Obrazy SSTV z ISS -ciag dalszy
Dodane przez sp2jmr dnia 2019-02-14 / 14:15
SSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

ARISS planuje kolejne transmisje SSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Wydarzenie ma się rozpocząć w piątek, 15 lutego o godz. 8:45 UTC i potrwać do niedzieli, 17 lutego godz. 17:25 UTC.

Transmisja SSTV to proces, w którym obrazy są wysyłane z pokładu ISS za pośrednictwem radiostacji amatorskiej i odbierane przez radioamatorów na Ziemi, podobnie jak zdjęcia udostępniane na telefonach komórkowych za pomocą Twittera lub Instagramu.

Obrazy SSTV będą nadawane z ISS na częstotliwości 145,800 MHz FM w trybie PD120 i mogą być odbierane za pomocą urządzeń radioamatorskich oraz nasłuchowych obejmujących pasmo radiowe 2m. Do dekodowania można wykorzystać np. program MMSSTV podłączając wyjście audio odbiornika do wejścia karty dźwiękowej komputera.

Wśród transmitowanych obrazków, osiem z nich będzie dotyczyć jubileuszu NASA On The AIR - NOTA (https://nasaontheair.wordpress.com/ ). Pozostałe cztery obrazy tej serii są poświęcone wydarzeniom ARISS. Po odebraniu i zdekodowaniu obrazy mogą być publikowane pod adresem
http://www.spaceflightsoftware.com/ARISS_SSTV /index.php za co można otrzymać nagrodę "SSTV ARISS Award" - szczegóły na https://ariss.pzk.org.pl/sstv/ .

Należy pamiętać, że wydarzenie jest zależne od obowiązków załogi na ISS i może ulec zmianie w dowolnym momencie. Należy sprawdzać aktualne informacje na stronach amsat.org i ariss.org oraz w mediach społecznościowych.

Info Armand SP3QFE