8. Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP - podziękowania
Dodane przez 3z6aef dnia 2019-09-11 / 15:08
8. Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP odbył się w dniach 6-8 września 2019 r. (piątek-sobota)  w Burzeninie. Odnotowano obecność 250 uczestników, którzy nocowali w Ośrodku "Sportowa Osada" (niektórzy już od czwartku). Ponadto zarejestrowało się ok. 250 uczestników bez noclegów oraz ok. 100 odwiedziło spotkanie tylko w sobotę, bez wcześniejszej rejestracji. W programie zjazdu były tradycyjnie wykłady i prelekcje (10), warsztaty, gry i zabawy (łowy na lisa, budowa anten), wypuszczanie balonu stratosferycznego, łączności satelitarne i inne atrakcje.

Na warsztatach SENIOR budowano cyfrowe oscyloskopy, a kilkanaście harcerzy i harcerek ZHP na warsztatach JUNIOR zbudowało i uruchomiło jeżdżące mini-roboty.

W jubileuszowym 10. konkursie na Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie wzięło udział 16 autorów, którzy przedstawili rekordową liczbę 21 projektów/prac w czterech kategoriach.  W głosowaniu publiczności najwięcej głosów uzyskał projekt "EmCom Digi APRS" Kol. Ryszarda SQ9MDD, zaś nagroda Prezesa PZK za pracę, która najlepiej służy promocji samodzielnej budowy urządzeń wśród początkujących radioamatorów i krótkofalowców przypadła w udziale Kol. Jerzemu SQ9RFC za jego modułowy TRX, który jest doskonałą platformą do samodzielnych eksperymentów radiowych i elektronicznych.

Otwarcie zjazdu było też dobrą okazją do uroczystego wręczenia Odznak Honorowych PZK. Otrzymali je: Kol. Roman Bal SP9MRN (OH) oraz Kol. Jerzy Smoczyk SP3GEM (ZOH) i Bogdan Szkudlarek SP3LD (ZOH).

Dziękuję wykładowcom, prelegentom i prowadzącym warsztaty za ich zaangażowanie i chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem: SQ9PBS, SQ5NWI, SQ9MDD, SQ7IQA, SP3CAI, SO5HME, SQ9SAT, SP5XMI, SQ6BBA, SP3NYR, SP6MLF, DL6KAL, SP2HQY, SQ9RFC.

Dziękuję uczestnikom konkursu PUK-2019 za pracowitość, wspaniałe pomysły i odwagę w prezentowaniu swoich osiągnięć: SP2FP, SP4LVC, SP2CNW, SP2Z, SQ1GU, SQ7OVV, SP2OFS, SP2Z, SP3JML, SP7NJ, SQ7BFS, SQ3MVE, SQ5KVS, SP6-01-446, SP6LTP, SQ7HJB.

Dziękuję sponsorom nagród i wspierającym spotkanie w Burzeninie 2019: HamRadioShop.pl, Wydawnictwo HELION, AR-System, ERcomER, Avanti, Enavi.pl, osiem.net.pl, RFlabo, miesięcznik Swiat Radio, Ośrodek Sportowa Osada, Oddziały Terenowe PZK: Dolnośląski (OT-01), Gliwicki (OT-50) i Łódzki (OT-15), OE1KDA, SP2FP, SQ7OVV, SQ7MZL, SQ7HJB, SP7SP.

Dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom Zjazdu, a szczególnie Maćkowi SP9MRN, Waldkowi SP3NYR, Jerzemu SQ6BBA i grupie Hackerspace z Krakowa.

Dziękuję uczestniczkom i uczestnikom 8. Zjazdu Technicznego Krótkofalowców SP za chęć pogłębiania wiedzy technicznej i wspaniałą atmosferę podczas spotkania.

Zapraszam wszystkich do spotkania w roku 2020 na 9. Zjeździe Technicznym Krótkofalowców Polskich w Burzeninie.

Waldemar Sznajder 3Z6AEF
Prezes PZK