XIII Spotkanie Krótkofalowców "Królewskie Źródła"
Dodane przez SP5ELA dnia 2019-11-06 / 10:51
XIII Spotkanie Krótkofalowców "Królewskie Źródła". 09-11-2019 od godz 10:00.

Zapraszamy na coroczne spotkanie krótkofalowców w Puszczy Kozienickiej przy rezerwacie "Królewskie Źródła".

W 2019 roku to już trzynasta taka impreza. Mam nadzieję, że nie będzie pechowa. Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem był Paweł SQ5LTL.

Ja Piotr SQ5EF i Mariusz SQ7HGN wraz z kolegami, postanowiliśmy kontynuować to tradycyjne jesienne spotkanie i w tym roku.

Zapraszamy krótkofalowców, ich rodziny, sympatyków. Osoby, które chciałyby nas poznać, dowiedzieć się o co chodzi w tym naszym trochę tajemniczym hobby i ewentualnie zapytać "jak się za to zabrać".

Nasze corocznie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję na dużą frekwencję i w tym roku. Zapewniamy pełną infrastrukturę z tym związaną, czyli: parking, oznakowanie dojazdu, ognisko, kawkę, herbatkę,..., stoły i miejsca do siedzenia, wycieczkę po rezerwacie. Oczywiście doskonały klimat.

Lokalizacja: Lat 51.525316 Lon 21.519833 KO01SM
Dojazd z drogi 737 (Radom - Kozienice) w km 31,250 niedaleko wsi Augustów. Wjazd przy parkingu oznakowany drogowskazem "Lesniczówka". Jedziemy dalej prosto w las ok. 3 km.

Dodatkowo będzie uruchomiona stacja APRS z lokalizacją. Możliwość nawiązania kontaktu na 145,550, żeby ktoś nie zabłądził i nie jeździł po lesie do poniedziałku albo i dłużej.
Po wielu latach doświadczeń z jesienną aurą, przyjęło się powiedzenie: "Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie". Zła pogoda, tradycyjnie została już zamówiona. Więc pamiętajmy o kurteczce, czapeczce i dobrych butach.
Oczywiście może się okazać, że dzień będzie słoneczny, ciepły, suchy i bezwietrzny. Ale za takie anomalia pogodowe organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.

Proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa na mój adres sq5ef-poland@o2.pl, lub na grupie Królewskie Źródła na "f". Chętnie odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania.
Mile widziane uwagi, propozycje, sugestie.
Proszę też o udostępnianie i rozpropagowanie tej wiadomości, żeby dotarła do jak największej liczby osób, które mogą być zainteresowane tym spotkaniem.

Zapraszam do licznego przybycia.
Vy 73 de Piotr SQ5EF