Komunikat admina - rejestracje na portalu PZK
Dodane przez SP5ELA dnia 2018-06-10 / 01:01
Komunikat admina - rejestracje na portalu PZK

Witam

Informacja dotyczy członków PZK rejestrujących się na portalu PZK. Oraz także, a może szczególnie OT PZK i ich sekretarzy (upoważnione osoby do obsługi wpisu danych do systemu OSEC).

W tym roku zmuszony byłem odrzucić około 50 zgłoszeń rejestracyjnych na portalu PZK. Powodem odrzucenia zgłoszeń rejestracyjnych był brak danych rejestrujących się w systemie elektronicznej ewidencji członków PZK - OSEC.

Administrator portalu PZK jest strażnikiem Waszych danych osobowych. I nie jest możliwa rejestracja kogokolwiek, jeżeli nie jest możliwa weryfikacja jego danych w systemie jw.

Wszyscy ci, którzy zamierzają zarejestrować się na portalu PZK muszą pamiętać o jednym - ich OT PZK musi mieć ich dane. Dane te są zgłaszane za pomocą dwóch "standardowych" dokumentów:

- Deklaracji członka PZK
- Karty informacji członka PZK

W dokumentach tych musi być podany adres e-mail członka PZK. Brak adresu e-mail powoduje "z automatu" odrzucenie rejestracji. To samo dotyczy jakiegokolwiek fikcyjnego, czy niefikcyjnego adresu e-mail niezgodnego z tym zgłoszonym w swoim macierzystym OT PZK.

Z powyższych obserwacji wynika również prosty wniosek - nastąpiło pewne obniżenie jakości "interfejsu obsługi" na styku członek / nowowstępujący członek i OT PZK.

73

Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK