Podziękowanie. Przemiennik DMR.
Dodane przez SQ5DRO dnia 2019-12-05 / 00:24
Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przemiennika DMR na obiekcie RON Emitel Radom.

Kolejnym etapem będzie montaż przemiennika analogowego na pasmo 2m.

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować wszystkim Koleżankom i Kolegom krótkofalowcom za wsparcie finansowe w formie darowizny i prosić o kolejne formy finansowania 1% z podatku PZK (KRS 0000088401), cel przemiennik Radom lub bezpośrednio jako darowiznę na konto PZK z tytułem "Darowizna przemiennik Radom", konto PZK to: mBank S.A. 61 1140 1010 0000 3533 4800 1001.

Bez waszej pomocy i wsparcia finansowego jak i technicznego nie byłoby możliwe uruchomienie przemiennika na tym obiekcie.

W szczególności dziękuję Polskiemu Związkowi Krótkofalowców, który otoczył swoja pomocą finansową i logistyczną nasz szczytny cel, który ma za zadanie zapewnienie łączności w razie kryzysu, jak również służyć wszystkim krótkofalowcom.

Pragnę również podziękować SP EMCOM PZK, a w szczególności Koordynatorowi Krajowemu Kol. Michałowi Wilczyńskiemu SP9XWM za pomoc merytoryczną i finansowe wsparcie z budżetu SP EMCOM PZK.

Dziękuję Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej MASR PZK za wsparcie merytoryczne i techniczne oraz dziękuję członkom tej sieci za wsparcie materialne w formie sprzętu: Michałowi SP5DLX za super akumulator, który podtrzyma nasz przemiennik na 3 dni bez prądu, Bartkowi SQ7BRH za uchwyt antenowy jego własnej konstrukcji, Karolowi SQ7HIK i Wojtkowi SQ7HGB za pomoc przy montażu przemiennika, SQ5T Tomkowi za pomoc w konfiguracji oraz wszystkim kolegom za testy przemiennika.

Dziękuje firmie Alpinex za prace alpinistyczne, a w szczególności Tomkowi SP9ITP, który musiał znosić na szczycie masztu kapryśne jesienne warunki pogodowe. Tomku życzę jak najmniej takich instalacji jak nasza na Mazowszu.

Wielkie podziękowania dla Jacka SQ5SUI, który zakupił duplekser do przemiennika DMR na 70cm oraz, który zaoferował przeniesienie przemiennika 2m na maszt Emitel RON Radom. Nie ukrywam Jacku, że będzie to nasz kluczowy przemiennik, który zapewni łączność z kilkoma województwami: mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim, lubelskim. Mam nadzieję że współpraca MASR i Radomskiej Grupy Radiowej przyniesie wspólne korzyści dla naszej społeczności krótkofalarskiej.

Pragnę również gorąco podziękować firmie Derol.pl z Janiszewa za konstrukcję autorską szafy outdoor oraz firmie Radio-Sklep.pl z Radomia za wkład finansowy na antenę GP-6 która zawisła na wysokości 80m nad gruntem, na maszcie RON Emitel Radom.

Panie i Panowie, zapraszam do korzystania z przemiennika SR5DVR z modulacją cyfrową DMR, a w przyszłości z przemiennika analogowego na pasmo 2m.

Jeżeli kogoś pominąłem przepraszam, ale było Was tak wielu, którzy nieśli pomoc, że nie sposób mi wymienić wszystkich osób.

Dziękuje Wam jeszcze raz!

Norbert Wojas SQ5DRO
Powiatowy koordynator pow. Radomskiego MASR PZK