń możemy brać udział w zawodach (SP DX Contest 2020!), aktywnościach radiowych i konstrukcyjnych,
- nie wpadajmy w panikę! Skontaktujmy się z lokalną siecią łączności ratunkowej/kryzysowej i sprawdźmy, jak możemy pomóc.

73! Waldemar Sznajder 3Z6AEF Prezes PZK


2. Reminiscencje po Uroczystym spotkaniu z okazji 90 rocznicy powstania PZK

Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego
i Telewizji Internetowej Krótkofalowców przedstawia drugą część pełnej relacji audio-video z uroczystego spotkania krótkofalowców z okazji 90 rocznicy powstania Polskiego Związku Krótkofalowców, które odbyło się w Warszawie
w dniu 29 lutego 2020 r.

Jest to relacja z drugiej części spotkania, po przerwie.
https://www.youtube.com/watch?v=4DECaz1QcCo&feature=share&fbclid=IwAR2aahJIOLBA7bCed-GEryo6z_kNhij6_rzJJ3wq0VW4dNgg5tjfSXoRixs


Po uroczystej inauguracji obchodów 90 rocznicy powstania PZK odbyło się spotkanie*, a właściwie narada dot. dalszego programu obchodów naszego jubileuszu. Zdjęcie dostępne w formacie PDF.
Kilka słów o Jurgenie DM2CNE. Hans Juergen Hahn DM2CNE mieszka w Szwedt n. Odrą czyli blisko granicy z SP. Od końca lat 70 ub. wieku uczestniczył w dziesiątkach imprez organizowanych przez PZK. Dotyczy to np. zawodów ARDF, zawodów krótkofalarskich, zarówno KF jak i UKF, brał aktywny udział w Zjazdach PKRVG, spotkaniach w Lipianach, Myśliborzu (LOT) i wielu innych zwłaszcza w zachodniej części Polski. Jurgen mówi b. dobrze po polsku i śmiało można go nazwać "ambasadorem" niemieckich krótkofalowców w SP.

*Spotkanie odbyło się w apartamencie hotelu Dedek Park w późnych godzinach wieczornych.

Info. SP2JMR

3. Odwołane Walne Zebranie OT27

Informuję, że Zarząd OT-27 PZK podjął uchwałę nr 4/2020, aby odwołać zaplanowane wcześniej Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze OT-27 PZK, które miało odbyć się w dniu 22 marca 2020 roku w Ostrowie Wielkopolskim.
Nowy termin Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego OT-27 PZK zostanie ustalony przez Zarząd w najbliższym możliwym terminie.
Przed chwilą wprowadzono w Polsce zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, a teoretycznie w zebraniu może wziąć udział ponad 100 osób, bowiem tylu członków liczy nasz Oddział. Tak więc ta decyzja uniemożliwia zwołanie zebrania.

Pozdrawiam - Sławek SQ3OOK
Prezes OT-27 PZK
Koordynator PZK ds. ARISS
ARISS SSTV Award Manager

4. Informacja Warszawskiego OT PZK

Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców odwołuje walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze, które miało się odbyć w dniu 21 marca 2020 r. w Warszawie. Powodem jest wejście w życie Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Jednocześnie zawieszam funkcjonowanie oddziałowego biura QSL OT-25 oraz okręgowego biura QSL SP5 do odwołania.

Prezes Zarządu WOTPZK
Oddziałowy QSL Manager OT-25
Okręgowy QSL Manager SP5

Jerzy Szawarski sp5ssb

5. Informacja Wirtualnego OT PZK

Wirtualny OT PZK odwołuje walne zebranie wyborcze, które miało się odbyć w dniu 21 marca 2020 r. w Warszawie. Powodem jest wejście w życie Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Prezes Zarządu VOT PZK (OT73)
Zygmunt Szumski SP5ELA


II. Wydarzenia

6. Skrócony spis treści Świata Radio 4/2020

AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: Alinco DJ-MD5T GP
PREZENTACJA: Hytera PNC 380
ŁĄCZNOŚĆ: Sieci APCO 25, Poradnik pracy z QO-100
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
WYWIAD: Pracuję emisjami cyfrowymi
HOBBY: Projekty elektroniczne dla bystrzaków, uBeacon UHF i transceiver HF
DIGEST: Konstrukcje antenowe HF
RETRO: Transceivery Jowisz
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA

Okładka najnowszego numeru "Świata Radio" widoczna w wersji PDF


7. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 4/2020

Relacja z inauguracji obchodów 90 lecia powstania PZK
Podsumowanie akcji dyplomowej 90 lat PZK 95 Lat IARU
SPEmCom w Jastrzębiu-Zdroju
Giełda krótkofalarska w Siemianowicach Śl.
Jubileusz SP6DVP
Promocja krótkofalarstwa na You Tube
Krótkofalarskie wyprawy polskich nadawców
Silent Key's

III. Sport

8. Podsumowanie akcji dyplomowej 90 lat PZK 95 lat IARU

W akcji radiowej 90 lat PZK & 95 lat IARU wzięło udział 2596 krótkofalowców z SP, którzy razem zaliczyli 18158 QSOr17;s z czego, warunki dyplomu zostały spełnione przez 748 polskich krótkofalowców.

Do dzisiaj e-dyplomy pobrało 543 krótkofalowców, zatem do pobrania czeka jeszcze 205 e-dyplomów.
Zapraszamy do odbioru e- dyplomów. Adres portalu akcji dyplomowej: https://90.pzk.org.pl/
Warunki dyplomu spełniło 4624 stacji zagranicznych z 6 kontynentów. Ilości stacji jak poniżej:
AF=23, AS=707, EU=3175, NA=635, OC=54, SA=30
W tabelkach widocznych w wersji PDF przedstawiam najlepsze stacje w 10 klasyfikacjach.

A żeby było sprawiedliwie i prawdziwie DX'owo, postanowiłem wybrać rzeczywiście najdalsze stacje licząc dystans w kilometrach, ale tylko dla stacji położonych dalej niż 3000km i mnożąc ilość QSO's przez ilość km, w tabeli widocznej w wersji PDF widać kto wygrywa tę kategorię.

Operator systemu informatycznego i najbardziej zapracowany przy akcji człowiek przekazuje Podziękowania operatorom stacji biorących udział w programie:

"Szanowni Koledzy, chciałbym bardzo wszystkim Wam podziękować za miłą i owocną współpracę oraz za trud włożony w tę akcję radiową.

Za nami kolejna duża akcja radiowa PZK, dla mnie to już 6 akcja radiowa i wg. mnie jedna z lepszych patrząc na liczby.
Kolejny raz pokazaliśmy, że w grupie siła i to ogromna siła, bardzo dobrze pokazaliśmy się całemu światu, jako Polski Związek Krótkofalowców, ale też przy okazji pokazaliśmy nasz kraj "POLSKĘ", to jest taka wartość dodana tych akcji radiowych polskich krótkofalowców.

Jeszcze raz dziękuję Wam bardzo i może do zobaczenia w kolejnej akcji?

Z poważaniem es 73, Roman Hennig SQ2RH"

9. Wiadomości nie tylko DX-owe

CE0Y - Wyspa Wielkanocna
Polski team w składzie Jan SP3CYY, Jurek SP3GEM, Włodek SP6EQZ, Janusz SP6IXF, Roman SP9FOW i Piotr SP9RCL zapowiada aktywność z Wyspy Wielkanocnej IOTA SA-001 jako XR0YSP.
Planowany termin wyprawy to od 15 do 30 września 2020 roku. W planie budowa trzech stacji CW, SSB i FT8 od 1,8 - 28 MHz. Strona internetowa w budowie i wkrótce powinna być zakończona.

V2 - Antigua
Fred ND4DX do 20 marca jest aktywny z wyspy Antigua jako V26FK.
QSL via znak domowy.

PJ2 - Curacao
Aktualizacja 15.03.2020 - wyprawa odwołana z uwagi na panujący koronawiurs.
Od 15 do 31 marca Andy DK5ON będzie nadawać z Curacao PJ2/DK5ON. QSL via OQRS.

JA0 - Sado Island AS-206
Take JA8COE wybiera się na wyspę Sado IOTA AS-206, skąd będzie aktywy pomiędzy 19 a 22 marca 2020 r.

CE0Y - Wyspa Wielkanocna
Mike VE7ACN od 19 do 30 marca będzie qrv z Wyspy Wielkanocnej używając znaku CE0Y/VE7ACN.

VU4 - Andaman Islands
Aktualizacja 14.03.2020 - wyprawa odwołana z uwagi na panujący koronawiurs.
Hinduski Team wybiera się na zawody CQ WPX SSB na wyspę Andaman, skąd będą aktywni jako VU4R. Na pasmach będą qrv od 20 do 31 marca 2020 r. Bieżące informacje na stronie wyprawy http://vu4r.vu3rsb.org/

YJ - Vanuatu. Chris VK2YUS w okresie od 22 marca do 1 kwietnia ponownie będzie aktywny z Efate, Vanuatu OC-035 używając znaku YJ0CA.

Jacek SP5APW odwołał planowaną na drugą połowę kwietnia 2020 roku wyprawę do Filipin.
Źródło: https://www.dx-world.net/du2-sp5apw-calayan-island-oc-092/

Zawody 21-22 marca 2020
Russian DX Contest http://www.rdxc.org/asp/pages/rulessp.asp
BARTG HF RTTY Contest http://bartg.org.uk/wp/bartg-hf-rtty-contest/

Wyniki zawodów:
PACC Contest 2020
http://server4.veronict.nl:81/WebEditor/app

Moroz Red Nose 2020
http://qrp.ru/contest/frost/1512-moroz2020

Online Log
9J2LA, EX0QR, VP2VB, 3B8XF na https://clublog.org/expeditions.php
TO7DL http://www.dl7df.com/fr/log.php

Krótki filmik z wyprawy TU5PCT https://youtu.be/rE4RtRhB_2g

Russian Woodpecer czy inaczej Duga 1 na google maps
https://www.google.com/maps/place/51%C2%B038'16.0%22N+30%C2%B042'10.4%22E/@51.6370002,30.7035392,355m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d51.6377722!4d30.7028917

Mistrzostwa Świata High Speed Telegraphy planowane na sierpień 2020
w Mongolii zostały odwołane.
Powodem odwołania jest panujący na świecie koronawirus (COVID-19).
Źródło: https://fkurz.net/stuff/hst-jt.txt

W jednych z ostatnich wiadomości pisałem, że Tim M0URX zbiera stare kupony IRC. Informował, że ma możliwość je wymienić i sfinansować wysyłkę QSL via biuro.
Na stronie https://www.m0urx.com/the-big-irc-donation/ widać odpowiedź na jego apel.
Z USA otrzymał paczkę, w której znajdowało się 739 starych kuponów!
Może by tak w SP przeprowadzić podobną zbiórkę?

SP DX Contest 2020 odliczamy do zawodów
https://www.tickcounter.com/countdown/1139640/do-zawodow-sp-dx-contest-2020-pozostao
Kalendarz DXowy - aktualizacja kilka razy w tygodniu
https://sq9s.pzk.pl/kalendarz-dxowy/

Obecnie na pasmach:
8P6DR, 8Q7NC, H44MS, PJ7AA, ZF2CA, 5H3DX, 9X2AW, 6W7/ON4AVT, 9J2LA,
3B9AN, 3B9/F8AAN, PJ4/N2HX, FR/F8EN, 5H3AX, TO7DL, TX8A, VP2VB, V26FK.

Pozdrawiam Adam SQ9S

10. Zaproszenie do zawodów

Międzyzakładowy Klub Krótkofalowców przy Burmistrzu Miasta Jarosławia SP8PEF organizuje w dniu 22 marca br. w godz. 06-06.45 UTC zawody krótkofalarskie z okazji 50 lecia istnienia klubu. Są one jednym z elementów obchodów tej okrągłej rocznicy. Zawody jubileuszowe nie są umieszczone w Kalendarzu Zawodów na portalu rLog SPr1;.

Regulamin stanowi załącznik do niniejszego Komunikatu.

Do usłyszenia, Zbyszek SP8AUP

11. Komunikat Zarządu Oddziału Bydgoskiego PZK

W związku z kolizją terminów zawodów "Urodziny Miasta Bydgoszczy" i WARD, które przypadają w tym roku tego samego dnia i w pokrywających się godzinach, zarząd Bydgoskiego Oddziału PZK podjął decyzję o przeprowadzeniu tegorocznej edycji zawodów UMB wyjątkowo w niedzielę 19 kwietnia 2020 roku.

Termin zawodów poprawnie podany jest w wykazie zawodów SP na rok 2020 https://logsp.pzk.org.pl/?page=contests natomiast AKTUALNY regulamin* zawodów znajduje się na stronie oddziałowej http://ot04.pl/index.php/zawody-umb
*Aktualny regulamin jest również umieszczony w kalendarzy zawodów na LOGSP (red.)
Zapraszam do udziału w zawodach!
Piotr Eichler SP2LQP sekretarz BO PZK

IV. Technika

V. Informatyka


12. Z prac koncepcyjnych - oprogramowanie stacji na zawody

Raport SQ5JUP z przygotowania do zawodów. Jeszcze nie sprawdzone w boju. Stacja testowa: transceiver FT-2000E, IF-2000, SDR receiver AFEDRI NET. Programy które jednocześnie działają, tylko część ich widać: SDR Console (V3) - obsługuje Afedri SDR NET, LPB2 v.1.0.7 - Wirtualizacja portów, CW Skimmer 2.1 (wersja testowa), HRD SDR, N1MM (spoty z SDRa).
Ilustracje dostępone w wersji PDF

73 de SQ5JUP, Piotr
______________________________________________
VI. Prawo i przepisy


VI. Humor w PZK


13. Sympatyczny Ham Radio antywirus z VOT PZK

Nasz sympatyczny członek "Antywirus z VOT PZK" Cezary SQ5SUL w oczekiwaniu na pacjenta.
Zdjęcie widoczne w  formacie PDF

14. Humor z SP3 w 1936 r.

Ilustracje z opisem widoczne w wersji pdf


15. Humor "z myszką" Śp. Ryszarda SP5QQ

w wersji PDF widoczne rysunki ś.p. Ryszarda SP5QQ zamieszczane w Biuletynach Oddziału Warszawskiego PZK.
Materiał nadesłał Jurek SP8TK.

Pozostałe bardzo ciekawe ilustracje widoczne w wersji PDF

VII. Silent Key's
____________________________________________________

Redakcja Komunikatów dziękuje za informacje: Prezesowi PZK Waldemarowi 3Z6AEF, Romanowi SQ2RH, Jerzemu SP8TK, Jerzemu SP5SSB, Piotrowi SP2LQP, Adamowi SQ9S, Zbyszkowi SP8AUP, Sławkowi SQ3OOK, Andrzejowi SP5AHT, Tadeuszowi SP9HQJ, Piotrowi SQ5JUP, Ireneuszowi SP3SUX.

Materiały do Komunikatu PZK na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Materiały prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl , sp5ela@rf.pl . W przypadku przesłania ich później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki jpg, png, niezagnieżdżone w strukturze tekstu), zdjęcia muszą być opisane.

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej, materiału fotograficznego oraz ich rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Przeniesienie praw autorskich jest nieodwracalne. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie materiału / tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Zamieszczenie publikacji i innych materiałów w Komunikatach PZK i na na portalu PZK jest nieodpłatne.
Redakcja Komunikatu PZK zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i korekt nadsyłanego materiału, także prawo do dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz do usuwania usterek innego typu (np. terminologicznych lub dotyczących warstwy dokumentacyjnej), także do odrzucenia artykułu bez podania przyczyny.
Nie będą przyjmowane teksty nie spełniające podstawowych wymogów poprawności językowej.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK:

Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe.

Motto Redakcji*.
Odpowiedzialność za słowo jest ważnym etycznie wymaganiem odnoszącym się do człowieka, szczególnie kiedy występuje w przestrzeni publicznej i także w stowarzyszeniu. Służba prawdzie jest zatem nie tylko słusznym oczekiwaniem od Władz PZK i osób funkcyjnych ze strony wszystkich członków i niezrzeszonych radioamatorów, ale i jej moralnym obowiązkiem. Dotyczy to również Redakcji Komunikatów PZK.
W nawiązaniu do tej zasady informujemy, że Redakcja Komunikatów PZK dokłada wszelkich starań, aby ww. kryteria zostały spełnione. Otrzymywany materiał rz terenur1; często jest obarczony błędami, zawiera pewne nieścisłości. Korekty materiału wymagane są w prawie każdym cośrodowym wydaniu Komunikatu PZK.
Piotr SP2JMR od KZD PZK w Kołobrzegu w 2000 roku, kiedy został wybrany Prezesem PZK rozpoczął wydawanie Komunikatu PZK (nazywanego wcześniej rKomunikatem sekretariatu ZG PZKr1;). Od 2009 roku do redakcji dołączył Zygmunt SP5ELA, a od roku 2013 Jurek SP3SLU nadający komunikaty przez radio na 3702.5 KHz o godz. 18-tej z lokalizacji Mariantów).
Redakcja Komunikatów PZK.

UWAGA! Komunikaty środowe PZK - subskrybcja

Komunikaty PZK (środowe), wcześniej tzw. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są wysyłane pocztą elektroniczną w każdą środę w ramach subskrypcji (e-mail) do osób zainteresowanych wiadomościami organizacyjnymi Polskiego Związku Krótkofalowców oraz informacjami dot. innych podmiotów, ale związanymi z krótkofalarstwem. Do roku 2018 adresy e-mail subskrybentów (około 400) dopisywał administrator. Od marca 2018 r. subskrypcja komunikatów została zautomatyzowana.

Aby otrzymywać Komunikat PZK (środowy), należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres: komunikat-pzk@pzk.org.pl z tekstem "subscribe" w temacie wiadomości (subscribe - bez apostrofów).

Aby zrezygnować z subskrypcji należy wysłać wiadomość z tekstem "unsubscribe"
w temacie (unsubscribe - bez apostrofów).

ZałącznikMIĘDZYZAKŁADOWY KLUB POLSKIEGO ZWIĄZKU
KRÓTKOFALOWCÓW PRZY BURMISTRZU MIASTA
ORAZ BURMISTRZ MIASTA JAROSŁAWIA
O R G A N I Z U J Ą

ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE
z okazji Jubileuszu
"50-lat Działalności Klubu SP8PEF"
R E G U L A M I N

1. Celem organizowanych Zawodów jest uczczenie 50-tej rocznicy działalności
Międzyzakładowego Klubu SP8PEF przy Burmistrzu Miasta Jarosławia.

2. Do udziału w Zawodach zaprasza się operatorów radiostacji indywidualnych
i klubowych z SP z mocą do 100 W - stacje zagraniczne mile widziane.

3. Zawody odbędą się w dniu 22 marca 2020 r. (niedziela) od godz. 07.00 do 07.45 czasu lokalnego (06.00-06.45 UTC)

4. Pasmo 3,5 MHz r11; emisja SSB.

5. Punktacja:
a / za nawiązanie łączności ze stacją klubową organizatora - 3Z50PEF - 20 pkt

b/ za nawiązanie łączności z krótkofalowcami posiadającymi Medal
"Zasłużony dla rozwoju Krótkofalarstwa na terenie Miasta Jarosławia" - 15 pkt

c / za nawiązanie łączności ze stacjami posiadającymi "Dyplom JAROSŁAW"- 10 pkt

d / za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami indywidualnymi i klubowymi - 5 pkt

6. Uczestnicy zawodów wymieniają raporty składające się z raportu RS i trzy cyfrowego numeru łączności np. 59-001, operator posiadający Medal podaje dodatkowo MJ np. 59-001-MJ, stacje posiadające dyplom "JAROSŁAW" podają dodatkowo numer posiadanego dyplomu np. 59-001-124 lub 59-001-A24.- rozdawanie punktów możliwe tylko w jednej grupie, bez możliwości łączenia.

UWAGA: Za uczestnika zawodów uważa się stacje które przeprowadzą minimum
5 łączności - wymienione w minimum 5 logach..

7. Klasyfikacja:
a/ radiostacje indywidualne posiadacze "Medalu" i Dyplomu "JAROSŁAW"
b/ pozostałe radiostacje indywidualne
c/ radiostacje klubowe
d/ radiostacje zagraniczne
e/ najaktywniejsza radiostacja organizatora zawodów

8. Wynik końcowy: dla stacji indywidualnych i klubowych to suma zdobytych punktów pomnożona przez liczbę łączności.

9. Nagrody:
a / za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach - GRAWERTON
b / za zajęcie od I-go do III-go miejsca w każdej grupie - DYPLOM


10. Fundatorem grawertonów i dyplomów jest Burmistrz Miasta Jarosławia .

11.Wyniki Zawodów ogłoszone zostaną w terminie trzech miesięcy od zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach przekazu obowiązujących w PZK, a grawertony i dyplomy wręczone zostaną na planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do uczestników zawodów na koszt organizatora zawodów.

12. Uczestnicy Zawodów proszeni są o przesłanie w terminie do dnia
28.03.2020 r. czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji datę i czas łączności (UTC) raport nadany i odebrany.

13. Zestawienie z wpisaną punktacją należy przesłać na adres: Klub Łączności
SP8PEF 37-500 Jarosław, skr. poczt. 127 lub pocztą elektroniczną na adres
e-mail: ot35@o2.pl

14. Decyzje komisji są ostateczne.

15. Komisja w składzie:

Przewodniczący: - Zbigniew Guzowski SP8AUP
Członkowie: - Tadeusz Lewko SP8IE, Zbigniew Wendycz SP8RHO

UWAGA!

Jeśli uczestnik Zawodów spełni warunki Dyplomu rJAROSŁAWr1; otrzymuje dyplom bez potrzeby wysyłania odrębnego zgłoszenia. Aby otrzymać dyplom wystarczy dokonać wpłaty na adres Klubu w wysokości 10 zł. a informację o dokonaniu wpłaty należy umieścić na zestawieniu z udziału w zawodach.

Adresatów niniejszego Regulaminu prosimy o jego rozpropagowanie.

VY 73! Zbyszek SP8AUP i pozostali Organizatorzy