IARU HF Championship 2019
Dodane przez SP6EQZ dnia 2019-07-01 / 08:25
Zbliża się termin kolejnej edycji zawodów IARU HF Championship (13, 14 lipca 2019 r.), nieoficjalnych mistrzostw świata, w których, jak co roku wystartuje Zespól SN0HQ będący oficjalną reprezentacją Polskiego Związku Krótkofalowców.

Przygotowania do startu w Zawodach trwają już od dłuższego czasu.
W ubiegłym roku Zespół SN0HQ zajął 4 miejsce w świecie z niewielką stratą do 3 miejsca.
Podczas tegorocznego spotkania Zespołu w Burzeninie, na początku maja, przeanalizowano poprzedni start w roku 2018, wskazując na istniejące rezerwy, które można wykorzystać oraz poszukiwano nowych lokalizacji, które mogłyby poprawić wynik w zawodach.
Z powodu indywidualnego startu kilku czołowych stacji Zespołu w eliminacjach do kolejnego WRTC zmuszeni byliśmy do poszukania nowych lokalizacji mogących uzupełnić powstałe luki w zespole.

Wybrano 4 nowe lokalizacje, są to - SQ7NSN w Chęcinach, SP9KR koło Krakowa, SP9AQF (SP9N) z Łukowa Śląskiego, SP9JZU koło Wadowic i SQ6PLH z Prudnika.Mam nadzieją, iż uzupełnią one braki powstałe w składzie Zespołu.

W ubiegłym roku w zawodach IARU wystartowało ponad 550 stacji SP nawiązując z nami ponad 1650 QSO , co przyczyniło się do dobrego wyniku Zespołu SN0HQ.
Apeluję o jeszcze liczniejszy udział stacji SP w roku bieżącym abyśmy znów mogli zająć miejsce na pudle.

Z uwagi na słabe warunki propagacyjne każde QSO jest dla nas bardzo ważne.
Dokładne lokalizacje wszystkich stacji podane są na stronie http://sn0hq.org.pl
Tam też będą prezentowane aktualne QRG stacji SN0HQ oraz godzinowe ilości nawiązanych QSO.
Lokalizacje stacji, szczególnie na wyższych pasmach będą się okresowo zmieniały, aby ułatwić nawiązanie QSO stacji SP w różnych okręgach wywoławczych.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do wsparcia naszego Zespołu w uzyskaniu jak najlepszego wyniku.

73! Włodek SP6EQZ
Kapitan Zespołu SN0HQ