HF74AK
Dodane przez sp8mmw dnia 2018-06-08 / 05:33
HF74AK- radiostacja okolicznościowa dla upamiętnienia czynu zbrojnego Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich na Zamojszczyźnie w czasie drugiej wojny światowej.
Radiostacja HF74AK nadawać będzie z Osuch od 24 czerwca do 31 lipca 2018 roku.

24 czerwca w Osuchach odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna 74 rocznicy bitwy partyzanckiej pod Osuchami, objęta patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.

Program tej uroczystości: godzina 10:00 rozpoczęcie zgodnie z ceremoniałem wojskowym, 10:30 uroczysta Msza Święta za poległych w bitwie pod Osuchami, 11:30 wystąpienia okolicznościowe, przemarsz na cmentarz partyzancki, apel poległych i złożenie wieńców, 13/00 spotkanie z żyjącymi uczestnikami bitwy, inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstrukcji historycznych, pokaz musztry, koncert patriotyczny. Wojsko Polskie zaprezentuje ekspozycję sprzętu wojskowego.

Zapraszam koleżanki i kolegów, do wzięcia udziału w tej uroczystości osobiście lub w łączności z radiostacją HF74AK na pasmach KF. Do końca lipca oczekiwać będziemy z żoną, w Osuchach w Domu Pamięci AK-BCh, na chcących poznania historii i miejsc walki z okupantami na Zamojszczyźnie w czasie drugiej wojny światowej.

73! Andrzej SP8MMW